pusio22
[Usunięty]
Trzeba zawsze dokladnie sprawdzic jakie sa warunki sprzedazy odnosnie gwarancji. Np firma X oferuje k10 w niskiej cenie i zaznacza, ze to jest import. Jak zadzwonisz i pytasz sie czy to jest z gwarancja to ci wtedy mowia, ze to jest import i nie ma gwarancji na usa. Ale oni moga ci zaoferowac gwarancje miedzynarodowa za dodatkowe 30 baksow. Wszystko to jest pic. Jezeli zaimportowali to i tak musialbys wykupic gwarancje na stany u Pentaxa lub autoryzowanego dealer'a. A kamera przychodzi od razu z international guarantee, tylko, ze oni papier wyjmuja a pozniej wkladaja do pudelka i za to biora pienaidze. I tak moze byc sytuacja, ze nie bedzie dzialac ta gwarancja z opakowania w Polsce, poniewaz polski serwisant na podstawie umowy z Pentaxem lub jego przedstawicielem wykonuje uslugi serwisowe i on musi okreslic czy gwarancja wazna nawet na ksiezycu bedzie rowniez wazna w Polsce. Tax czyli po "polsku" VAT nalicza sie w 3 roznych wariantach. Sa firmy, ktore maja swoje przedstawicielstwa w kazdym stanie i one nawet sprzedajac online rezydentowi np Hawaii i tak doliczaja TAX. Sa tez korporacje, ktore na zasadzie franczyzy handluja online np Wolf/Ritz camera - momo,ze sa siecia na cale stany to obojetnie gdzie sprzedaja - nie naliczaja TAX. I sa jeszcze firmy, ktore naliczaja TAX tylko rezydentom tego stanu gdzie maja swoje przedstawcielstwo. Przy zakupie gdzie wystepuje TAX zawsze nalezy sprawdzic jaki jest koszt przesylki -shipping. Zalozmy, ze Wolf sprzedaje nam k10 z kitem za $1.000, jak kupie w sklepie to moge zaplacic miedzy 8.75 a 5% w zaleznosci od powiatu w moim stanie a poniewaz mam 15 mil do Wisconsin to czasem sie oplaci pojechac aby zaoszczedzic 3.75%. Ale nie ma sensu poniewaz siec Wolf online sprzedaje wszystko bez TAX i daje free shipping przy zakupach powyzej $100. Czyli zamiast kombinowac jak kon pod gore mozna po prostu zamowic bedzie prawie tak ze zaoszczedzilismy okolo $90 jezeli mieszkamy w Cook lub Lake (nazwa powiatu)
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
A co powiecie na temat kupna 540tki w UK? Patrząc na kursy na stronie bankier.pl widzę ze GBP - W. Brytania stoi 4.7169 zł. 540tka na ebayu z tego co się orientuje do wyrwania jest u nich już za £172.99, po obliczeniu wychodzi mi 815zł z groszami? To prawda czy coś źle zrobiłem?
 

Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
Czy aby przypadkiem te z aBay nie są wysyłane z Hong Kongu ? Jesli tak to uwzględnij jakieś 25 funciaków jeszcze za przesyłkę.

Obliczając w sieci Wolf - Gwarancje po 44$ na jeden rok i cenę samej lampy to wychodzi mi prawie tyle co bym kupił w kraju na FV. No może bez 100zł... ale przynajmniej 24 gw. będzie w PL.
Szkoda zachodu o kilka złotych... Chyba czekam na Metza 48, zaryzykuję.
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
A jeśli sprzęt kupił bym w jakimś Angielskim sklepie internetowym to przecież dostał bym dowód zakupu który w Polsce służył by mi jako roczna gwarancja. Nie musiał bym kożystac z wysyłki bo na pewno odliczyli by sobie vat itp. (nie znam sie na tym) wystarczyło by dobrze poprosic kogoś ze znajomych, na pewno by się ktoś znalazł przecież mamy tam chyba ponad milion rodaków :D
 

grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Kup w buydig.com - mają kit za niecałe $900.

a samo body 609$ :-/ i jeszcze rabacik można wyrwać
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
grohu, cena podana przez Jarka Dąbrowskiego była aktualna rok temu :roll:
 

grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
Zdano, uuuu nie zauważyłem, to tylko tyle potaniało ;-)
 

Yanoosh  Dołączył: 02 Gru 2007
Ja również mam sprzęt zakupiony za wodą (K10D Kit + AF-540FGZ), sprzęt jest w tej chwili w Apollo..
A oto odpowiedź serwisu na zapytanie ws. gwarancji:

Sprzęt zakupiony w USA, objęty jest 12 miesięczną gwarancją.
Na na podstawie wypełnionej karty gwarancyjnej Pentax lub dowodu zakupu przysługuje bezpłatna naprawa.
W przypadku uszkodzenia należy dostarczyć sprzęt bezpośrednio do naszego serwisu
(na swój koszt).

W przypadku uszkodzenia głównego układu elektronicznego,
sprzęt wysyłany jest do centralnego serwisu Pentax w Hamburgu.
Przesyłka powrotna z Pentax Hamburg jest płatna, 50 EURO
 
Feanor  Dołączył: 17 Sty 2008
Witam wszystkich ;)
Jestem nowy na forum, ale mam zamiar zagościć tutaj na dłużej.

Chce zacząć przygodę z lustrzankami cyfrowymi. Wybór padł na k10d.
Mam znajomych w Niemczech. Jak patrzyłem to można by było kupić tego Pentaxa o 100euro taniej w Niemczech. I boję się jak to jest z gwarancją. Według tego topicu, uznawana jest gwarancja kupionego sprzętu z USA, ale jak to jest z Dojczlandem ??
Gdyby się coś spaprało, to nie chciałbym wysyłać jej do moich znajomych i oczekiwać od nich, że polecą z gwarancją tam gdzie go kupili ...
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
Cytat z oficjalnej strony pentax'a:
"Informujemy, że na wszystkie modele aparatów marki Pentax zakupione w kraju udzielamy 24 miesięcznej gwarancji.
Na aparaty Pentax kupione zagranicą odpowiednio 12 miesięcy."

Pozdrawiam
 

Yanoosh  Dołączył: 02 Gru 2007
Feanor napisał/a:
Witam wszystkich ;)
Jestem nowy na forum, ale mam zamiar zagościć tutaj na dłużej.

Vit@y !
Feanor napisał/a:

Według tego topicu, uznawana jest gwarancja kupionego sprzętu z USA, ale jak to jest z Dojczlandem ??
Gdyby się coś spaprało, to nie chciałbym wysyłać jej do moich znajomych i oczekiwać od nich, że polecą z gwarancją tam gdzie go kupili ...

Napisałem o USA bo mnie to dotyczyło a także padło pytanie o zakup "za wodą" i późniejsze honorowanie gwarancji w Polsce...
Oczywiście gwarancja 12 mies. obejmuje sprzęt zakupiony wszędzie poza graniami RP, w przypadku zakupu w Polsce 24mies.
Życzę aby nie trzeba było z niej w ogóle korzystać :-P
 
Feanor  Dołączył: 17 Sty 2008
Dziękuję wszystkim bardzo za pomoc.

A i jeszcze jedno pytanie, jak wygląda u was awaryjność sprzętu firmy Pentax??
Bo wiadomo każdy woli 24 miesięczną gwarancję niż 12 miesięczną..
Ale jeżeli awaryjność produktów Pentaxa jest mała to z tych kolejnych 12 można spokojnie zrezygnować na koszt tych 100 euro :P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Feanor napisał/a:
A i jeszcze jedno pytanie, jak wygląda u was awaryjność sprzętu firmy Pentax?

Na to pytanie poprawnie może odpowiedzieć jedynie serwis. Ci którym wszystko działa rzadko się tym chwalą.
 
wujek  Dołączył: 12 Sty 2008
plwk napisał/a:
Na to pytanie poprawnie może odpowiedzieć jedynie serwis. Ci którym wszystko działa rzadko się tym chwalą.

A szkoda. Właśnie planuję zakup K10 w Stanach, ale zastanawia mnie ilość postów o odsyłaniu do serwisu nowego sprzętu jaka pojawia się na forum. Niestety nie będę kupował osobiście. W grę wchodzi jedynie wysyłka w USA do osoby która go tu przywiezie. Jak oceniacie ryzyko takiej operacji?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na CF był kiedyś wątek o awaryjności sprzętu foto i jeden człowiek pracujący w serwisie w MM pisał, że niezależnie od marki procent reklamacji był praktycznie taki sam.
 

Yanoosh  Dołączył: 02 Gru 2007
wujek napisał/a:
Właśnie planuję zakup K10 w Stanach
[...]
Niestety nie będę kupował osobiście. W grę wchodzi jedynie wysyłka w USA do osoby która go tu przywiezie. Jak oceniacie ryzyko takiej operacji?

Przerabiałem temat na początku grudnia i powiem, że ja nie ponosiłem żadnego ryzyka. Gość (obcy zupełnie, poznany przez Alledrogo) przywiózł sprzęt do Wrocławia a ja osobiście odebrałem w umówionym miejscu w Krakowie...
 
wujek  Dołączył: 12 Sty 2008
Yanoosh napisał/a:
Przerabiałem temat na początku grudnia i powiem, że ja nie ponosiłem żadnego ryzyka.

Nie chodzi mi o ryzyko związane z transportem, a raczej o szanse na trafienie egzemplarza z jakąś wadą. Pojawiło się na forum trochę postów od osób które oddawały do serwisu nowiutki sprzęt. Ciekaw po prostu jestem jaki odsetek osób na forum miało problemy ze sprzętem zaraz po zakupie, a pośrednio jakia jest szansa że trafi na mnie :mrgreen:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
wujek, to jest jak z totolotkiem.
Problem polega na tym, że tylko ci którzy mieli coś nie tak, od razu to zgłaszali na forum. Reszta nie pisała, że jest wszystko oki.
 

Yanoosh  Dołączył: 02 Gru 2007
Zdano napisał/a:
wujek, to jest jak z totolotkiem.

Całe szczęście, że kumulacji nie ma za często :-P
 
wujek  Dołączył: 12 Sty 2008
Zdano napisał/a:
... to jest jak z totolotkiem. Reszta nie pisała, że jest wszystko oki.

Wiem, dlatego tak trudno jest określić jak duży/mały jest to problem.
Zakładając, że problemy zgłaszało pewnie ze 20 osób, a użytkowników zarejstrowanych jest ponad 2000 to problem dotyczy 1% - wcale nie tak mało.
Ale w totka nigdy nie trafiłem głównej wygranej więc i tu raczej nie liczę na "trafienie" :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach