dzidek16  Dołączył: 09 Cze 2007
Witam ponownie :-D sprawa juz wyjasniona,,szwagier( amerykanin) zadzwonil do tego sklepu troche im nawtykal no i zgodzili sie dolozyc baterie oryginalna do tego aparatu,napewno mi sie przyda (grip narazie pusty),wlasciwie to nie jestem za bardzo zly ale ku przestrodze innych opisałem ten przypadek i tak jak napisal jaad75 trzeba byc twardym w negocjacjach :lol: pozdrawiam,,,,
 
robkraw  Dołączył: 22 Lip 2009
w jakim sklepie kupowałeś w Usa :?:
 

dzidek16  Dołączył: 09 Cze 2007
W Tristatecamera,,,
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
jesli jeszcze kogos to interesuje to bestbuy w usa sprzedaje pentaxa tylko wysylkowo. maja teraz na stanie k200d i k10d tzw. refurbished z gwarancja k200 - 1 rok , k10 3 miesiace. K20 juz sie skonczyly, ja sie załapałem . kupilem za 540$ z taxem
W B&H i Adoramie obecnie maja k20d po 629$
 

diun  Dołączył: 22 Lip 2009
a jeśli chodzi o gwarancję sprzętu zakupionego w USA to na moje pytanie o K20D kupionego w B&H czy Apollo Electronics Sp. z o. o akceptuje gwarancję w Polsce dostałem takiego oto e-maila:
"Witamy

Warunki obsługi serwisowej oraz przesyłki zależne są od posiadanej karty gwarancyjnej.
Standardowy termin naprawy 14 dni roboczych

Dla gwarancji Apollo Electronics (oficjalny dystrybutor Pentax w Polsce).
Gwarancja 24 miesiące.
Bezpłatna naprawa, na podstawie wypełnionej karty gwarancyjnej Apollo Electroniocs Sp. z o. o. oraz kopii dowodu zakupu.
W przypadku uszkodzenia należy dostarczyć sprzęt bezpośrednio do naszego serwisu firmą dhl na koszt Apollo Electronics.
Nasz numer klienta dhl 1203818.

Dla gwarancji międzynarodowej Pentax. Zakup po za granicami kraju/sklep internetowy.
Gwarancją 12 miesięcy.
Bezpłatna naprawa, na podstawie wypełnionej karty gwarancyjnej Pentax lub dowodu zakupu.
W przypadku uszkodzenia należy dostarczyć sprzęt bezpośrednio do naszego serwisu
(na swój koszt).
W przypadku uszkodzenia głównego układu elektronicznego,
sprzęt wysyłany jest do centralnego serwisu Pentax w Hamburgu.
Przesyłka do Pentax Hamburg jest płatna, 80 EURO
Koszt przesyłki pokrywa użytkownik (zgodnie z warunkami gwarancji Pentax)


Pozdrawiamy

Centralny Serwis Apollo Electronics Sp. z o. o.
ul. Szyszkowa 35/37
02-285 Warszawa
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 17:00
tel. 0-22 46 45 800
fax. 0-22 46 45 890
e-mail: serwis@apollo.eu"
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
ciekaw jetem jeszcze jak moze wygladac sprawa z przedluzona gwarancja ale firmowa , pentaxowa. ja dokupilem sobie dodatkowo 2 lata i jak sie loguje na strone pentax usa to podaje mi ze mam 3 lata gwarancji. Zatem ciekaw jetem czy apollo bedzie akceptowala ten okres gwarancji.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Apollo tylko tu pośredniczy. Nie muszą się przejmować tym problemem.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Mnie się kłoci określanie "pośredniczy" i cena 80 eur za wysyłkę aparatu do Hamburga... Dla porównania Pocztex skasuje za to ok 140 zł...
Sugeruję wysłać pytania o naprawę gwarancyjną sprzętu kupionego w USA bezpośrednio do tego serwisu w Hamburgu bo być może z terenu Niemiec można wysłać na ich koszt. Wtedy (tu już wymyślam) paczka ubezpieczona do jakiegoś kolegi forumowicza ze Zgorzelca, ten robi spacerek do Görlitz - dostaje za to oczywiście skrzynkę browara... a i tak wyjdzie duuuużo taniej ;)
 

diun  Dołączył: 22 Lip 2009
izbkp, hehe dobre dobre...tylko ciekawo czy w tym 80 euro oni wysyłają z powrotem paczkę na twój adres;) tego już nie wiemy bo tylko wspomniano o wysyłce do nich - przynajmniej tak to rozumiem. A tak poza tym to czkam na swojego K20D w piątek powinienem już go mieć;)...hmm moje marzenie cyfrowa lustrzanka - czy wybór dobry okaże. :lol:

Taka historyjka z przed lat .... wczoraj dowiedziałem się od ojca że jego brat jakieś 20 - 30 lat temu też kupił sobie zajefajny sprzęt (na owe czasy) w walizeczce wyprawionej skórą z jakimiś wymiennymi szkłami, zapłacił krocie...no pewnie jakiś prof. sprzęt, po miesiącu użytkowania sprzedał;) bo już mu się znudziło. :mrgreen:
 

Foinix  Dołączył: 03 Sie 2009
Wie ktoś może czy w stanach jest jeszcze dostępny K10D ?
 

diun  Dołączył: 22 Lip 2009
 

Foinix  Dołączył: 03 Sie 2009
hm... cena waha się od 400 do 700 dolarów... czyli nie wiele się różni od ceny w Polsce... :-/
 

diun  Dołączył: 22 Lip 2009
ja się napaliłem na K20D ze stanów z 55-300mm i co...no fajnie, cena za kpl. 2800 przywiózł by mi go znajmoy...ale czy warto? może i tak, jedak biorąc pod uwagę że gwarancja trwa tylko rok zamiast dwóch lat i wysyłka do serwisu na gwarancji amerykańskiej to 80 Euro to dla mnie szkoda zachodu.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
diun, ale wiesz że to jest 1200PLN taniej niż u nas
 

diun  Dołączył: 22 Lip 2009
wiem i nie chcę...gdyby było na takich samych warunkach jak kupiony sprzęt w Polsce to tak brał bym bez namysłu.
jakoś nie lubię takiego kombinowania - zawsze jest coś za coś, tutaj taniej ale za to nie masz tego albo tego - to mi nie leży.

 

Foinix  Dołączył: 03 Sie 2009
Apollo chyba normalnie przyjmuje sprzęt na gwarancji tyle ze przez 12 miesięcy, i nie ma dodatkowych opłat ?

Jak mi ciotka znajdzie K10D za 400 dolarów to chyba się zdecyduję... Za większa kasę to chyba nie opłaca sie sprowadzać... Co myślicie ?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Foinix napisał/a:
Apollo chyba normalnie przyjmuje sprzęt na gwarancji tyle ze przez 12 miesięcy, i nie ma dodatkowych opłat ?

to zależy - jeżeli nie będą w stanie naprawić usterki w PL i będzie trzeba wysyłać do Hamburga, to wtedy trzeba płacić za wysyłkę, albo samemu słać
 

diun  Dołączył: 22 Lip 2009
Foinix, tak jak pisałem wyżej gwarancja zamiast 2 lat masz 1 rok, i wysyłka dl Apollo ewentualnie Hamburg - jak coś poważniejszego doliczasz 80 Euro, tylko nie wiem czy to w dwie strony:)

[ Dodano: 2009-08-13, 11:58 ]
wiesz...ktoś ci powie że brać albo nie...decyduj sam bo po co mieć do kogoś pretensję że źle ci doradził. Ja się może też nie zdecydowałem bo mój sprzęt miałby najpierw lecieć z NY do Michigan - pocztą, potem kolega kolegi lot do Warszawy...potem ja do Warszawy...;) i taka kombinacja alpejska mnie trochę zniechęciła...i ciekawo co jeszcze podczas podrózy się przytrafi...;) ehhh
 

Foinix  Dołączył: 03 Sie 2009
dlatego się waham... no ale 1200 zł to chyba dobra cena...
 

diun  Dołączył: 22 Lip 2009
nie no bierz go chłopie bo czuję że masz tak samo parcie jak ja miałem na kadwudyszkę;)z 55-300 chyba że się mylę;)
przemyśl sobie jeszcze sprawę masz jeszcze kilkanaście dni przecież.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach