Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
Pentax z USA
Witam

Słuchajcie mam pytanie odnośnie sprowadzania sprzętu fotograficznego z USA.Może ktoś ma to już za sobą.Ja mam zamiar sprzedać K100d i kupuje k10d z USA za tą samą cenę.

Znalazłem bardzo tanio K10D kit już za 799$$$ http://www.bestpricecamer...x?prodid=747449

Tylko nie wiem jak z gwarancją w Polsce,i jak znajomy będzie mi ten aparat przywoził to czy będą jakieś opłaty na granicy????Cło, podatek ????A i lepiej chyba żeby zabrał aparat do bagażu podręcznego,bo słyszałem że potrafią czyścić walizki.
A czy na pokład samolotu da rade wnieść sprzęt w pudełkach(od aparatu i obiektywu).

Z góry dzięki za info.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Stich napisał/a:
Tylko nie wiem jak z gwarancją w Polsce,i jak znajomy będzie mi ten aparat przywoził to czy będą jakieś opłaty na granicy????Cło, podatek ????A i lepiej chyba żeby zabrał aparat do bagażu podręcznego,bo słyszałem że potrafią czyścić walizki.
Najpierw znajdź inny sklep.

http://www.resellerrating...Price_Cameras_6
 
Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
A z tym jest coś nie tak???????? Masz jakieś doświadczenie???Lub info na temat tego sklepu???

http://www.bestpricecamer...x?prodid=747449

A widzę że kolega z NY.Teraz jesteś w USA???Bo ten sklep jest na Brooklyn, NY 11223.

A nie wiesz jak jest jak byś go kupił i chciał wysłać do Polski ile by to kosztowało,jeżeli koszt aparatu to załóżmy 800$$$.

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Stich, wdech-wydech-wdech-wydech. Spokojnie.

Przecież podałem Ci linka z opiniami o tych złodziejach.

Kup w buydig.com - mają kit za niecałe $900. A na przyszłość, sklepów szukaj przez www.pricegrabber.com , www.bizrate.com.

[ Dodano: 2007-04-19, 11:42 ]
Stich napisał/a:
A nie wiesz jak jest jak byś go kupił
Do zakupów w obrębie tego samego stanu dolicz podatek (ok. 8% w NY).
Stich napisał/a:
chciał wysłać do Polski ile by to kosztowało,jeżeli koszt aparatu to załóżmy 800$$$.
Ze $30-$35 za ubezpieczoną przesyłkę + 22% VATu od całości w prezencie od polskich celników.
 
Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
Cytat
Przecież podałem Ci linka z opiniami o tych złodziejach.



Ok ale pisałem i nie zdążyłem przeczytać.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Stich napisał/a:
Ok ale pisałem i nie zdążyłem przeczytać.
Mądrzy ludzie mówią, że jak wybierasz się na wycieczkę, to najpierw Przemyśl, a dopiero później Pisz. ;-)
 
Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
Mądrzy ludzie mówią, że jak wybierasz się na wycieczkę, to najpierw Przemyśl, a dopiero później Pisz. ;-)


Mądrzy ludzie czasami gadają głupoty :mrgreen:

Jarek Dabrowski napisał/a:
+ 22% VATu od całości w prezencie od polskich celników.


Ale oczywiście jeżeli znajomy pozbędzie się pudełek instrukcji i innych dupereli,i aparat będzie u niego jak jego wcześniej zakupiona własność to celnicy będą mogli sie obejść smakiem :idea:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Stich napisał/a:
Ale oczywiście jeżeli znajomy pozbędzie się pudełek instrukcji i innych dupereli,i aparat będzie u niego jak jego wcześniej zakupiona własność to celnicy będą mogli się obejść smakiem
No tak.
Ale Twoje pytanie było o wysyłkę.
 

spox73  Dołączył: 19 Mar 2007
Z gwarancją nie ma problemów. Przynajmniej ja nie miałem. Kupiłem sprzęt w Iraku przez pocztę amerykańską, napisałem maila do Pentax USA co by mi jeśli oczywiście łaska dali międzynarodową gwarancję i oni się zgodzili. Może to zabrzmi trywialnie, ale Pentax naprawdę podchodzi do klienta bardzo serio i indywidulanie. Jeśli Wam powiem, że wysłali gwarancję na adres żony w Polsce to pewnie nie uwierzycie, ale tak się stało. Mam gwarancję międzynarodową na korpus, 2 kity i flesha 360. Sprzęt stabilizuje Bliski Wschód a gwarancja czeka w Polsce. Jestem mile zaskoczony. Nie mam pojęcia jak z podatkami, cłami itd bo całe szczęście mnie to nie dotyczy. Pozdrawiam i radzę wystrzegać się superokazji i podejrzanych sklepów internetowych.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
spox73 napisał/a:
Sprzęt stabilizuje Bliski Wschód
uważam, że po tym co właśnie napisałeś "należą się nam" jakieś zdjęcia z tamtych stron.
Poza tym gratuluję, a Twój post powinien zostać oprawiony w ramkę i "powieszony" w widocznym miejscu [żeby "kosmiczni" zobaczyli, że Pentax na świecie może, więc i oni tu też móc powinni!]
 
PaweleS  Dołączył: 06 Mar 2007
Podobno w Polsce Apollo honoruje gwarancję przez rok na sprzęt ze Stanów.Przynajmniej tak mi odpisali w mailu.Potrzebny tylko dowód zakupu z numerem seryjnym.Co do przywozu ze Stanów ,sprzęt należy przewozić ze sobą w bagażu podręcznym.Po prostu zdarza się ,że rzeczy z bagażu giną.Tak było w moim przypadku.Kumpel wiózł ze Stanów i skroili mu pudełko po obiektywie w którym były wszystkie akcesoria.Na szczęście aparat i obiektyw miał ze sobą.Co do sklepów w NY słyszałem od fotografa który tam mieszka ,że trzeba uważać aby nie kupić uszkodzonego etc...Tam też są sklepy które klientów mają w d... Czasem warto dołożyć i mieć święty spokój.Znajomy stamtąd polecał mi B&H Photo.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Jeśli w Polsce dostanę choć rok gwarancji na sprzęt zakupiony poza granicami, to zaczynam się zastanawiać... Ktoś z rodziny może w bliżej nieokreślonej przyszłości odwiedzić którąś z baz USA i ich sklep bezcłowy (oby nie musiał po to do Iraku jechać :-x ) to dałoby się to załatwić... Hmmm
 

mycielski  Dołączył: 20 Kwi 2006
PaweleS napisał/a:
Podobno w Polsce Apollo honoruje gwarancję przez rok na sprzęt ze Stanów.Przynajmniej tak mi odpisali w mailu.Potrzebny tylko dowód zakupu z numerem seryjnym.

Tak to prawda. Osobiście to przerabialem. Aparat kupiony w USA gwarancja uznana na podstawie dowodu zakupu.
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
Apollo honoruje 1 roczną gwarancje na sprzęt zakupiony poza granicami kraju. Można napisać do nich maila - odpowiedzą. Ja kupowałem aparat w USA w wolfcamera.com. I wszystko jest ok, aha i aparat został mi przywieziony.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Przemas napisał/a:
aparat został mi przywieziony

W takim razie udanych strzałów ;-)
 

mirr  Dołączył: 20 Kwi 2007
Aparatow szukaj przez str www.nextag.com

Rada na przyszlosc buydig.com jest bardzo solidna firma.
Nie napalaj sie jednak na zbyt niskie ceny w sklepach ktore maja zla opinie - czytaj komentarze, rankingi. Czesto zamiast nowego sprzetu dostajesz "prawie nowy" czyli zwrocony przez kogos komu nie odpowiadal... ludzie na to maja w usa czesti i 3 miesiace
 

Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
Planuję zakup Lampy 540 FGZ i zastanawiam się czy wszystko z tym honorowaniem Gwarancji będzie ok w PL, czy nic sie nie zmieniło...

Czy trzeba musowo prosić w USA o wystawienie gwarancji międzynarodowej ?
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
M_O_R_I, w stanach obecnie tanio za 540 to "Beach camera" lub "Tristate", po odliczeniu rabatu ($25) cena $305-$300 oczywiście bez 7% podatku tam gdzie możliwe. Na większość produktów w stanach gwarancja jest 12 miesięcy (USA Warranty). W wielu sklepach możesz wykupić dodatkową (przedłużoną) gwarancję. Opłata za kolejny rok gwarancji w USA zrobi Ci cenę jak w Polsce, gdzie polscy pośrednicy oferując dwuletnią gwarancję na dany sprzęt (niby takie och, ... ach... ) doliczają to rozszerzenie do ceny podstawowej plus swoje profity. Najczęściej gwarantuje producent - nie sprzedawca... :mrgreen:
O dodatkowej, przedłużonej gwarancji na Polske pytaj przedstawiciela Pentaksa w Polsce.
 

Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
dżejpi napisał/a:
M_O_R_I, w stanach obecnie tanio za 540 to "Beach camera" lub "Tristate", po odliczeniu rabatu ($25) cena $305-$300 oczywiście bez 7% podatku tam gdzie możliwe. Na większość produktów w stanach gwarancja jest 12 miesięcy (USA Warranty). W wielu sklepach możesz wykupić dodatkową (przedłużoną) gwarancję. Opłata za kolejny rok gwarancji w USA zrobi Ci cenę jak w Polsce


Powiedzmy że nie chcę gwarancji dodatkowej i wystarczy mi te 12 m-cy.
Czyli do ceny ok. 300$ muszę doliczyć jeszcze 7% podatku jeśli bym brał w NY w sklepie (nie przez internet), tak ?

To wyjdzie tak ok. 816 PLN za całosc z uwzględnieniem podatku 7%
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Dokładniej 8.375%...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach