Jaki firmy tanie kliszeuważasz za najlepsze?
Polypan
17% Complete
5 (17%)
Rollei Retro
35% Complete
10 (35%)
Foma
46% Complete
13 (46%)
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
technik219 napisał/a:
...dopóki nie skierujesz obiektywu pod światło, albo w kadrze nie znajdzie się coś świecącego lub jasnego ;-)

Czasem specjalnie robilem zdjecia w ten sposob i calkiem nieglupi to efekt.

Polypan w D76 1+3, tu dodatkowo podkrecony kontrast w PS. Moja estetyka jest z tego bardzo zadowolona.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Nie mówimy o zabiegach celowych, a o przypadkowych ;-)
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Cena ~170 zł za rolkę Polypana to normalnie czy drogo ?
 
piokol  Dołączył: 18 Kwi 2012
PK napisał/a:
Cena ~170 zł za rolkę Polypana to normalnie czy drogo ?
Jak za puszkę 90m to cena w normie :lol:
 
olowek74  Dołączył: 30 Kwi 2011
Za 158 można również kupić.Plus przesyłka.Źródło dobre.Ja nie narzekam.
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Rozglądam się po Amazonie w poszukiwaniu filmów (mały obrazek oczywiście), i wynalazłem takie oferty:
- Ilford HP5+ 400 lub FP4+ 125, 10 rolek za 40Ł
- Fomapan 100 lub 200, 5 rolek za 15,50Ł
Warto coś z powyższych kupić?
Jest też Tri-X za 2,35Ł za rolkę, tyle, że przesyłka płatna, ale gdyby kupić więcej niż dwie rolki, wychodzi tanio. ( http://www.amazon.co.uk/g...8&condition=new )
Edit:
Widzę, że tego trixa tylko pojedynczo się da kupić niestety, czyli wychodzi na to, że najtaniej też 4Ł za rolkę, jak Ilford.

Edit:
Jest też Agfa APX 100/36, 10 rolek za 30Ł lub 20 za 50Ł. Co myślicie?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki. :-P Osobiście bardzo nie lubię filmów Fomy. Pomijając fakt, że to wszystko bardzo różne filmy są, to ja najbardziej z tego to FP4 i Tri-X doceniam i lubię.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Dada napisał/a:
FP4 i Tri-X
to moje podstawowe filmy na 120 (choć mam też romans z Acrosem), zaś HP5+ to mój jedyny BW film na 135.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Na 120 to ostatnio taki wynalazek, co się Shanghai GP3 używam. Podoba mi się. :mrgreen: A na 135 to jeszcze Lucky 100. Też fajny, zwłaszcza robiony w D-23.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Dada napisał/a:
Na 120 to ostatnio taki wynalazek, co się Shanghai GP3 używam
No myślę o kupnie 20 rolek na start. Ilford/Kodak/Fuji z każdym moim zakupem drożeją. W czym to wołasz? Widziałem ładne zdjęcia z Rodinala.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Najlepszy tani film to taki, ktory mozna kupic tanio. A ze tanio juz bylo, to teraz jest 'najmniej drogo'. Wlasciwie jedyne filmy jakich uzywam to te wylicytowane kiedys okazyjnie na ebayu albo kupione na wyprzedazy (jak jeszcze takowe mialy miejsce) :-P
Obecnie mecze HP5 od Hiszpana, a w srednim mam jeszcze taki zapas neopanow, ze chyba mi wystarczy az do ostatecznego upadku fotografii analogowej..
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Ja wszystko po staremu 8-) - D-23 i D-76
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Dzięki, Panowie, za odpowiedzi. Zaznaczam tylko, że ja tego wołał nie będę, więc najlepiej gdyby to były filmy, które trudno będzie popsuć ludziom w labie.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
pawel_fan napisał/a:
ja tego wołał nie będę,
No to może coś do C-41 raczej, jak nie mają popsuć. (Ilford XP2)
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Dada napisał/a:
(Ilford XP2)
Trochę drożej wychodzi, ale nie aż tak bardzo w sumie. A może w Polsce jest jakieś źródło tanich filmów czarno-białych?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Tak. Polypany ze szpulki i nawijanie do kaset. :evilsmile:
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Nie przesadzajmy :-D
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
pawel_fan napisał/a:
A może w Polsce jest jakieś źródło tanich filmów czarno-białych?
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=87
W polsce nie ma tanio :evilsmile: Kto ma konto PayPal może bez problemu kupić w Chinach. Podobno do 20 sztuk nie naliczają cła. W tej chwili już nie pamiętam, ale za sztukę Lucky'ego w małym obrazku chcieli 2,15 albo 3,15 USD (fracht free). Mają jeszcze Shanghaje, Ery. Swojego czasu kupiłem szpulę Polypana F w Reichu i wyszedł wraz z przesyłką i kosztami przelewu o 1/3 taniej niż u nas. Czyli akurat tyle ile wynosi zarobek dla łebskiego sprzedawcy na "popularnym serwisie aukcyjnym", który tam kupił i tu sprzedaje.
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Dada napisał/a:
Na 120 to ostatnio taki wynalazek, co się Shanghai GP3 używam. Podoba mi się.

Wprawdzie zrobiłem tylko dwie rolki, ale podobał mi się. Wołałem w Rodinalu 1:100, całkiem przyjemnie wyszło. Aż się przymierzam do kupienia wielopaka.
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Cytat
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=87
technik219, wkleiłeś, żebym mógł złapać doła, że kilka lat temu za 9-10zł można było dostać to, co dziś za 16-18? ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach