asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Cytat
W sumie Kdyszka ma jedną przewagę, patrz podpis pod kreską.. :)
Ciekawe kiedy to się zmieni..??

Kadyszka tylko jedna przewaga nad moją Lubą.... instrukcja obsługi.... :)


do kobiety instrukcja nie jest wogole potrzebna, po prostu sie wie ktore goziki naciskac, zeby byla reakcja, czasem natychmiastowa. :mrgreen:
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
Tak, tak ale ściema.... to jeden z rozdziałów raczej większości dobrze znany, ale są tez inne rozdziały....

Ja znam kobietę której jeszcze żaden facet nie "dogodził" uwierz żeby z nią pogadać przydała by się instrukcja... :-/
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
asklop napisał/a:
do kobiety instrukcja nie jest wogole potrzebna, po prostu się wie ktore goziki naciskac
Znów mi się kawał przypomniał. Idealna kobieta ma trzy guziki na czole. "Pranie", "Je**nie", "Off".
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
A to dobre... :lol:

ALe podpowiedz cos w temacie kadyszki, bo zrobiłem upgrade na 1.11 i dalej dupa....

wewnętrzna już pali na drugą lamelkę ale zewnętrzna nicholery, zawsze na pierwszą...

Tak mi się coś zdaje że kadyszka daje impuls do przedbłysku i temu wyzwala mi lampę zewnętrzną tylko czemu potem nie odpala jej przed zamknięciem... :/

Qwa jutro na wesele ide a tu taka klapa.. :/

Poratujcie jakos koledzy proszę... może nie mam czegos włączonego w menu.... :-/ czyżby tylko zmiana lampy?? ale inni twierdzą że im pali na drugą więc co jest do cholerki....
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
vivooo napisał/a:
ale zewnętrzna nicholery, zawsze na pierwszą...
Z tego co się orientuję, na drugą będą błyskać tylko lampy, które to umożliwiają - "starej" nie zmusisz.
vivooo napisał/a:
ale inni twierdzą że im pali na drugą więc co jest do cholerki
Kto twierdzi? Z jaką lampą?
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
no tak gdzieś wyczytałem... i nie mogę tego postu znaleźć.. :/

Pewno źle to zrozumiałem alibo nie sqmałem że chodzi o jakąś dedykowaną.. :/

szkoda że tak jest... taki paściarski olek a błyskał na drugą lamelkę... :/

ech no to nie będzie zajefajnych zdjęć, a tak się już rozgrzałem... :-?
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Odświeżę nieco temat.
Mam firmware 1.10 i oczywiście nie działa mi na drugą, tylko zawsze (pomimo odpowiednich ustawień) na pierwszą kurtynę.
Chciałbym się dowiedzieć, co zyskam przy upgrade'zie na -myślę od razu- 1.30- bo co stracę to mniej więcej wiem.
1. Prawdopodobnie prawidłową synchronizację z wbudowaną lampą,
ale czy
2. Synchro na drugą kurtynę wogóle nie działa z innymi lampami zewn. niż 540 i 360 FGZ? czy też:
3. Będzie działało też z lampami mającymi stopkę TTL Pentaksa?

Mam lampę z systemem Metza i taką stopkę mógłbym dokupić, jeśli to miałoby jakikolwiek sens.

Jeśli komuś działa ww. funkcja z jakąkolwiek inną lampą - proszę o info.
Z góry dzięki.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
2. Synchro na drugą kurtynę wogóle nie działa z innymi lampami zewn. niż 540 i 360 FGZ?
To jest funkcja lampy, Sigma DG 500 Super też to potrafi (chyba).
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
To jest funkcja lampy
Nie wiem do końca. W Olku wygląda na to, że nie. Po prostu aparat daje w innym momencie sygnał synchronizacyjny.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
W Olku wygląda na to, że nie.
A gdzie w Olku ustawiasz, na którą kurtynę synchronizujesz? Bo w Pentaksie - na zewnętrznej lampie. I niektóre mają taką opcję, a niektóre nie.

Oczywiście cały czas piszę o lampach zewnętrznych.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Jarek Dabrowski, Przecież w kadyszce ustawiasz w menu Fn puszki rodzaj synchronizacji.
W instrukcji tylko piszą, że przy podłączeniu zewn. lampy, czas automatycznie ustawia się na 1/180, co nie jest prawdą. U mnie zewn. działa z każdym czasem, przy czym błysk występuje tylko przy czasach 1/180 i dłuższych, co jest logiczne, bo HSS może być tylko z zewn. dedykowaną lampą.
Jednak teraz (fw 1.10) synchronizuje zawsze na pierwszą kurtynę, niezależnie od rodzaju lampy.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
Jarek Dabrowski, Przecież w kadyszce ustawiasz w menu Fn puszki rodzaj synchronizacji.
Ale to dotyczy błyskotki wbudowanej. Zewnętrzna lampa MUSI mieć taką opcję.

Sąsiad, może napiszesz, z jaką lampą masz problemy, to będzie łatwiej pomóc? :)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
U mnie zewn. działa z każdym czasem, przy czym błysk występuje tylko przy czasach 1/180 i dłuższych
To w końcu działa z każdym czasem, czy nie działa ?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
To w końcu działa z każdym czasem, czy nie działa ?
Pewnie działa, jak kierunkowskaz. ;-)
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
emigrant napisał/a:
2. Synchro na drugą kurtynę wogóle nie działa z innymi lampami zewn. niż 540


w moim zestawie działa, ale jeżeli i w body i na lampie ustawię synchro na 2 kurtynę
(przed chwilą sprawdziłem)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
argawen, działa z długimi czasami, ale na pierwszą kurtynę.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ale Emigrantowi chodziło o lampy nie firmowe. U mnie z FGZ 540 działa z drugą lamelką, tylko po przełączeniu na lampie. Zmiana w korpusie nic nie daje. Jak napisał Jarek, to jest tylko do lampy wbudowanej.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Muszę się walnąć w pierś, bo ciutkę namieszałem. :oops:
Otóż faktycznie, jak pisze mój Sąsiad, menu flasha dotyczy TYLKO wbudowanej lampy. Jeśli lampa zewn. (dedykowana) nie ma takiej funkcji, to nie da się tego ustawić.
Lampa zewn. zwykła chodzi z dowolnymi czasami 1/180 i dłuższymi, ale tylko na pierwszą lamelkę. Natomiast automatyczne ustawienie czasu 1/180 dotyczy tylko lampy wbudowanej przy trybach Tv i Av, z obiektywem pozbawionym możliwości sterowania przysłoną z korpusu. Czyli np. M.
I jeszcze jedno, co przeczytałem w instrukcji, a co się wiąże z lampą wbudowaną. Przy ww. obiektywie lampa błyska pełną mocą. To ostatnie tłumaczy prześwietlanie ze szkłem M, nawet po przyciśnięci zielonego przycisku.
Dlatego stosowanie lampy niededykowanej ma sens tylko wtedy, gdy mamy dużo starych szkieł. Nie wiem, jak ta sprawa wygląda z serią FGZ, a jak sprawa drugiej kurtyny np. z FTZ.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
Lampa zewn. zwykła chodzi z dowolnymi czasami 1/180 i dłuższymi, ale tylko na pierwszą lamelkę.
emigrant napisał/a:
Nie wiem, jak ta sprawa wygląda z serią FGZ
Przecież napisałem, że z FGZ 540 druga lamelka działa bez problemu. Trzeba tylko to ustawić w lampie. Mam firmware 1.10.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
argawen, Chodziło mi o obsługę obiektywów bez styków (jakie możliwe czasy itd).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach