dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Archiwum Life'a na googlu!
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
dan, a mialem o tym wczoraj napisac, hehe.. szybszy jestes
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Kawal historii i dobrych zdjec. Pochlaniacz czasu.

Np. Himmler w Warszawie po inwazji Niemcow, w kolorze (!):
http://images.google.com/...l%3Dpl%26sa%3DN
 
danio  Dołączył: 15 Lis 2006
poland source:life

:)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Krakowskie Przedmiescie 11.11.2008:


Krakowskie Przedmiescie 10.1939:

zrodlo: http://images.google.com/...l%3Dpl%26sa%3DG
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
to archiwum spadlo mi z nieba, od kilku dni codziennie przegladam po kilkadziesia zdjec. b., dobrze ze to zrobili!
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
http://images.google.com/...6b5c9a1bf235150

Przepraszam za być może prostackie porównanie - pierwsze skojarzenie - Fallout w realu. Kurcze, to było tak niedawno! W kolorze te zdjęcia mają jednak olbrzymią moc, te w c-b są już "oswojone".
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
dan :-B :-B :-B za info. BTW, dostałem pod choinkę album "The Best of LIFE" z 1975 roku. Ciekawe ile jest wart na rynku :evilsmile: :?:
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Karmazyniello, a nie byłoby w ogóle szkoda sprzedawać? I to jeszcze prezentu?...
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
thrackan napisał/a:
a nie byłoby w ogóle szkoda sprzedawać? I to jeszcze prezentu?


thrackan, ten album przyjechał do mnie prosto z miasta aniołów zza oceanu, musiałbym być chyba niepoczytalny ażeby go sprzedać :-)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Ufff ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Trochę ciekawych zdjęć z II wojny światowej w kolorze, pokolorowane?
LINK
 

bar4t  Dołączył: 26 Maj 2008
Eldred szczególnie niemcy używali kolorowych filmów w czasie wojny...
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
dokładnie Dan
kawał historii i świetnych zdjęć

[ Dodano: 2009-02-11, 23:57 ]
a tak w ogóle to chciałem wszystkich forumowiczów przywitać
 

qorel  Dołączył: 09 Lis 2008
Eldred,
Mały OT :-B : gratuluje Eldred znalaz?e? BIA?EGO KRUKA w internecie a dokładnie zdjęcie nr 8 od góry ( polana na tle gór z dwoma czołgami ), to jest coś. Już wyjaśniam: Już od 1941 ( dokładnie nie pamiętam ) w tajnym dekrecie Stalina nakazano pokazywać armie radziecką tak by niebyły widoczne żadne przejawy pomocy ze strony aliantów a dotychczasowe zdjęcia miały być zniszczone.
Zajęło mi to chwilkę za czym się połapałem:
1)że to nie to miejsce na spotkanie Shermana z T-35
2) malowanie inne dla S
3) oraz ledwie widoczny napis rosyjski na burcie.
Niech teraz twierdzą że sami wygrali wojnę bez niczyjej pomocy.
Zdjęcia super, a z AF też mieli problem ;-)

sorry za t-35
Ta informacja to z dawnych czasów pamiętam tylko że był taki (szukać w archiwach radzieckich lub po wojnie w polskich, tam też sprzątano ) dowód pośredni znajdź w kronice rosyjskiej coś amerykańskiego powodzenia , zresztą jak w każdej propagandzie wojennej tam też są zdjęcia jak z kroniki niemieckiej, a może ty poznajesz miejsce przedsionek Alp czy Uralu !!!???? Jak Ural to ok jak Alpy to tego sprzętu na 100% swojego pod dostatkiem mieli.

 

whitesand  Dołączył: 18 Sie 2008
Faktycznie gorel, T-34 z Shermanem pilnują sowieckiej flagi, a malowanie (zwłaszcza numeru taktycznego) nie pozostawia wątpliwości kto Zapalniczką na pagórek wjechał. O samym dekrecie natomiast nic nie słyszałem, masz jakieś bliższe info, linki ? Swoją drogą, biorąc pod uwagę rozmiary alianckiej/amerykańskiej pomocy dla ZSRR w latach wojny, to kawał roboty musieli 'cenzorzy' wykonać, nic dziwnego że coś przeoczyli. A może zdjęcia nie zostały wykonane przez Sowietów ?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No to jeszcze starsze, pokolorowane zdjęcia z IWŚ LINK :shock:

[ Dodano: 2009-02-22, 22:02 ]
Chyba pokolorowane, bo niektóre wyglądają aż zbyt realnie. :roll:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Eldred napisał/a:
Chyba pokolorowane
Niekoniecznie :mrgreen: Drogi Kolego. Pierwsze zdjęcia kolorowe wykonywano już w XIX wieku tzw.autochromy. Miały kolorystykę bardziej naturalną niż wszystkie późniejsze wynalazki. :-P Niestety nie potrafię powiedzieć, czy to są właśnie tego typu zdjęcia, ale podejrzewam, że tak.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Dobra, odkopię troszkę temat...
Może odkryję tym samym Amerykę, ale może komuś się przyda (szukajki użyłem, nie znalazłem na szybko ) ;)

Powyżej była wspomniana tylko wyszukiwarka zdjęć.

A co powiecie na skany magazynów z lat 1936-1972? Google toto wszystko hostuje.
Rozdzielczość i jakość całkiem przyzwoita. Mam zajęcie na kilka miesięcy ;)

Jak?
Wchodzimy na stronę http://books.google.pl/
i wklepujemy "life intitle:life" (Albo klikamy tutaj), po lewej stronie na dole mamy możliwość wyszukiwania z określonego przedziału czasowego.
EDIT:

Dobra, znalazłem link do normalnego spisu całości, chronologicznie i ładnie: [klikajta]

:-B

 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Jezusie! Kiedy ja będę spał...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach