Roso  Dołączył: 25 Kwi 2012
Zdalne wyzwalanie (Pttl + automatyka własna)
Witam. Posiadam obecnie prosta lampkę z automatyką własną (Sunpak 323) Chciałbym w najbliższej przyszłości dokupić coś z Pttl (metz 48 lub 50) i do tego wyzwalacze yongnuo. Proszę o informacje czy taki zestaw będzie ze sobą współpracował. ? Czy lampy mogą pracować w swoich trybach (Metz w Pttl a Sunpak na Auto) czy tylko obie na manualu ? Jak na współprace ze zdalnymi wyzwalaczami wpływa przedbłysk Pttl ?
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
w systemie pentax nie ma wyzwalaczy radiowych ktore przenosza pttl
 
Roso  Dołączył: 25 Kwi 2012
Rozumiem, ale żałóżmy, że na sankach mam nadajnik i do niego lampę z PTTL i druga lampa obok z odbiornikiem. Czy pierwsza będzie świecić w PTTL czy tylko manual ? Czy druga z automatyką własną czy też tylko manual ?
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Roso napisał/a:
[...] na sankach mam nadajnik i do niego lampę z PTTL[...]


Chyba nie ma czegoś takiego.

Zasadniczo albo tylko pTTL, czyli wszystkie lampy dogadują się automagicznie co do siły błysku, albo tylko manual i sam ustawiasz moc lampek, raczej nie widzę możliwości sensownego mieszania tych dwóch rodzajów.

[ Dodano: 2014-03-04, 16:27 ]
pTTL błyska 2 razy, więc taki manualny slave musiałby reagować na drugi błysk ale wtedy nie byłby brany pod uwagę w momencie pierwszego błysku i mierzenia światła a ostatecznie przecież miałby wpływ na ekspozycje. Pół biedy jeżeli slave jest manualny ale jeżeli działa na własnej automatyce, to jakoś ciężko mi sobie to wyobrazić jak można by uzyskiwać w miarę powtarzalne i przewidywalne rezultaty.
 
Roso  Dołączył: 25 Kwi 2012
Właśśnie o taką odpowiedź mi chodziło, chciałem tylko potwierdzić to co sam myślałem.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Tyle, że to nie jest prawdziwa odpowiedź. Po pierwsze, system P-TTL umożliwia wyzwalanie zdalnych lamp systemowych/kompatybilnych zarówno w P-TTL, jak i w A, czy w M. Oczywiście sterownikiem musi być lampa P-TTL, sterowanie przenoszone jest drogą optyczną, bądź optyczno-radiową, a zdalna lampa musi w pełni obsługiwać wireless P-TTL. Co do sensowności mieszania - jak najbardziej sensownym jest mieszanie lamp w M na oświetlenie stałego tła i P-TTL/A do oświetlania motywu głównego w zmiennej odległości od lampy. W zasadzie można do tła również użyć A, jeśli ktoś sie uprze.
Druga sprawa, to kwestia wykorzystania prostego radia, typu Yongnuo - można bez problemu wyzwalać nim lampy ustawione w A, natomiast oczywiście istotnym jest, jak ustawiony jest czujnik automatyki własnej lampy w stosunku do oświetlanego obiektu i tego jakich używamy modyfikatorów (np. parasolkę odbijająca można bez problemu wykorzystać, natomiast shoot-through już nie).
Trzecia sprawa, to kwestia możliwości (i sensowności) używania lampy P-TTL na stopce i reszty w M/A. Póki co nie ma wyzwalaczy ze stopką P-TTL pass-through, można teoretycznie zapiąc lampę P-TTL na stopkę, a wyzwalacz do gniazda PC-Sync i sprawdzić, czy to się zsynchronizuje prawidłowo, ale jakoś nie przyszło mi do głowy testować taką kombinację, a poza tym, w K-30 i tak nie masz PC-Sync.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach