gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Czym Pentax nas zaskoczy w nowych korpusach?
Witam,
Wygląda na to, że kiedyś i w Pentaksie doczekamy się podglądu na żywo z racji opublikowanych patentów(nie to żebym póki co odczuwał brak tej funkcji w GX-1S ale zawsze warto wiedzieć, że nad czymś nowym pracują :-) ):
Link do patentów
Jeśli dobrze zrozumiałem (nie przeczytałem wszystkiego) kombinują tak aby podgląd na żywo (elektroniczny) był widoczny w wizjerze na wyświetlaczu przyklejonym do matówki :?: dzięki temu możliwe będzie wyświetlanie na obrazie widocznym przez pryzmat informacji typu użyta przysłona czy ustawiony czas naświetlania. Dodatkowo uzyskamy możliwość wyświetlania obrazu w wizjerze w momencie gdy zostanie podniesione lustro, czyli mamy cały czas pod kontrolą fotografowany obiekt (pytanie czy uzyskany efekt nie będzie troszkę dziwny z racji tego, że wyświetlany obraz raczej będzie się różnić od tego uzyskanego bezpośrednio z pryzmatu, ale możliwość ciągłej obserwacji i tak może być cenna).
Dodatkowo w dokumencie wspomina się o obiektywach stabilizowanych, czyżby więc Pentax zamierzał wprowadzić i taką stabilizację oprócz wbudowanej w korpus? Zaletą tych obiektywów jest niewątpliwie to, że w wizjerze widzi się już obraz stabilizowany. Dla tego typu obiektywów, Pentax zamierza wprowadzić coś w rodzaju dodatkowej przysłony, która ma odcinać światło padające z lustra, aby zapewnić komfort obserwacji obrazu na wizjerze elektronicznym.

To takie moje 3 grosze dla Micha, żeby nie kazał mi zaraz tłumaczyć na staropolszczyznę :-) Jeśli popełniłem błędy to z braku czasu na przeczytanie całego dokumentu i niezrozumienia tematu.

Pozdrówka
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Super Gebi, dzięki za czas i poświęcenie.
Rodzi się tylko pytanie: czy te patenty wejdą w życie, czy po prostu je złożono, bo akurat wykluł się taki pomysł i uprzedzono w ten sposób konkurencję.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach