dntsln  Dołączył: 18 Sty 2010
Czy ten 3 model nie jest przypadkiem od k-dychy? :) Tak jakoś podobnie mi wygląda.

Ja od siebie raz jeszcze polecam Newella dla tych, którzy chcą powiększyć chwyt a nie zasilać aparat :)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
dntsln napisał/a:
Czy ten 3 model nie jest przypadkiem od k-dychy? :) Tak jakoś podobnie mi wygląda.
Tak wygląda, jak grip od K-10D.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Zauważcie, że newell ma metalowe dwie blachy, jedna jest w środku i wzmacnia dół grip'a gdyby chcieć podłączyć statyw, a druga jest czarna - malowana zaraz na wierzchu i idzie pod aparat. Dla mnie to bardzo solidne wykonanie jak na produkt za 200pln. Tyle dałem. Problem z aku u mnie też jest i myślę że chodzi o blaszki w koszyczku od aku/baterii. Bo skoro te gripy nie wariują na oryginalnych i podrobionych aku( ja zawsze czy to oryginał czy podrobiona wykonuję około 1400-1500 fotografii na jednej) to wniosek jest taki, że dużą rezystancję wprowadzają same blaszki od koszyczka baterii. Zeszlifuję dzisiaj jedną i zobaczę z czego jest. Może jest miedziana pod spodem. Dam znać. Jak wróci z serwisu k5 napiszę jak wątek będzie żył czy na poszlifowanych blaszkach lepiej działa grip z aku.

[ Dodano: 2013-08-23, 11:14 ]
w gripie są też sprężynki które odbierają prąd od baterii. Ona też mogą być kiepskie. Ale żeby się do nich dobrać trzeba rozebrac grip.

[ Dodano: 2013-08-23, 11:21 ]
Śmiem twierdić, że ta blacha w środku jest połączona z bolcami. Widać jej przegięcia i jak wędruje w górę w stronę bolczyków które mają ten sam blask co owa blacha. To oznaczałoby bardzo silną konstrukcję, być może wierną kopię oryginału. Aha-ktoś pisał że z jego newella zeszły napisy po dwóch tygodniach. Z mojego po prawie półtora roczny okresie zeszły tylko napisy z dwóch górnych klawiszy przy spuście migawki.
Po oględzinach zauważyłem, że na złoconych blaszkach jest nalot, który może wpływać na ich przewodność. Wygląda na bród z palców montażysty. Najpierw je wyczyszczę benzyną ekstrakcyjną lub jakimś rozpuszczalnikiem. Brak body niestety nie pomaga mi w testach. Mogę napisać tylko, że body chodziło mi na 6 aku i nie były to enelopy, ale zawsze na komplecie świeżo naładowanym robiłem mniej aniżeli na dedykowanym aku - czyli około 800-1000.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Jeśli chodzi o mój grip Newella to wszystko jak na razie jest w porządku. Raz miałem tylko (w ciągu 3 m-cy używania) brak rozpoznania dodatkowego akumulatora. Poza tym jest w porządku. Również mi się trochę przetarły napisy ale jest to naprawdę minimalny ubytek.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Na moje oko to w stosunku do oryginału różni się uszczelnieniami, których nie ma oraz gumowaniem kółek nastaw. Mikrostyki w przyciskach też są gorszej klasy, ale działają.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Takie licytowanie się 800-1500 zdjęć nic nie mówi. Włącz AF-C, podepnij szkło z HSM/SDM, włącz SR/OS i zrobisz o połowę mniej zdjęć.
Co do nalotu na blaszkach to u mnie już na fabrycznie nowym zamienniku gripa był problem z zasilaniem nierozwiązany do dzisiaj.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Ja wiem, że mogą być różne konfiguracje sprzętu i różne efekty w postaci zużycia baterii/aku. U mnie wyglądało to tak, że obiektyw w większości był na śrubokręt, plus zewnętrzna lampa i czasami podgląd w celu sprawdzenia poprawności ekspozycji oraz zawsze włączona stabilizacja. I uważam, że to bardzo dobry wynik 1512(mój rekord) na jednym aku dedykowanym. Pewnie gdybym każde zdjęcie obejrzał, miał szkło z silnikiem ultradźwiękowym podpięte i wyzwolił lampę z korpusu to doczłapałbym do 500 co też nie jest wynikiem złym. Zapewne:) Albo wrzucił LV - to też jest prądożerne ustrojstwo.
Dobrze, że piszesz bo mniej zorientowniu nowi posiadacze mogą być zasmuceni dlaczego im tyle fotek nie wychodzi.
Co do gripa to do dzisiaj mogę robić foty na aku ni-mh ale nigdy przy powyższej kofiguracji nie wykonałem więcej jak 1000 fotek. A wg mnie powinienem przestrzelić wiecej niż na dedykowanym. Dlatego nie używam z akumulatorami ni-mh bo ciężkie są i mniej wydajne.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Fabryczne aku Pentaxa są najlepsze na rynku jeżeli chodzi o ilość zrobionych zdjęć. Na Eneloopach 2000mAh nigdy nie zrobiłem więcej jak 400 zdjęć a teoretycznie to pojemniejsze ogniwa niż 1850mAh Pentaxa.
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Kupiłem tego Newella z Hąk Kągu. Tak jak na zdjęciach, ma jakieś gumki przy złączach i otworach śrób, ogólnie zgodnie z opiniami innych osób z tego tematu - jest ok, tylko włącznik działa dziadowo. Cena z wysyłką 140 zł, szło mniej niż 2 tygodnie.
 

sailor9  Dołączył: 23 Paź 2006
Przez ebaja? Dasz jakiś namiar? No i napisz coś więcej odnośnie tego włącznika i ogólnie jak to wszystko działa. Też myślę o kupnie tego Newella.
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Zaryzykowałem i kupiłem przez eBaya, pudełko przyszło nieco sfatygowane ale grip był cały. Paczki są rejestrowane - dostajesz numer i wiesz gdzie jest przesyłka, nawet jak przekroczy granicę PL (ten sam numer wpisujesz na stronie PP).

Grip sprzedaje kilku wystawców i mam wrażenie że część z nich jest ze sobą powiązana.
Największy to jest DSTE shop i oni mają swoje naklejki na tych gripach.

http://www.ebay.com/usr/dstebattery

Ja kupiłem tu:
http://www.ebay.com/usr/carbest2011
Było najtaniej, ale jak wpiszesz "k5 grip" w szukajce to wyskoczy pewnie więcej opcji.
Są też zestawy z bateriami, zdaje sie że ktoś juz linkował taki w tym wątku.

Nie wiem czemu, oni wystawiają po kilkanaście aukcji tego samego przedmiotu z różnymi cenami. Ja przesortowałem po Price i kupiłem ten najtańszy, w dodatku z 5% upustem.

Włącznik chodzi dziadowsko bo przeskakuje dość ciężko, a "skok" przy przełączaniu jest dość słaby. Nie wiem czy wszystkie tak mają, może to tylko mój egzemplarz, nie jest to duży mankament. Nie wiem czy są jakieś różnice pomiędzy Newellem z uszczelnieniami, a Newellem bez uszczelnień, ale ja do jego wykonania nie mam zastrzeżeń.
 
Karol Popik  Dołączył: 29 Sie 2008
Ktoś wie czym ten grip:
http://jabbafoto.pl/opis/...ax-k-5-k-7.html
różni się od tego:
https://fotozakupy.pl/battery-grip-i-akcesoria/newell-battery-pack-zam-d-bg4-do-pentax-k-7-k-5-k-5-ii-k-5-ii-s,17525s
Według opisu ten drugi ma uszczelnienia, ale jakoś w to nie wierzę.
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Karol Popik, jak nie jestes pewien, to dopytaj się w sklepie.

Ja kupiłem właśnie takiego Newella z uszczelnieniami, tyle że na ebayu. Możliwe, że sprzedawca strzela sobie w stopę, pisząc że jest uszczelniany, a zdjęcia daje bez. Zresztą jak widać, w obydwu sklepach są te same fotografie - nikomu się nie chce własnych robić.

Żeby nie było, że ściemniam - foto:


Choć jak sądzę, takie "uszczelnienia" każdy może sobie sam wykonać ;) Dużo roboty to raczej nie jest.

Swoją droga, próbowałem przetestować ten koszyczek na baterie. Wpakowałem 6 akumulatorów ale aparat nie wykrył ich nawet. Nie wiem czy to kwestia samych akumulatorów czy też wady elementu, ale raczej nie jest mi to do szczęścia potrzebne.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Wada tych wszystkich zamiennikow jest taka, że mają marne blaszki i dlatego nie wykrywa aku.

Poza tym uszczelnienia są głównie w środku gripa.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Desmond napisał/a:

Żeby nie było, że ściemniam - foto:

Co niby mają wspólnego z jakimikolwiek uszczelnieniami te zakreślone na zdjęciu dupcyngle? :shock:
Obejrzyj lepiej wkład z bateriami/akumulatorami czy ma uszczelkę wokół części która zamyka otwór w gripie albo czy są uszczelki miedzy poszczególnymi elementami gripu.
 

cinek325  Dołączył: 28 Sie 2012
HEHE . Przecież pod tymi gumkami nie ma otworów , to są jedynie zagłębienia w plastiku.
 
Karol Popik  Dołączył: 29 Sie 2008
Dotarł do mnie dzisiaj Newell kupiony w Polsce za 200zł. Jest naprawdę porządnie wykonany, wszystko jest na swoim miejscu, rolki działają z należytym oporem. Posiada dużo metalowych elementów, wykrywa oryginalne aku, zamienniki i eneloopy bez żadnego problemu. Jakość wykonania jest podobna do oryginalnego gripa z k200d.
 
Qbapl  Dołączył: 20 Sty 2009
Powiecie czy coś się zmieniło z gripem może jakieś opinie
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Qbapl napisał/a:
Powiecie czy coś się zmieniło z gripem może jakieś opinie


Chyba wszystko wciąż aktualne. Ja kupiłem za 34$ bez oznaczeń producenta, taki nn nn.
Na uchwycie jest miękka guma z perforacją nawet przyjemna w trzymaniu, niestety więcej nie napiszę bo użyłem go może z raz :mrgreen: wygodniej wrzucić aku do kieszeni.

Z tego co pamiętam (bo czytałem przed zakupem jakiś inny dłuższy wątek) należy unikać tych bez wycięcia na palec, bo po pierwsze jest mniej wygodny a po drugie coś tm działa nie tak ale niestety już nie pamiętam o co dokładnie chodziło więc nie traktuj tego jako pewnik.
 
radekbugaj  Dołączył: 19 Paź 2009
  newell nie widzi oryginalnego aku
Witam,
podpinając się do tematu gripa NEWELL k5/k7 mam takowy i mam z nim mały kłopot.
Po zapakowaniu do niego oryginalego akumulatora aparat wogóle nie widzi zasilania z gripa.
Mam też akumulator (zamiennik) innej marki, który już działa z gripem bez zarzutu.
Dodam tylko, że wspomniany oryginalny akumulator zapakowany do BODY działa OK.
Czy ktoś ma podobny problem lub sugestie co może być powodem takiego zachowania.

P.S. Dodam jeszcze, że komplet 6Xeneloop działa (choć jak już ktoś zauważył nie jest to najlepsze rozwiązanie - duża waga/słaba wydajność)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach