piti69  Dołączył: 22 Kwi 2007
[lampa] K10D i problem z lampą
Witam wszystkich po raz pierwszy i niestety muszę prosić o pomoc. Chodzi o wbudowaną lampę, przestała działać tak jakby nie ładowała się gdy podnosze lustro. Np. przy robieniu zdjęcia miga ikonka lampy, podnosze lampe i nic ikonka znika i nie pojawia się, próbowałem w różnych trybach ekspozycji i nic. Nie wiem moze coś wcisnąłem takiego co wyłącza lampę ale nie mam pojęcia.Proszę o jakąś pomoc i pozdrawiam. Śledziłem was od dawna.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
piti69, napisz troche prosciej tak step by step co robisz i co sie NIE dzieje bo informacja o braku ladowania podczas podnoszenia lustra jest troche ....... :roll:
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
pewnie zgodnie z nowa dyrektywa unii musisz wymienic zarowke na energooszczedna by zadzialala. :-P
 
piti69  Dołączył: 22 Kwi 2007
No i niestety sprzęcik powędrował do serwisu :-( . A jeśli nieprecyzyjnie opisałem problem to przepraszam, jestem dopiero początkującym w świecie lustrzanek cyfrowych, ale są wielkie chęci by się uczyć. Pozdrawiam wszystkich i dzięki za zainteresowanie.
 
Romek  Dołączył: 22 Kwi 2007
Re: K10D i problem z lampą
piti69 napisał/a:
Witam wszystkich po raz pierwszy i niestety muszę prosić o pomoc. Chodzi o wbudowaną lampę, przestała działać tak jakby nie ładowała się gdy podnosze lustro. Np. przy robieniu zdjęcia miga ikonka lampy, podnosze lampe i nic ikonka znika i nie pojawia się, próbowałem w różnych trybach ekspozycji i nic. Nie wiem moze coś wcisnąłem takiego co wyłącza lampę ale nie mam pojęcia.Proszę o jakąś pomoc i pozdrawiam. Śledziłem was od dawna.


Napisz, jeżeli możesz, kiedy ta usterka z nie błyskającą lampą sie w kadyszce ujawnila, tj. mam na mysli w jakim czasie od zakupu, czy było to od początku, czy sie pojawiło w trakcie eksploatacji aparatu?
 
piti69  Dołączył: 22 Kwi 2007
Romek przepraszam, że dopiero teraz pisze ale byłem w rozjazdach. Więc sprawa ma się tak. Puszka była zakupiona w grudniu 2006 i do teraz było wszystko ok. Fotek z wbudowaną lampą było zrobionych co najmniej kilkaset. I nagle lampa padła i to padła całkowicie. Sprzęt jest w serwisie i czekam co dalej. Pozdrawiam
 
Romek  Dołączył: 22 Kwi 2007
 
Piti69, dzięki za informacje.
A tak poza tym kontynując jeszcze temat błyskowy, to przeczytałem dziś test na optyczne.pl blizniaka kadyszki, a mianowicie Samsunga GX10. Szczegolnie przeraziłem się wątku w zakresie działania jego lampy błyskowej, w szczegolności zaś jej dosłownego stopienia się po wykonaniu serii kilkudziesięciu błysków, co dość obrazowo przedstawiono na fotografii w teście.
Mam nadzieję, tak jak napisano w teście, że problem topienia się lamp błyskowych w kadyszkach nie istnieje, ciekaw jestem Piti69, czy u Ciebie poza awarią lampy, jak myslę, że po prostu nagle pewnego pieknego dnia przestała sobie błyskać, nie zaobserwowałeś u niej symptomów palenia się czy topienia plastyku z którego jest zbudowana?
Ciekaw też jestem i zachęcam do dyskusji jak kwestia wbudowanej lampy błyskowej wygląda u innych userów kadyszek, czy moglibyście cos napisać o swoich odczuciach o jej pracy? Czy też ktoś ujawnil przypadki topienia się jej, a ponadto, czy ją także raczej negatywnie postrzegacie jak w teście GX10 (pomijając topienie się, że poprostu nie precyzyjnie błyska), czy macie w tym zakresie pozytywne odczucia?. Czy firmware wpływa w kadyszkach jakos na jej pracę? Będę wdzięczny za dyskusję w tym temacie.
 
piti69  Dołączył: 22 Kwi 2007
Więc tak. U mnie na pewno nie wystąpiły żadne ślady topienie czy czegoś podobnego. Zanim oddałem puszkę do serwisu to ją DOKŁADNIE obejżałem, bo nie spieszyło mi się wcale jej oddawać. Całkowicie też nie było żadnych przyczyn zewnętrznych które mogły by w jakiś sposób wpłynąć na awarie lampy( upadek, stłuczenie itp.). Po prostu przestała działać. Dla mnie to nie jest problem, ale tak sobie myślę że jak bym kupił sprzęt np. ze stanów(bo pare stów tańszy) bez ważnej gwarancji na Unię, to byłby problem. Póki co czekam na powrót sprzętu z serwisu i potem dam znać co tam stwierdzono. Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach