alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Fafniak napisał/a:
alekw, widzisz - nie wiem na czym polega różnica ale :
http://postcards.magnumphotos.com/
działa
a
http://alecsoth.com/photo...he-mississippi/


Ale to wybor pomiedzy zbiorem "the best of" a pelna opowiescia. Troche jak porownanie trailera z pelna wersja filmu :-)

Mnie u Sotha urzeka totalny "slow" przy oglądaniu zdjęć...
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
alekw napisał/a:
Mnie u Sotha urzeka totalny "slow" przy oglądaniu zdjęć...
O! Właściwe określenie!
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Wczesniej dzisiaj napisalem elaborat w obronie nowej topografii. Skasowalem. Jednak nie czuje misji ewangelizacyjnej. Napisze tylko, ze czytamy wlasnie z synem Marka Twaina. Skonczylismy Tomka Sawyera, czytamy Huckelberego Finna. Zanim przeczytalem linkowany przez Alka artykul z Obiegu, chcialem napisac o mojej motywacji do rozumienia Alka Sotha za posrednictwem Twaina. Artykul mnie rozwalil, bo jesli Twainowa inspiracja Sotha to "autentyczny fakt", to w tym momencie uderzamy w transcendencje, a ja nie czuje sie dobrze w takich dyskusjach przez internet.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
dzerry, nie wiem, czy transcendencję... bo to już trochę tak z Mississippi jest, że się ją zna przez pryzmat Twaina, ewentualnie Nowego Orleanu... no chyba, że to jest transcendencja, bo ja też oglądając "Sleeping..." miałem gdzieś w szumie tła Twaina i również przed przeczytaniem artykułu...
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Szkoda, ze skasowales. Tak BTW to po polsku na ten temat nie ma prawie nic w necie.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
alekw napisał/a:
Fafniak napisał/a:
alekw, widzisz - nie wiem na czym polega różnica ale :
http://postcards.magnumphotos.com/
działa
a
http://alecsoth.com/photo...he-mississippi/


Ale to wybor pomiedzy zbiorem "the best of" a pelna opowiescia. Troche jak porownanie trailera z pelna wersja filmu :-)

Mnie u Sotha urzeka totalny "slow" przy oglądaniu zdjęć...


I tak i nie
Widzisz - to jest tak że mając do wyboru zdjęcia fotograficzne dobre i złe - wybieram dobre nie złe. Jeżeli jest opowieść fotograficzna składająca sie ze złych zdjęć i dobrych -to te złe znacznie silniej oddziałują na mnie niż w filmie. Prawdopodobnie dlatego że dłużej je oglądam w filmie nie mam szans na to - tam reżyser zdecydował ile oglądanie danego obrazu ma trwać. W fotografii jest inaczej.
Efektem tego jest że prawdopodobnie jako całość mi to nie pasuje bo pstryki niszczą cały efekt, zabijając faktycznie dobre foty. Być może jest to uznany nurt w świecie, może. Może jest on wybitny, ale jest w nim coś co mnie odrzuca - czyli odrzucenie formy na rzecz jakiegoś niby intelektualnego przekazu, odczuć ....nie czytam tego - tak jak części współczesnych tworów do których potrzebny jest kilkustronicowe wyjaśnienie co autor miał na myśli ;)
I być może dla intelektualistów te zdjęcia są katalizatorem jakiś przemyśleń odczuć , wrażeń (dla mnie pojedyńcze) ale jako całość - mi przypomina to scenkę z reklamy skody.
 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
Dla mnie takie zdjęcia jak min. Alca są oddechem wśród tego fotoglamu który mnie otacza. Odczuwam przepotworne zmęczenie stylistyką zdjęć jaka jest prezentowana w duzej przewadze naokoło mnie.
Zbrzydła mi cyfra i dywagacje nad obróbką zdjęć...
Dlatego wielką rozkoszą jest dla mnie jak to ktoś tu wcześniej napisał taki slow....który też w odróżnieniu od masy mnie otaczającej ma w sobie przemyślenie, obserwacje głębszą, zamyślenie....
poza tym bardzo lubię dokument


i szukam kieva do kupienia :mrgreen:
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Ostatni wpis na blogu Wojtka Wilczyka jest między innymi o projekcie The 50 States Project. Z każdego stanu USA zaproszony został jeden fotograf, aby zrobić serię zdjęć w swoim stanie na 6 tematów (po jednym zdjęciu): people, habitat, landscape, industry, entertainment, the american dream.

Ciekawe jest zderzenie naszych oczekiwań i wyobrażen na temat danego stanu z prezentacją przez danego autora.

Nie bez przyczyny na blogu omawiany jest Andrew Borowiec (polecam przeczytanie całego wpisu).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach