bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Jacy wy jesteście chłopaki, kurka, mądrzy, to się w pale nie mieści :-P Idę się :-B napić.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Fafniak napisał/a:
ja mialem bardzo fajny programik.....niestety nie pomne jego adresu sieciowego...

[ Dodano: 2007-04-22, 20:16 ]
chyba ten :
http://www.starzen.com/imaging/deadpixeltest.htm


no właśnie deadpixeltest pokazuje czasami bzdury - może nie zawsze, ale pamiętam jak mnie zestresował ten program, gdy kupiłem pierwszą poważniejszą cyfrę (Nikon 5700 - bo makabrycznego kodaka za 200 zł nie liczę) i znalazł mi jakieś 120 hotów i ileś tam deadów, których nigdy nie mogłem znaleźć na zdjęciach, Ale to może z nikonikiem tak było. Na fotach z innych aparatch nie sprawdzałem, bo szkoda mi nerwów.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Panowie, dajcie spokój [piwo]

Zdano, widzisz, wpadłem na ten sam pomysł ;-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
bEEf nie ma się o co się denerwować. Ja zadałem pytanie autor watku odpowiedzaił i cześć. Po co ta zabawa w adwokata? Na swoje pytanie autor uzyskał odpowiedź od razu, zaraz po zadaniu pytania, więc nie ma co przesadzać. :-B
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Romek, nie przejmuj się i pytaj. Na podstawie samej instrukcji ciężko jest opanować obsługę aparatu nie mając go w ręku.
 
Romek  Dołączył: 22 Kwi 2007
 
Oczywiście, że nerwy i denerwowanie się o nic są chyba bez sensu. Panowie, jeszcze co do merytorycznego pytania, wiem, że o tym już było, ale motywu o "paluszkach filipinek" do końca nie kumam. Mianowicie, w sklepie sprawdziłem, iż potrząsając kasetką wyraźnie wyczuwa się odgłos, jakgdyby się coś w niej przesuwało. Upewniejcie mnie, że tak ma być i ten odgłos jest ok.
Dzieki za odpowiedz, ale sorry, miałem na mysli "dyszkę" a nie "setkę" - skąd innąd super jest to nazewnictwo, ale w pospiechu mozna się pomylić. Rozumiem, że odpowiedź tyczy się też "dyszki". Pozdrawiam.

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Romek, upewniamy Cię. To matryca lata, bo jest luźno z powodu systemu SR.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
ja ostatnio przeżyłem dziwaczną przygodę: w momencie gdy padały mi baterie, a cykałem serię zdjęć, wnętrze "kasetki' wpadło w chaotyczne drgania, klekotało i trzęsło się. Ikonka bateryjki pokazywała pustkę, ale aparat nie wyłączył się sam. Szybko więc dałem OFF, zmieniłem baterie i zlany zimnym potem odpaliłem aparat - przestał dygotać i działa. Na oko tak samo jak wcześniej. Czyżby przypadkiem zaimplementowano mi system strząsania pyłków z matrycy :-/ Dziwna akacja. Spotkała mnie po raz pierwszy i wolałbym, żeby ostatni, bo drgania były na tytle intensywne, że obawiam się, iż przy dłuższym ich trwaniu mogłoby się coś tam uszkodzić. :-?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
cypis, dziwne... :-/ Obstawiam, że zawiesił się soft z powodu padu baterii, ale przyznam, że w dość nieszczęśliwy sposób...
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
zaiste w dziwny... na szczęście wszystko wskazuje na to, że nic się nie stało. Dziś robiłem zdjęcia na spektaklu (teatru edukacyjnego, do którego czasami coś pisuję ;-) ), siedziałem sobie w ostatnim rzędzie i sigmą na ogniskowych typu 200 - 250 z ręki na czasach typu 1/30, 1/50 ustrzeliłem parę akceptowalnych fot :-D ... ergo SR chyba wciąż działa.
 
Romek  Dołączył: 22 Kwi 2007
 
Panowie, a propo zawieszania się softu w dyszkach bądź setkach, czy zdarza się do w Pentaxach często, i jeszcze jedno, czy zasadne jest uaktualnianie wewnętrznego oprogramowania, bo zastanawiam sie, czy w przypadku aparatów nie jest tak jak z np. płytami głównymi kompów, jak cos pójdzie nie tak to serwis ma cię gdzieś?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Panowie, a propo zawieszania się softu w dyszkach bądź setkach, czy zdarza się do w Pentaxach często

Chyba nigdy się nie zdarza w ścisłym znaczeniu "zawieszania", czyli "ni z gruchy ni z pitruchy". To cypisowe to pad baterii + jakiś zbieg okoliczności... Każde urządzenie cyfrowe ma prawo zgłupieć, jak mu prądu braknie.
 
BAN corso  Dołączył: 15 Kwi 2007
Chciałbym podać pod wiarygodność informacje jakoby martwe piksele były białe - wiem ze mówimy teraz o pentaxach gdzie jest ccd, ale Np w canonie gdzie jest CMOS martwe piksele są niebieskie.

Co do trudności z obsługą aparatu po przeczytaniu instrukcji - nie mając go w reku - nie zgodzie się z twierdzeniem ze sama instrukcja nie wystarczy, gdyby tak było pentax dostarczyłby kasetę wideo (w dzisiejszych czasach film na dvd ;D) z filmem instruktarzowym Lol !

Co do kupywania aparatu dla szpanu - przykre, ale prawdziwe.. - Jakie to uczucie zobaczyć dzieciaka z takim samym aparatem jak fotoreporter żyjący z tego.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
corso napisał/a:
Co do kupywania aparatu dla szpanu - przykre, ale prawdziwe.. - Jakie to uczucie zobaczyć dzieciaka z takim samym aparatem jak fotoreporter żyjący z tego.

Może i przykre, ale co z tego? Prawo nie zakazuje nawet największym ignorantom kupowania tego, co chcą. I bardzo dobrze... To także dzięki szpanerom ceny aparatów spadły w ostatnich latach ;-)
 
BAN corso  Dołączył: 15 Kwi 2007
cypis napisał/a:
Może i przykre, ale co z tego? Prawo nie zakazuje nawet największym ignorantom kupowania tego, co chcą. I bardzo dobrze... To także dzięki szpanerom ceny aparatów spadły w ostatnich latach ;-)



Nie widze zwiazku - co kupno aparatu ma zwiazku z spadkiem cen?
To sa zabiegi czysto marketingowe , nic wiecej.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Co do kupywania aparatu dla szpanu - przykre, ale prawdziwe.. - Jakie to uczucie zobaczyć dzieciaka z takim samym aparatem jak fotoreporter żyjący z tego

Przykre? A co, zagrożony bastion własnego snobizmu? Bez jaj. Sorry, ale z powyższego wynika, że to Ty kupiłeś aparat dla szpanu i smutno Ci, bo już nie masz czym :-P Zawsze możesz jeszcze uciułać na Hassela, lub choćby Pentaxs 645. To nadal mało osób ma i już nie będzie Ci przykro...
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Zawsze możesz jeszcze uciułać na Hassela, lub choćby Pentaxs 645. To nadal mało osób ma


ja tam kupie sobie Zorke lub Fieda i tez poszpanuje. A co. Wolno mi. :-P
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
asklop napisał/a:
ja tam kupie sobie Zorke lub Fieda

te aparaty mialy swoje lata swietnosci
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
piotr_luk, ale wyjdz teraz z takim sprzetem na miasto. Ludzie w szoku bede. Co 1000-czny sie usmiechnie widzac takie cacko.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
a z wszechdostepna kiedys smena8, to by dopiero sie dzialo

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach