Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Tomek B., też tak kiedyś miałem do K200 i do K30
a później zachciało mi się nowości i K70 już nie mieści się koszyczek :-)
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
Katrójka też nie mieści, toteż gripa muszę dźwigać :-) . Ale za to 6 paluszków mogę wcisnąć :-) .
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Obawiałem się braku możliwości używania paluszków po zakupie K-70.
Ale nie zdarzyło mi się jeszcze bym użył > niż 2 akumulatorki.
(mam 2 firmowe i 2 zamienniki).
Gdy zamiennik mi spuchł, tak że był problem z wyciągnięciem z aparatu, wymieniłem na nowy.


Bardziej brakuje mi wyzwalania zdalnego lampy zewnętrznej, muszę używać radiowego wyzwalacza.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
dybon, szczęście lampę i sterowniki masz na AA i AAA :-D
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Szkoda, że nie na 18650. ;-)
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
PiotrK. napisał/a:
Specjalizowane układy scalone wbudowane w baterie dbają o prawidłowy algorytm ładowania i rozładowania: zabezpieczają ogniwa przed rozładowaniem poniżej poziomu krytycznego powodujągo nieodwracalne zmiany i odpowiednio odcinają ładowanie po osiągnięciu górnego dopuszczalnego napięcia; pilnują prawidłowej dla typu ogniw krzywej ładowania (nie jest liniowa i ma wpływ na żywotność), ponadto wyrównują napięcia pomiędzy ogniwami

Najważniejsze jest pilnowanie rozładowania i zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Podczas ładowania chodzi jedynie o zbalansowanie dwóch połączonych szeregowo ogniw. Kontrolą napięcia końcowego zajmuje się ładowarka. Ona też ma w sobie trochę yntelygencyji i dba o to, aby ładowanej akurat baterii nie zrobić krzywdy :-)
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
czy Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy mają jakieś doświadczenia z zamiennikami marki Greencell zechcieliby się podzielić wrażeniami?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
PiotrK., nie wypowiem się co do D-Li90 od Greencell ale do E-M1 mkII. Używam około pół roku czy rok i jest OK. Miałem jednak z Greencell również nieprzyjemne doświadczenia (bateria do laptopa nie miała pełnej pojemności, zwrócili pieniądze). Dwa UPSy od nich też póki co działają OK choć jeden z nich miał uszkodzony wyświetlacz (wymieniony od razu na ich koszt kuriera).
Nie wiem czy oni mają jakieś fabryki w Polsce czy chociaż w Europie? Bo produkty mają ciekawe i nie widziałem takich na aliexpress czy allegro, ale produkcja chyba też azjatycka.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
bbartlomiej napisał/a:
nie wypowiem się co do D-Li90 od Greencell ... Nie wiem czy oni mają jakieś fabryki w Polsce czy chociaż w Europie?

Był przed rokiem na elektrodzie wątek o nich i ich przedstawiciel odpowiedział, że ich fabryki są w Chinach.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Zamówiłem 2 szt, zobaczymy jak się będą spisywać.
Mam ich zamiennik do Sony i jest OK.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
plwk napisał/a:
Był przed rokiem na elektrodzie wątek o nich i ich przedstawiciel odpowiedział, że ich fabryki są w Chinach.

To chyba dobrze, w końcu przodują w elektronice 😉
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
plwk, na dobrą sprawę nie mam nic przeciwko, Chińczycy wyprodukują Ci dokładnie tak, jak zamówisz. Błędy kontroli jakości zdarzają się każdemu.
A mam od Greencell jeszcze ładowarkę USB do tych baterii Olympusa E-M1 mkII - działa bdb.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
PiotrK. napisał/a:
Zamówiłem 2 szt, zobaczymy jak się będą spisywać.


W wolnej (nieco dłuższej) chwili mógłbyś zrobić pewien eksperyment?
Mianowicie ile cykli od włączenia LV do automatycznego wyłączenia (trwających 1 minutę) i przy przy włączonym GPS wytrzymuje ten Greencell?
Jak będzie wytrzymały, to niezłym punktem odniesienia będzie nawet pierwszy ubytek na wskaźniku :)

Dla przykładu 2-letnia Patona 2040 mAh (chwalona przez wielu użytkowników), przy 18. włączeniu LV jest już wyczerpana.
Trochę starszy noname 1350 mAh jest w ogóle tragiczny, bo pada przy 5. włączeniu LV.
Natomiast roczny oryginał (1860 mAh), używany więcej niż oba w/w razem wzięte, po 50 próbach dalej ma wskaźnik cały na zielono :)
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
[quote="Misztu"]/quote]

spróbuję potestować w weekend
złamałam swoją zasadę która brzmi 'nigdy nie czytaj instrukcji obsługi' dzięki czemu dowiedziałem się, że baterie osiągają pełne zakładane parametry po ok 5 cyklach rozładowanie/ładowanie
baterie mają deklarowaną pojemność 1.600mAh i wagę podobną do oryginału
wspominam o wadze dlatego, że kupiłem kiedyś zamiennik no-name który jest dziwnie lekki, mimo deklarowanych 1.800mAh
nawet nie próbuję go już zakładać do aparatu, bo w podstawowym trybie pracy aparatu bez LV, GPS, WiFi itp padał po parudziesięciu zdjęciach
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
PiotrK. napisał/a:
baterie mają deklarowaną pojemność 1.600mAh i wagę podobną do oryginału

Kiedyś zważyłem zamienniki (takie po 30 zł/szt.) i oryginał z K-5 - wszystkie miały taką samą wagę.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
no-name który kupiłem ma na oko 1/2 wagi oryginału
z ciekawości kiedyś go rozpruję aby zobaczyć co wsadzili do środka; wygląda jakby było tam jedno ogniwo, a nie dwa
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Ja od roku używam zamiennika D-Li90 od Greencella i gdyby nie cena (kupiłem za 30PLN), to bym bardziej narzekał - wytrzymują około połowy tego, co oryginał (używane w K-3). Za to świadomość, że ma się przy sobie 2 akumulatory na zmianę jest bezcenna :-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Tak z ciekawości zapytałem Ceneo o D-Li 90.
399.00 zł. Nad czym tu w ogóle się roztkliwiać i testować?
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Ja mam jeden zamiennik Photoolex Battery do Pentax D-LI90 i naprawdę daje radę
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Dobre akumulatory ma Batimex, nie ustępują oryginałom. Używałem i polecam. Mam również zamienniki marki Fotoenergia, akurat nie do Pentaxa, i te również działają porównywalnie do oryginalnego.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach