dr_Fell  Dołączył: 30.08.2008
Jak się będą sprawować po kilku/nastu ładowaniach - czas pokaże :) Wybrałem je ze wzgl. na największą ilość pozytywnych opinii na amazon UK, więc może nie będzie źle ;-)

Ale głównie chodzi mi właśnie o to, ile (choćby proporcjonalnie) udaje się zrobić zdjęć na poszczególnych poziomach wskaźnika K-3. Jeśli u innych użytkowników wygląda to podobnie, to przynajmniej będę wiedział, że jeśli wyświetli 2/3 przy np. 500 zdjęciach, to spokojnie mogę dopstrykać 400 bez paniki że mi nagle zgaśnie.

Jeśli ktoś będzie zainteresowany, to zdjęcia bez flasha, obiektyw sigma 30/1.4 w trybie AF, sporo wyświetlacza.

Funky Koval  Dołączył: 07.07.2017
Witam,
Jestem nowy na forum, miesiąc temu stałem się posiadaczem Pentax-a K-S2. Zakupiłem na [...]
Nawiasem mówiąc polecam sklep, wszystko OK. a ceny często bardzo konkurencyjne. Dałem 3350 zł za Pentax K-S2 + 18-135mm.
Do zestawu dobrałem dodatkowy akumulator - zamiennik LENMAR D-Li109.
Na wakacyjnym wyjeździe dosyć ostro fociłem (cały czas uczę się sprzętu), zrobiłem około 2 tys. zdjęć. Mówiąc szczerze, ten LENMAR tak samo
działa jak oryginalny akku PENTAX. Nie widzę różnicy i ciężko mi powiedzieć który akurat mam w aparacie.

FK

Zbynio  Dołączył: 07.05.2007
Funky Koval napisał/a:
Dałem 3350 zł za Pentax K-S2 + 18-135mm.
A ja dałem 2200 za taki sam zestaw więc konkurencja że hoho.
Funky Koval, adres [...] dodałem do swojej czarnej listy a ciebie do ignorowanych za spamerstwo. :evil:

Zbynio, ... a jakiś konkretny powód zanim mnie zignorujesz ?

Czyżby dzielenie się wiedzą i pomoc forumowiczom była tutaj źle widziana ?

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Twój opis ma wszelkie znamiona SPAMu.

Zbynio,
Sorry coś z opóźnieniem synchronizuje mi posty. To ciekawe, , szukałem w wielu sklepach bardzo długi czas, śmiem twierdzić że gadasz tak bo cie zdenerwowałem podając adres gdzie to kupiłem. Poza tym co w moim poście jest spamem ? Przecież na forum prosicie aby podawac gdzie można kupić Pentaksy i akcesoria tanio, nawet jest jeden dość spory wątek. Masz mnie za cwaniaka a to nie dobrze oceniać tak szybko ludzi. Chyba nie zabawię tutaj długo, przynajmniej nie aktywnie a szkoda bo Pentaxy cały czas duuuuużo mnie popularne od innych marek na C, N, O ... więc wiedza jest cenna.

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Pierwszy post na forum z zachwytami nad sklepem i podaniem jego adresu internetowego. Zachowanie typowe dla spamerów. Może w Twoim przypadku jest to nieświadomość, ale wygląda jak wygląda.

plwk,
OK.
Zrozumiałem ...
Zachwytem bym tego co napisałemnie nazwał, raczej ekscytacją, że po dwóch latach zbierania kasy zakupiłem sobie nowy aparat i to dużo taniej niż myślałem ( 2 lata temu buchnęli nam plecak z całym sprzętem, dokumentami i pieniędzmi na wakacjach w Chorwacji). Po dwóch latach fotografowania telefonem, trudno się dziwić że jestem podekscytowany. Poza tym ten K-S2 okazał się faktycznie taki jak chciałem, mały, poręczny, uszczelniony choć trochę ciężkawy, pomimo tego dobrze i pewnie się go trzyma. Obiektyw inna sprawa, jest OK ale d.... nie urywa. Chodziło mi raczej o coś spacerowego, czego nie będę musiał często zmieniać a będzie również kompaktowe i tutaj Pentax odrobił lekcje.
Poza tym chciałem koledze od baterii rzeczywiście pomóc, wiem co sprzedają na Allegro i często w pseudo sklepach internetowych, tutaj gdzie zakupiłem mam gwarancje i sprzedają rzeczywiście Lenmar i Hahnel, ten Lenmar co mam, jak napisałem, nie wykazuje różnicy w stosunku do oryginalnego akku Pentax-a.

Zbynio  Dołączył: 07.05.2007
Funky Koval napisał/a:
śmiem twierdzić że gadasz tak bo cie zdenerwowałem
Jestem niezwykle spokojnym człowiekiem i ja nie gadam tylko mówię. Ci co mnie znają osobiście zapewne potwierdzą. A cena, którą podałem, jest prawdziwa i forumowicze wiedzą o tym bo jest to w pewnym wątku.
Nie zmienia to faktu, że twoja wypowiedź ma wszelkie znamiona spamu, którego tutaj całkowicie nie tolerujemy.
Funky Koval napisał/a:
Czyżby dzielenie się wiedzą i pomoc forumowiczom była tutaj źle widziana ?

Jest mile widziana ale nie w sposób, który zaprezentowałeś i to wskazał wyraźnie plwk. Zapoznaj się, proszę, z całym forum. Poczytaj a zapewne zauważysz, że każda porada czy to dotycząca sprzętu foto, czy innego, ma swoje miejsce. Jest też specjalny wątek do przywitania i przedstawiania się.

Pamiętam też swoją ekscytację jak kupiłem K10 i tutaj piałem z zachwytu nad jakością zdjęć. :mrgreen: We właściwych wątkach.

SlicaR  Dołączył: 28.04.2013
Używam hehnela i również nie widzę różnicy. Nie pamiętam gdzie go kupiłem i za ile :-P

Skocz do: