Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Kowa SET
Fajna pucha, jak z fabryki, lustrzanka z migawką centralną.
Muszę się dostać do przysłony obiektywu bo coś wolno odpuszcza, ale za grzyba nie mogę zdjąć samego obiektywu, teoretycznie powinien się zdejmować, ale jak już coś znajdę to dotyczy to Kowy SET-R lub SET-R2.
No i mam zagwozdkę czy zdejmowanie było tylko w SET-R czy też to jakaś dziwna metodologia zdejmowania tak prosta, że nie mogę na nią wpaść, albo coś jest zblokowane.
Sugestie mile widziane ;)







 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Mniam, tylko zaladowac film i focic.. Nie wiem jak sie obiektyw sciaga, ale okaz wyborny. Tez kiedys kiedys polowalem, ale stwierdzilem, ze po co mi :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Grzechotnik napisał/a:
za grzyba nie mogę zdjąć samego obiektywu

To chyba M42, odkręcasz w lewo. Gwint może być zapieczony więc trzeba pokonać opór. Migawka płócienna (nie widzę na zdjęciu czy z przebiegiem pionowym czy poziomym ale na pewno nie centralna) Seikosha. Sam aparat jest z przełomu lat 60-tych i 70-tych.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
plwk napisał/a:
Migawka płócienna (nie widzę na zdjęciu czy z przebiegiem pionowym czy poziomym ale na pewno nie centralna) Seikosha.

Przyrzekł bym, że na zdjęciu otwartego tyłu, widać "karbowaną" tylną stronę lustra...
Z resztą piszą gdzieniegdzie w internecie, że lustrzanki Kowa wszystkie miały migawkę centralną. Ciekawe, pewnie zaraz za obiektywem, o sporej średnicy musiała być.

http://forum.mflenses.com...1-8-t48121.html
M42 to to na pewno nie jest o-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Możliwe, że się mylę. Trzeba uruchomić w trybie B i wtedy można dokładnie zobaczyć tył bagnetu.
Powiększ zdjęcie otwartego tyłu i obejrzyj jego prawą stronę.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
To co widać na fotce z tyłu to karbowana tylna powierzchnia lustra. Migawka jest na bank centralna, wielka jak stodoła.
Oglądanie w trybie B niewiele pomoże bo inne Kowy miały trochę dziwny bagnet taki nachodzący na mechanizm migawki centralnej.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ale przynajmniej zobaczysz w którą stronę odkręcać.
 
trumil9  Dołączył: 16 Sie 2008
Przykro mi to pisac ale ta Kowa nie jest najlepsza kamera do robienia zdjec chociaz wyglada sexy. Mialem caly zestaw 35/2.8, 50/1.8, 135/4. Klapie strasznie a optyka jest bardzo, ale to bardzo przecietna. Obiektyw (chyba) zwalniasz wciskajac blaszke zaznaczona na czerwono, w ktora strone krecic nie pamietam, blaszka jest w obiektywie a nie w migawce. Najlepiej wystaw na ebay, jest kilku kupcow, ktorzy maja chyzia na punkcie rzadkich konstrukcji. Kowa 35 nagminnie traci czasy migawki, ja mialem to szczescie, ze czasy byly dobre i dlatego sprzedalem do Japonii - chyba za $80 ale kupilem za $21, i to jest wg mnie prawdziwa wartosc tego sprzetu. Zrobionego zreszta dosyc pozno bo w latach 70tych.

 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Trumil

To co pokazujesz to "KOWA SET R2", moja to "KOWA SET"

Problemu już nie ma, bo go rozmontowałem. Obiektyw nie jest mocowany bagnetowo jak w SET R i SET R2, lecz mocowany trzema małymi śrubkami. Przysłona już jest ok, ktoś blaszki przestawił nie tak i się zastała, trochę jeszcze się blokuje przy powrocie, ale ogólnie wygląda okej.
Pewnie ją wystawię na ebay choć trochę żal, bo diablo pięknie wygląda, ale już mam za dużo tych korpusów :).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach