alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
[fotografowie] Tomek Lazar "Theater of life"
wpis z facebooka:
"Hej, właśnie skończyłem pierwszą część swojego długoterminowego projektu "Teatr Życia". Jeśli byście chcieli zobaczyć, zapraszam tutaj:)"

i link:
http://tomaszlazar.pl/stories/theater-of-life/

mnie sie podoba
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Podoba się, lecz lekko denerwują mnie przesadzone (często niepotrzebnie) kontrasty/czernie... Ale Pan Tomek tak ma widocznie ;-)
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008

1

aparat na wysokości oka, lampa z wysokości pępka :-P :?:

Jak powstały te zdjęcia (sama technika) :?:


2


3


4


5


6


6


7


8
 
Charli1902  Dołączył: 19 Maj 2008
M.W napisał/a:


Jak powstały te zdjęcia (sama technika) :?:


Obrazek


Technika i natchnienie :-)
Czasami, jak oglądam "najlepsze" zdjęcia roku, robione przez Panów fotografów z National Geographic , to wydaje mi sie, że"nie można mieć pretensji do Słońca, że kręci się wokół Ziemi" ;-)


Pozdrawiam
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
M.W napisał/a:


Jak powstały te zdjęcia (sama technika) :?:


Myślę, że tak. Porównaj zdjęcia np. Trenta Parke'a

[ Dodano: 2011-11-12, 20:08 ]
Charli1902 napisał/a:

Czasami, jak oglądam "najlepsze" zdjęcia roku, robione przez Panów fotografów z National Geographic , to wydaje mi sie, że"nie można mieć pretensji do Słońca, że kręci się wokół Ziemi" ;-)
Obrazek

Pozdrawiam


Akurat to zdjęcie zostało wyjaśnione. Tomaszewski pokazywał nawet rawy.
 
Charli1902  Dołączył: 19 Maj 2008
alekw napisał/a:


Akurat to zdjęcie zostało wyjaśnione. .


W ten sposób na blogu autora:
"różne ułożenie cieni jest wynikiem prostych zasad optyki, w tym zastosowania obiektywu o szerokim kącie"

Jestem poprostu zbyt prostym człowiekiem, aby zrozumieć treść tych słów...

Pozdrawiam
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
M.W napisał/a:


aparat na wysokości oka, lampa z wysokości pępka :-P :?:


w końcu to teatr
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
Tomek Lazar - lubię jego twórczość aczkolwiek ma sporo zdjęć które są za bardzo graficzne
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Lazar - Łazar? - doskonałe. Dzięki, Alku. Bardzo dobry stuff. Jestem pod dużym wrażeniem.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
wojtekk, zdecydowanie
Cytat
Tomasz Lazar (ZPAF)
;-)
I zdecydowanie dobry stuff - jak to zwykle mówisz. ;-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Jeszcze dodam, że śmierdzi Parke'em na kilometr, ale co tam :)
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Zdjęcie Tomaszewskiego to zły przykład, tam nie ma szczególnej techniki.

Cytat
Myślę, że tak. Porównaj zdjęcia np. Trenta Parke'a


Alek to ja wiem że Trent Parke :-o , ale jak osiągnąć taki efekt, chodzi mi o samą technikę.
Liczyłem ze ktoś się podzieli swoim doświadczeniem i że czegoś nowego się dowiem albo potwierdzą się moje przypuszczenia.

Wracając do Trenta, czy on przypadkiem nie traktuje negatywu (b&w) jak slajdu, czyli naświetla na światła ?







kolor



 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
M.W napisał/a:

Alek to ja wiem że Trent Parke :-o , ale jak osiągnąć taki efekt, chodzi mi o samą technikę.


Wybacz, źle Ciebie zrozumiałem. Sądziłem, że pytasz o to czy to technika naświetlania czy podkręcanie Photoshopem :oops:
IMHO bardzo słoneczny dzień, punktowy pomiar na twarz, powinno wystarczyć. Dużo zdjęć faktycznie z lampą.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Nie pamiętam teraz gdzie, ale czytałem, że Trent jedzie na filmie - w przypadku czb, to na pewno.
 

Ex3  Dołączył: 27 Sie 2009
Z tego co pamiętam to Trent jedzie chyba na którymś średnioformatowym dalmierzu.
Za to Tomek Lazar używa Bessy R2.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Tomek Lazar używa Bessy R2.


To już jest mniej istotne Bessa R2 czy Pentax Mx, bardziej interesuje mnie efekt światło-cienia.

Cytat
Niestety dynamika obrazu, jak we wszystkich cyfrach, zblizona jest bardziej do negatywu kolorowego niz slajdu. Nie daje tak ladnych i czystych kontrastow jak slajd a czernie sa brzydkie, brazowe, czesto z tendencja do ujawniania szczegolow.
http://piotrkoszczynski.b...zezenia_25.html


A matryca Olympusa ? (czernie brązowe a może jednak czarne).

Cytat
Nikon D700

1/640s f/10.0 at 60.0mm ISO 200

Olympus E-3

1/250s f/10.0 at 30.0mm ISO 100

Sigma SD14

1/400s f/10.0 at 33.0mm ISO 100

The 100% crops

Nikon D700


Olympus E-3


Sigma SD14

 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
WPF, People in the News, 2nd prize singles, Tomasz Lazar


http://www.worldpressphot...NtwaP8.facebook


Gratulacje
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
M.W napisał/a:
czy on przypadkiem nie traktuje negatywu (b&w) jak slajdu, czyli naświetla na światła ?


Mozna tak robic, ale niekoniecznie - w ciemni manipulacja w strone takiego obrazu to banal. Poza tym cos mi sie obilo ze Parke uzywal czerwonego filtra?

Tu wszystko naswietlane z automatu:



 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat

- To zdjęcie należy do cyklu o protestach na Wall Street, który nazwałem "United States of Debt" (Stany Zjednoczone Długu). To konkretne zrobiłem w czasie manifestacji na Harlemie, kiedy protestujący blokowali wejście do komisariatu policji. Wtedy też zaczęły się aresztowania. Policjanci usuwali protestujących, bo stwierdzili, że manifestanci mają prawo do protestu, ale nie blokady wejścia na komisariat - opowiada portalowi Gazeta.pl Tomasz Lazar.


Dodaje, że w cyklu "United States of Debt" można zobaczyć inne momenty protestów ruchu Occupy Wall Street. - Między innymi są tam zdjęcia maklerów odgrodzonych specjalnymi barierkami, które mają ich chronić przed atakami protestujących - mówi Lazar.

Zaczęło się od warsztatów w Nowym Jorku

- O sprawie protestów Occupy Wall Street dowiedziałem, gdy pojechałem do Nowego Jorku na kilkudniowe prestiżowe warsztaty Eddie Adams Workshops. Co roku zapraszana jest tam setka fotografów z całego świata. Po zakończeniu warsztatów stwierdziłem, że chcę wrócić do Nowego Jorku i dokumentować te protesty - mówi Lazar. Dodaje, że nagroda międzynarodowego konkursu World Press Photo jest dla niego ogromnym wyróżnieniem. - To pierwsza tak poważna nagroda - przyznaje. Lazar opowiada, że na co dzień zajmuje się reportażem, robi też zdjęcia na prywatne zamówienia. - W tej chwili też studiuję na pierwszym roku w Instytucie Kreatywnej Fotografii w czeskiej Opawie - mówi.
http://wiadomosci.gazeta....Photo_2012.html
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Kurde, ciekawe czy do WPP mogą aplikować tylko zawodowcy... ;) Tak offtopicznie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach