Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Eee tam, gdyby był dział, to łatwiej by było te recenzje znaleźć, napisać to wszędzie można Izo ;-)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
MacRayers, widziałem gdzieś że użyłeś lampy pentaxa. Można użyć innej lampy niż Fuji, np. Nikon SB700???
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ja używałem na X100 metza 48 af-1 z canona i się nie spaliło, bezpośrednie i z wywalaczem phottixa.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Eldred, i pomiar ttl i inne bajery jak HSS działają :?: :-D
Czemu miałoby się coś sfajczyć, podaje inne napięcie przez stopkę czy jak?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Nie mam pojęcia nie jestem elektrykiem, ale chyba mogą być inne napięcia?
A co do bajerów to nie wiem działałem na manualnu, chociaż hss pewnie tak bo na 1/4000 błyskałem i było ok.

[ Dodano: 2013-04-05, 12:49 ]
Sprawdzę to dzisiaj jak będę w domu, bo nie mam lampy przy sobie.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
No to cudownie, kilka stówek w kieszeni :mrgreen:
Przechodzę na zieloną stronę mocy :-D
Będę w tym roku grzał na ślubach w duecie S5 Pro i X100s :!:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
spalić mogła by jakaś stara lampa, która nie ma stopki odseparowanej elektrycznie
w nowoczesnych lampach coś takiego nie powinno wystąpić, bo przecież przeznaczone są do pracy z aparatami wyposażonymi w elektronikę, więc nie mogą generować wysokich napięć na stopce

karmazyniello napisał/a:
pomiar ttl i inne bajery jak HSS działają
strzelam magiczną kulą w płot, że nie - bo przecież każdy producent ma swoją implementację protokołów i układ pinów na stopce (oprócz środkowego do wyzwalania lampy - dzięki czemu tryby M i A na lampie będą zawsze działać, niezależnie od kombinacji systemowych (z wyłączeniem Sony/Minolta))

 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
opiszon napisał/a:
strzelam magiczną kulą w płot, że nie - bo przecież każdy producent ma swoją implementację protokołów i układ pinów na stopce (oprócz środkowego do wyzwalania lampy - dzięki czemu tryby M i A na lampie będą zawsze działać


Hmm, brzmi logicznie, w innym wypadku można by żonglować lampami, a na to producencie nie mogą sobie pozwolić.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
opiszon napisał/a:
karmazyniello napisał/a:
pomiar ttl i inne bajery jak HSS działają
strzelam magiczną kulą w płot, że nie

Ttl chyba nie. HSS też nie, ale to nie problem, bo X100 synchronizuje z wszystkimi czasami bez spawarki.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
opiszon, no to przynajmniej nie trzeba się bać że się coś spali, ale np. ten sam metz na sigmie dp2s działał, ale sigma się zawieszła co parę zdjęć.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred, wszystko zależy od układu stopki
jeżeli się trafiły piny komunikacyjne na lampie i w aparacie w tym samym miejscu, to mogłoby to pewnie zaburzać pracę lampy
choć oczywiście taka sigma mogłaby być przystosowana tylko do jakiegoś ekstremalnie niskiego napięcia - no ale tam jest stopka od systemu SD, więc działają normalne lampy Sigmy, które przecież są też dostępne dla innych systemów (oczywiście z innymi stopkami i softem)
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
http://www.optyczne.pl/62...rmware_2.0.html

Sporo czasu po premierze następcy Fuji X100 doczekało się jeszcze dużej aktualizacji firmware'u, pewnie niewiele osób się już tego spodziewało. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce, ale jeśli faktycznie usprawni to AF a focus peaking będzie użyteczny, to Fuji wyrasta w moich oczach na wzór tego, jak producent powinien traktować swoich klientów.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Kurcze, no to mnie Fuji zaskoczyło! Wgrałem, odpaliłem i... jest lepiej. AF: szału nie ma, do szybkości ostrzenia X-E1 na moje oko się nie zbliża, ale przy mniejszej ilości światła widać poprawę. Dla mnie najważniejszym usprawnieniem jest możliwość robienia zdjęć z bliskiej odległości bez konieczności włączania trybu makro.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Właśnie ściągam nowy firmware, bardzo się cieszę, zupełnie się tego nie spodziewałem, zbliżenie odległości ostrzenia bez trybu makro najbardziej mnie ucieszyło, szybkość af mi pasuje akurat ;-)
Jak wgram i przetestuję, dam znać co i jak :-)

[ Dodano: 2013-10-19, 10:23 ]
Przed wgraniem firmware wyszło mi ok 40cm minimalnego dystansu bez trybu makro, po wgraniu jest około 18, hmm pewnie źle zmierzyłem bo to nie jest 30% ale jest dużo bliżej, no i focus peaking jest całkiem fajny, chociaż nie wiem czy kiedykolwiek mi się przyda.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach