Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fajnie tu u was.... u nas chciałem powiedzieć .....
....tylko czemu jest to zdjęcie Penraxa ME, toc wsze Pentaxiarze wiedzo, że nie samo ME, ale ME super... ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Marek - spokojnie, to na razie faza beta-test. W finalnej wersji widoczne będą tylko powłoki SMC ;)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Aaaaa rozumiem. To dobrze, bo obawialem sie, ze za jakis czas pojawi sie jakis Samsung pentaxopodobny :lol:
 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
a po czym twierdzisz, że jest to ME super?
Posiłkując się stronką B. Dimitrova:


można zauważyć rożnicę w budowie okolic kółka naciągu filmu/spustu.
Z tego co autor zdjęcia pisał - jest to model z 1976 roku.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
no i są poważne różnice w całej górnej pokrywie (miejsca śrubek, kształt ob. pryzmatu, no i to LOGO ASAHI... ;)

a tak serio - to kółeczko na jednym inaczej wisi :-P
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Piotrek – zle mnie zrozumiales. Ja doskonale wiem jak wyglada ME Super (bo go mam od 2,5 roku) i wiem jak wyglada ME (ze zdjec). Piszac „czemu jest to zdjęcie Pentaxa ME....” miałem na uwadze to, iż wszyscy polecaja Pentaxa ME super jako model bardziej uznany. A swoja droga ciesze się ze szanowni tworcy forum umiescili zdjecie popularnego modelu Pentaxa, a nie np. Pentaxa LX w wersji Gold :-) Bo moznaby wówczas odniesc wrazenie, ze to forum dla elit jakichs, a nie zwyczajnych ludzi. Choc z drugiej strony przeciez Pentaxiarze sa elita wsrod fotografujacych... :-)

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
W przeciwieństwie do fotografujących Leicą ;)
 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
Jesli chodzi o to dlaczego wisi ME a nie ME Super - to szczerze mowiac jakbym mial mozliwosc wyboru to wrzucilbym mojego ukochanego, czarnego, poobijanego, wytartego do mosiadzu na krawedziach MX-a.
Ale na podoredziu mialem tylko ME i dlaego mamy taki baner a nie inny.

Ale w przyszlosci wrzucimy K100D
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
jako młody pleśniak i posiadacz ukochanego, czarnego, poobijanego, wytartego do mosiadzu na krawedziach MX-a, nie zgadzam się na żadne cyfry na banerze :-P :-P :-P

( LX to był szczyt, od tamtego czasu tylko w dół... :evil: )
 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
no to co alkos - robimy konkurs na najbardziej czarnego, poobijanego i wytartego do mosiądzu na krawędziach MX-a? :mrgreen:

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
niech spinner jeszcze stanie w szranki i wyciagnie z szafy jakąś fajną nagrodę*, to ok :D


* - (18/3.5 może być)

poza tym - moj MX gdzieniegdzie wyciera sie do mosiadzu, a gdzie indziej do czegos bialego... a wasze?)

 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
no coty alkos, chyba masz MX-a z plasitku
cos tak czuje, ze wygram ten konkurs :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
ty, zartujesz... :D u mnie prawie wszystko wyciera się do stali, tylko dolna pokrywa i okolice bagnetu do mosiądzu...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jeżeli to konkurs z nagradmi, to mój P30 wytarł się do filmu.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wszelkie proby sztucznego doprowadzania aparatu do stanu sugerujacego kompletne zuzycie beda surowo karane; lacznie z wyrzuceniem z niniejszego forum. Tak wiec nie wolno: pilnikiem scierac rogow korpusu, pasta scierna polerowac lakieru pokrywajacego czarne body, zawartosci worka z odkurzacza wsypywac do wnetrza korpusu, usuwac papierem sciernym powlok SMC z soczewek obiektywow, rzucac aparatem w celu powstania wgiec i innych uszkodzen....
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A grać nim w koszykówkę?
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
No można, tylko ze względu na stosunek masy do obietosci metalowych korpusow nie zaleca sie ich wykorzystywac w tym celu ze wzgledu na bezpieczenstwo graczy :mrgreen:

[ Dodano: 2006-04-22, 11:01 ]
Tak sie zastanawiam gdzie sa moderatorzy. Ta dyskusja dosc swobodna sie zrobila, choc techniczna tez troche :-)

[ Zmoderowano: 2006-04-22, 11:42 ]
Moderatorzy dopiero wstali. Dopóki sytuacja nie wymknie się spod kontroli i nie przejdzie z tematów jeszcze-quasi-technicznych do np. wyższości żywca nad (...), nie uważamy za stosowne przenosić jej gdziekolwiek. Zresztą to admin zaczął :mrgreen:

[ Dodano: 2006-04-22, 13:28 ]
A ja myslalem, ze przynajmniej jeden z moderatorow czuwa i w nocy :-P
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
Marek napisał/a:
Tak sie zastanawiam gdzie sa moderatorzy. Ta dyskusja dosc swobodna sie zrobila, choc techniczna tez troche


moderatorzy? tutaj sie kloci dwoch adminow, tego sie nie da wymoderowac bez ksoztow ludzkich

Marek napisał/a:
A ja myslalem, ze przynajmniej jeden z moderatorow czuwa i w noc


http://manufactura.home.p...topic.php?p=489 - do 2:42. dalej nie dalo rady

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach