webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
  Ubezpieczenie sprzetu foto
Dzien dobry ;)

Szukam po necie i ze zdziwieniem stwierdzam, ze nigdzie nie mozna ubezpieczyc sprzetu fotograficznego od kradzieży. Co forum - to 'nie da sie / nie ma takiej oferty', a jednak ciekawosc (i sama chec, zeby ubezpieczyc sprzet pozostaje) - wobec tego pytam szanownych kolegow i kolezanki:

Gdzie i na jakich warunkach mozna ubezpieczyc swoj sprzet foto powiedzmy na 5-10k PLN?
 

garp  Dołączył: 16 Lut 2007
webjay napisał/a:
Gdzie i na jakich warunkach mozna ubezpieczyc swoj sprzet foto powiedzmy na 5-10k PLN?


na taką kwotę to nie wiem, sam z racji planowanego zakupu znalazłem coś takiego

http://www.cyfrowe.pl/kar...?idProdukt=3477

tyle, że kwota mniejsza od podanej przez ciebie, no i ubezpieczenie dotyczy nowego sprzętu.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
webjay, dokładnie to, co pisze garp, ale mają 4 wersje ubezpieczenia - wzależności od sumy i czy obejmuje uszkodzenie sprzętu.
http://www.cyfrowe.pl/sea...t=ubezpieczenie

[ Dodano: 2007-04-24, 08:16 ]
Aha szukałem, czy Compensa oferuje to ubezpieczenie w innych swoich oddziałach. Niestety nie zauważyłem. Widocznie mają to opracowane specjalnie na potrzeby cyfrowe.pl
 

rodric  Dołączył: 30 Lis 2006
A czy wie ktos, czy mozna ubezpieczyc aparat w Niemczech na wypadek kradziezy?
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
webjay
Jak dasz mi troszkę czasu to odpowiem po południu, pracowałem jako agent ubezpieczeniowy a w "biznesie" ciągle siedzę, muszę tylko zasięgnąć języka ...

Musisz tylko bardziej się sprecyzować, co to ma być wyjazd? polska, zagranica? sporty ekstremalne w tle? Czy też może sprzęt w studio?

[ Dodano: 2007-07-24, 13:52 ]
Ponieważ sam nie mam za dużo czasu z powodu przygotowań do wyjazdu, a moje główne źródło informacji ma ciężki, roboczy dzień, to napisze tak ...
Jeżeli chodzi o ubezpieczenie sprzętu w studio, w domu to nawet od kradzieży nie powinieneś mieć problemów, natomiast jeśli chodzi o ubezpieczenie sprzętu poza tymi miejscami to już problem może istnieć. Proponuję Ci jednak wybranie się do jakiejś agencji ubezpieczeniowej, tylko nie byle jakiej ponieważ informacji nie otrzymasz lub będą one mało warte, może nawet mniej niż te które masz z netu, a to nie jest dobre źródło ... możesz mi wierzyć.

Poza tym musisz dużą uwagę zwrócić na zapisy warunków ubezpieczenia, na to jaki zakres szkód pokrywa polisa. Generalnie nie słuchaj takich którzy Ci mówią że to fajne tanie ubezpieczenie jest ... tanie ok, ale fajnie to już przy szkodzie nie będzie.

Gdyby była możliwość włączenia kradzieży, najlepiej będzie ubezpieczyć od kradzieży w wariancie na pierwsze ryzyko, jest to wariant najtańszy ... bo ile razy ten sprzęt mają Ci ukraść ...

P.S. Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego do tanich nie należy ...

[ Dodano: 2007-07-24, 14:59 ]
Wychodzi jednak na to że z kradzieżą mogą być problemy. Należy przy tym jednak pamiętać ze są dwa ryzyka kradzieży: z włamaniem i z rozbojem, trudniej będzie ubezpieczyć od tego pierwszego, w wielu firmach jest to niemal niemożliwe ...

Jak wspomniałem wcześniej idź do baardzo dobrego agenta (ale nie takiego jak już pisałem) i zalej go gradem pytań, albo do dużej agencji ubezpieczeniowej ... aha i nie patrz na względy sentymentalne typu w PZU nie zrobię bo nie lubię ...

P.S. Z tego co mi po krótce powiedziano, to dużo szybciej zrobić kradzież (z rozbojem) w ubezpieczeniu domu czy mieszkania niż osobną umową (ryzykiem nazwanym).
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Ktoś ma zakupioną polisę u jakiegoś ubezpieczyciela i może polecić dobrą firmę?
Chciałbym ubezpieczyć sprzęt przed wszystkim co się z nim może zdarzyć (zalanie, zgubienie, kradzież etc.) na okres wakacji tudzież dłuższy.
Może być na PM ;-) .
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
a ja nie patrzac na date powstania watku myslalem ze to webjay sie zaczal odzywac.. ostatnio sobie przypomnialem ze jeden z modów mial kiedys różową czcionke i nie pamietalem jak sie nazywal :mrgreen:
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
Na wyjazd zagraniczny kup ub. turystyczne. wiele firm oferuje w wersji rozszerzonej również ub. bagażu i bag. podręcznego - obejmuje to również sprzęt foto.

Nie są to kwoty 10k, ale zawsze kilka tysięcy (takie ub. ma Hestia i Generali - te firmy akurat sprzedaje, więc polecam) Tym bardziej, że to nie jest wcale drogie ubezpieczenie.

doczytaj w warunkach na stronie.

[ Dodano: 2009-05-07, 19:37 ]
To co pisałem tyczy sie tylko wyjazdów zagranicznych.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Ja przy wyjeździe próbowałem oprócz ubezpieczenia "ogólno-zdrowotnego" ubezpieczyć róznież sprzęt. Po odpytaniu agenta wyszło, że owszem zwrócą kasę za sprzęt, jeśli go ukradną z hotelowego sejfu. W innym wypadku nie. Bez sensu. Radzę bardzo dokładnie przeczytać warunki ubezpieczenia. :!:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
user napisał/a:
ostatnio sobie przypomnialem ze jeden z modów mial kiedys różową czcionke i nie pamietalem jak sie nazywal :mrgreen:

nie mod, po prostu dostał customowy kolor nicka ;-)

ale też się dziwię, co się z nim stało
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
Gwiazdor, W większości firm, będzie to również rozbój. OWU to nie jest szablon, w każdej firmie są inne.
A czytać trzeba wszystko - koniecznie... albo mieć zaufanego agenta, który nie wciśnie Ci kupy.
 
Witek  Dołączył: 07 Lis 2008
Info:
Od 28.05.09 w Alliianz pojawiło się ubezpieczenie bagażu do 2,500 EUR w krajach UE.
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Witek, ale na jakich warunkach bo wg tych dostępnych na stronie Allianz:
Cytat
Zakres udzielanej ochrony ubezpieczeniowej nie obejmuje:
[...]
3) następujących przedmiotów:
[...]
f) sprzętu komputerowego, oprogramowania, sprzętu elektronicznego,
fotograficznego, kinematograficznego, audio-wideo, kaset,
płyt, gier wideo i akcesoriów, urządzeń łączności, nośników danych,
telefonów komórkowych, książek;
 
Witek  Dołączył: 07 Lis 2008
szczypiorrr, w zasadzie masz rację. Ale ja mam info od brokera, który twierdzi, że od dokładnie 29.05 jest zmiana na "+"
Ubezpieczenie dotyczy
"PRZENOŚNEGO SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO, PRZENOŚNEGO SPRZĘTU FOTOGRAFICZNEGO, PRZENOŚNEGO SPRZĘTU AUDIOWIDEO, TELEFONY KOMÓRKOWE" ITP. A w wykluczeniach jest tylko mowa o "STACJONARNYM SPRZĘCIE KOMPUTEROWYM" oprogramowaniu, nośnikach CD,flash.
Mój broker ma urlop do 15.06 i ja się z nim spotkam by podpisać umowę koło 16-17.06 w tedy będę miał na piśmie. Teraz przez telefon mi czytał warunki i wygląda, że to mała "rewolucja". Co do form przechowywania to tylko że sprzęt ma być zamykany w bagażniku samochodowym, w przyczepie camping., w schowkach w przechowywalniach, w pokoju hotelowym itp. - na kluczyk automatyczny czy mechaniczny. (nic nie ma, że trzeba trzymać np. w sejfie).

PS. Sorry za duże litery i składnie.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Witek, A jakie ryzyka obejmuje ubezpieczenie? Czy tylko kradzież? Bo w przypadku sprzętu foto istotne byłoby np. uszkodzenie w wyniku tsunami :evilsmile:
 
Witek  Dołączył: 07 Lis 2008
Odświeżę wątek.
Robiłem porządki i znalazłem książeczkę : "Ogólne warunki ubezpieczenia w podróży zagranicznej GLobtroter" - najciekawszy fragment myślę, że wystarczy

http://witek.pentax.org.pl/TMP/DSC00132.JPG
 

Andre53  Dołączył: 31 Lip 2009
Z ciekawości czytając pierwszy wątek, zadzwoniłem do Compensy.
Otrzymałem w centrali informację, że nie ubezpieczają sprzętu jako takiego indywidualnie, chyba zebym ubezpieczył mieszkanie to w ramach tego.
:cry: Powołałem się na www.cyfrowe.pl, i dowiedziałem się, że gdybym kupował sprzęt w www.cyfrowe.pl to wówczas można sprzęt ubezpieczyć, ale skoro już go mam to odpada.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Jasiek Matacz,

popytaj bom ciekaw
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Jasiek Matacz napisał/a:
mogę się spytać gdzie to załatwiał
dlugas1982 napisał/a:
popytaj bom ciekaw
Pewnie czeka Cię lot do stolicy Albionu
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
ALBION

czyli Londek albo gdzieś w USA bo tam też Albionów od groma :mrgreen:

-------------------edit

Cytat
Pochodzenie nazwy Albion nie jest oczywiste, być może należy ją wiązać z białymi (łac. albi) wybrzeżami hrabstwa Kent.
wiki.pl

wybrzeża DOVER znam dobrze bywałem tam bardzo często i gęsto :]

ładne skały

Londek już mi mniej znany
a US and A wcale


więc musze dbać o swoje maleństwo

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach