rysiekp17  Dołączył: 27 Wrz 2008
matth, a zajmuje się wysyłkami?
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
rysiekp17, tak. Wysyłają do niego z całego kraju. Generalnie mówił, że jedzie na urlop więc zadzwoń zapytać kiedy go nie ma.
 

rysiekp17  Dołączył: 27 Wrz 2008
Tak jakoś wyszło że dałem pancolara z zepsutą przysłoną do naprawy w łodzi i jestem zadowolony. Za 40 zł naprawili przysłonę (coś trzeszczało na początku ale teraz dobrze chodzi) i ładnie wyczyścili soczewki wewnątrz. Polecam :-)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
rysiekp17 napisał/a:
do naprawy w łodzi i
ale gdzie?
 

rysiekp17  Dołączył: 27 Wrz 2008
piotrkowska 85
 

Mariusz Sułek  Dołączył: 16 Lut 2009
Piotrek napisał/a:
A co Poznaniacy powiedzą o:

Fototechnik serwis
ul. Błękitna 11/16
60-656 Poznań
tel. +48 505 55 88 78
info@fototechnik.pl
www.fototechnik.pl



Niestety, dzwoniłem dzisiaj do nich i zajmują się wszystkimi markami poza Pentaxem. Odsyłają do jakiegoś "centralnego serwisu" w Gdańsku :?: Przeca Apollo, to chyba jednak w Warszawie jest.

Pozdrawiam
 

miechur  Dołączył: 26 Sie 2009
Gdyby ktoś szukał serwisu w Bielsku można zerknąc w to miejsce:
"Foto Compact Electronic",
Krzysztof Chrobak,
Bielsko-Biała,
ul. 1 Maja 19.

W sprawach beznadziejnych pozostaje już wspomniany pan Szczepan z Poznania

Pozdrawiam
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Gdyby ktoś miał problemy z rzutnikiem do slajdów lub potrzebował części zamiennych lub zwyczajnej porady odnośnie rzutnika to odsyłam (za zgodą) do Pana Leszka Woryńskiego. Prowadzi serwis we Wrocławiu i naprawia między innymi stare rzutniki.

lechoslawroc@onet.eu
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Mam do "zrobienia" aparat Certo Six. To taki średnioformatowy dalmierz mieszkowy. Trzeba w nim zrobić "coś" z wizjerem, prawdopodobnie wyjustować dalmierz, przeczyścić obiektyw itd. No po prostu - przywrócić do życia. Tylko problem gdzie i kto kompetentny by się tego podjął?
We Wrocławiu byłem na Psich Budach, ale powiedział, że się może tym dopiero w przyszłym roku zająć :-P No i koszt naprawy oszacował dość wysko (jak mi się wydaje). Ale nie chodzi nawet o to, że drogo - ale żeby w jakimś bardziej przyzwoitym terminie dało się to zrobić.
Możecie polecić kogoś odpowiedniego? Najfajniej, żeby się dało "pocztowo" sprawę załatwić, znaczy, żebym nie musiał jechać na drugi koniec kraju, albo i dalej.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
matb, zadzwoń tu:
Zakład Naprawy Sprzętu Fotograficznego
Zielona Góra, Okulickiego 39
tel. (068) 326-12-58
 

lorank  Dołączył: 27 Sie 2008
Mariusz Sułek napisał/a:

(...) Przeca Apollo, to chyba jednak w Warszawie jest.

Pozdrawiam


No właśnie... Ma ktoś doświadczenia z Apollo? Bo innego gwarancyjnego w Warszawie chyba nie ma, prawda?
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Matb

Może spróbuj :
Marek Mazur ul. Grunwaldzka 162
80-258 Gdańsk
Tel 583460591

Ja zlecałem wykonanie „operacji plastycznej” polegającej na tym by z dwóch obiektywów Carl Zeiss Jena z bagnetem Exakta zrobić obiektywy z bagnetem K do Pentaxa.
Jestem bardzo zadowolony. Trzeba próbować telefonicznie, bo Pan Marek Mazur miał przenosić zakład do nowego lokalu.
Pozdrawiam!
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
Istnieje jakiś zakład w Szczecinie, który wymieniłby gąbki i ogólnie sprawdził aparat analogowy?
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
czesc,

czy ktos moze powiedziec cos o serwisie fotograficznym w Gliwicach przy ulicy Korfantego?

chcialbym oddac z-1p w celu nasmarowania autofocusa, ale wole oddac do jakiegos pewnego zakladu...
 
Anzelm  Dołączył: 03 Kwi 2008
Zalecam dużą ostrożność, a najlepiej omijanie serwisu pana Andrzeja Wysockiego we Wrocławiu na ulicy Psie Budy. Jakość świadczonych usług faktycznie stoi pod psem! Już sam czas wykonania usługi woła o pomstę do nieba, najgorzej że w tym czasie pan Wysocki robi niewiele, a nawet wręcz psuje powierzony mu sprzęt :evil: W moim przypadku, rzecz wydawałoby się niezbyt skomplikowana - kalibracja ostrości w lustrzance analogowej za pomocą regulacji położenia lustra, zakończyła się tym, że sam sobie to wyregulowałem, gdyż nawet po reklamacji usterka nadal nie była usunięta. Druga historia jeszcze mniej ciekawa, obiektyw z centralną migawką, po diagnozie okazało się, że p. Wysocki nie może sobie poradzić z usunięciem usterki, ale świetnie poradził sobie za to rozregulowaniem obiektywu, który po odebraniu z naprawy ma masakrycznie rozregulowane ustawianie ostrości. NIE POLECAM!!! Moja niepochlebna opinia nie jest odosobniona.
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Dotąd :-? panowała opinia, że serwis jest w porządku pod względem jakości, tyle że masakrycznie drogi :roll:
 
Anzelm  Dołączył: 03 Kwi 2008
Dlatego też postanowiłem opisać swój przypadek, ja też zaufałem powszechnej nieskazitelnej opinii i oto efekty. Cóż prawdopodobnie masowe czyszczenie matówek w cyfrówkach za nie małe pieniądze zaniża poziom świadczenia "poważniejszych" i praco-chłonniejszych usług.

P.S. uzupełniające do mojego wcześniejszego posta
obiektyw oddałem w celu naprawienia zepsutej migawki, zepsuta migawka nadal jest zepsuta, a gratis dostałem optycznie rozregulowane szkło, ot pewnie się źle złożyło.
 
guzikowa  Dołączyła: 02 Sty 2010
Problem z bateriami
Mam problem
jak nie włożyłam baterii to klapka nie chciala sie zamknąć, ale w końcu się zamknęła tylko coś strzeliło. przestraszylam sie ale jak włożyłam baterie to sie zamknela. aparat sie nie wlaczal bo baterie na których próbowałam byly rozladowane. włożyłam naładowane a tu kicha! nie włącza się. probowalam kilka razy i wciąż nic!
co mogło się stać?
znacie jakiś dobry (o przystępnym cenniku) serwis w Oławie, Jelczu-Laskowicach lub Wrocławiu? a może to coś prostego co można zrobić samemu?

---
Pentax K200D + dwa szkła
 

drus  Dołączył: 27 Gru 2009
Uściślam dane serwisu w Chorzowie:

Gara Arkadiusz. Serwis aparatów fotograficznych
0 602 13 37 76
41-500, Chorzów, Hajducka 4

Kiedyś byłem tam z moją wysłużoną Konica-Minoltą Z3 po upadku i rozczłonkowaniu :)
Uszkodzenia mechaniczne usunął bezbłędnie, optyka nie była zepsuta więc trudno mi powiedzieć jak się sprawdza

W przypadku trudności z trafieniem pytać o "Złoty Róg", każdy skieruje :)
 

Claude  Dołączył: 16 Sie 2007
Niemy napisał/a:
tak a w szczecinie nic oczywiście nie ma..


Nie wiem dokladnie jaki zakres ma ten zaklad, w przyszlym tygodniu bede testowal czyszczenie matrycy ( to robia)
Fotooptyka , Chodkiewicza 7/6

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach