aguuuul  Dołączyła: 11 Lip 2011
Witam
Mam pytanie i proszę o pomoc.
Czy wie ktoś coś o serwisie Tech -foto, Warszawa, ul. Dąbrowskiego?
Ktoś naprawiał tam sprzęt?
 
Adamo76  Dołączył: 20 Sie 2013
Może coś pomogę :)

Lista Firm /Serwisów które naprawiają PENTAXa

http://serwisko.pl/index....marka=274&typ=1

komuś może się przydać ,ja korzystałem z tej wyszukiwarki serwisów jak mi się Asus laptop po gwarancji popsuł :/ raptem 2 miesiące po 24 miesiącach gwarancji :/
 
krasm  Dołączył: 08 Sty 2013
Tak jak już ktoś wspomniał, w Warszawie p. Bieniek na al. Jerozolimskich.
Ostatnio justowałem i czyściłem tam mocno zakurzony Tamron 70-200 2.8. Szybko, fachowo i bez zbędnych ceregieli!
 

dendrol  Dołączył: 25 Paź 2010
Krasm ile biorą z kalibrację?
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
krasm napisał/a:
Ostatnio justowałem i czyściłem tam mocno zakurzony Tamron 70-200 2.8.


A co to takiego "justowanie obiektywu"? W optyce nie istnieje takie pojęcie, proszę nie uprawiać i nie wprowadzać dziwnego słowotwórstwa !!!
"Justowanie" to termin drukarski, a dokładnie zecerski i oznacza WYRÓWNANIE tekstu, koleją rzeczy wraz z rozwojem komputerowego składu tekstu przeniosiony został do terminologi DTP.

Jeśli już tak bardzo pragnąłeś wyrównać swój obiektyw to trzeba go było włożyć pod prasę o bardzo dużym nacisku - napewno by go wyrównało,raz a dobrze :mrgreen: :)
 

Nagov  Dołączył: 26 Wrz 2013
Grzechotnik napisał/a:
krasm napisał/a:
Ostatnio justowałem i czyściłem tam mocno zakurzony Tamron 70-200 2.8.


A co to takiego "justowanie obiektywu"? W optyce nie istnieje takie pojęcie, proszę nie uprawiać i nie wprowadzać dziwnego słowotwórstwa !!!
"Justowanie" to termin drukarski, a dokładnie zecerski i oznacza WYRÓWNANIE tekstu, koleją rzeczy wraz z rozwojem komputerowego składu tekstu przeniosiony został do terminologi DTP.

Jeśli już tak bardzo pragnąłeś wyrównać swój obiektyw to trzeba go było włożyć pod prasę o bardzo dużym nacisku - napewno by go wyrównało,raz a dobrze :mrgreen: :)




Witam szanownych forumowiczów :-)

Dodam i swoje pięć groszy ;-) Określenie justowanie zostało zapożyczone z j. rosyjskiego (justirowat), a ci z kolei od Anglików (adjusting)- czyli inaczej kalibrować.... Vot i Vsjo

Pozdrawiam
 

AJ  Dołączył: 03 Paź 2013
Wrócił do mnie akurat MX od p. Nagova więc wypada coś skrobnąć. Światłomierz odzyskał pełną sprawność, dodatkowo mam wyregulowane czasy, wymienione gąbki (również te wewnątrz - pod górną osłoną) a sama puszka lśni jak nowa. No i na bieżąco dostawałem relacje (wycena, postępy prac) ze zdjęciami. Tak więc zdecydowanie na plus.
 
krasm  Dołączył: 08 Sty 2013
dendrol napisał/a:
Krasm ile biorą z kalibrację?

za samą kalibrację to nie wiem, ponieważ płaciłem za usługę czyszczenia i kalibracji razem.

Grzechotnik napisał/a:
A co to takiego "justowanie obiektywu"? W optyce nie istnieje takie pojęcie, proszę nie uprawiać i nie wprowadzać dziwnego słowotwórstwa !!!


dzięki za zwrócenie uwagi, kalibrację miałem na myśli. Tak jak wytłumaczył Nagov, niepotrzebne zapożyczenie z mojej strony :-B
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Jakiś niepełnosprytny ten spamer. Teraz takie ciołki to się starają, potrafią dyskusję przez tydzień prowadzić, zanim jakiś spam wcisną. A ten prosto z mostu ładuje się z butami, jak to w zwyczaju mieli kilka lat temu :roll:
 
Starzec Bogdan  Dołączył: 19 Sty 2014
Czy ktoś wie gdzie w Krakowie wyczyścić matówkę w Pentaksie K5 , naturalnie chodzi o konkretny serwis .
Próbowałem usunąć jednego paprocha i sobie dowaliłem.
 
leszy  Dołączył: 17 Lut 2013
dobry serwis
Witam. Na forum jest parę konkretnych namiarów na serwisy foto, ale pochodzą one z roku 2008. Mam potrzebę naprawy obiektywu Pentax 80-320, czy ktoś zna namiary na sprawdzony i solidny serwis na terenie województwa lubuskiego, ewentualnie w woj, ościennych, czyli dolnośląskie i wielkopolskie. Będę wdzięczny za informację. Pozdrawiam.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
leszy napisał/a:
solidny serwis na terenie województwa lubuskiego, ewentualnie w woj, ościennych, czyli dolnośląskie i wielkopolskie


FOTOOPTYKA - NAPRAWA
Szczepan Kostrzewski
60-241 POZNAŃ ul.Kuźnicza 13/8
tel 061 862 63 23
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Witam, wysłałem Panu Michałowi dwa obiektywy z uciętymi blaszkami do wyzwolenia przysłon i Pan Michał wykonał bardzo dobrą inżynierska robotę. Szkiełka działają i wyglądają znakomicie.

Polecam firmę Nagov Photo Service.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Gratulacje !

Przydały by się jakieś namiary na ten serwis...

S.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Podaję namiar na firmę Nagov Photo Service.

SPAM z Bydgoszczy (foto-naprawa)
Halicka 28
Bydgoszcz
888 099 784

http://www.aparaty.tradyc...s_foto.php?s=55 :-)

Pozdrawiam
 
Skupa  Dołączył: 24 Lis 2011
Witam
Posiadam od 4 lat K20D, od początku bez żadnych problemów, codziennie użytkowany, dziś coś się stało i nie chce się włączyć, pojawia się tylko ikonka naładowania akumulatora i po chwili gaśnie :-/ jakieś sugestie co się mogło zdarzyć? aparat nie upadł, aku naładowany na full.
Jakie polecacie serwisy we Wrocławiu?
 
Mirro  Dołączył: 03 Sty 2013
... ikonka naładowania akumulatora... i co pokazuje: że akumulator jest naładowany czy że jest rozładowany? Sugerowałbym najpierw "dopaść" inny egzemplarz akumulatora (zakładam, że K20D zasilany jest z dedykowanego akumulatora...). Zachowanie aparatu sugerowałoby że niesprawny jest właśnie akumulator (utrata pojemności lub uszkodzenie jednego ogniwa).
 
Skupa  Dołączył: 24 Lis 2011
Pokazuje, że aku naładowany na full ( po włączeniu ON przez jakieś 3 do 5 sekund, później gaśnie ).
Jest dedykowany i właśnie zamierzam podpiąć inny, oby było to tylko
 
onyx  Dołączyła: 22 Kwi 2014
Witajcie, ja też z chęcią polecę firmę Nagov Photo Service,

Miałam zalany obiektyw Hasselblad Planar wodą morską,
Żaden serwis, z którym sie kontaktowałam nie wyraził nadziei na to, ze obiektyw bedzie do odratowania.
Natomiast po serwisie w firmie Nagov mam sprawny obiektyw.
Do tego jestem bardzo zadowolona z kontaktu podczas serwisowania,
Dostawałam dokumentacje fotograficzną stanu sprzętu.

Podsumowując :-) bardzo polecam ten serwis, bo jestem bardzo zadowolona.

Pozdrawiam wszystkich.
 
Skupa  Dołączył: 24 Lis 2011
Witam ponownie
Podpiąłem inny akumulator, nowy ze sklepu, i nic się nie zmieniło niestety :-(
więc chyba coś poważnego padło :-/
Wiecie może gdzie we Wrocławiu naprawiają Pentaxy?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach