perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
TLu, reklamacja. Nie boj sie jechac i powiedziec. ;-)

Merida300, akurat jak bylem u tego Pana ostatni raz to wypytal mnie o k200d bo chcial sobie kupic ;-)

Cyfrowki tez naprawia. Czesciej kompakty. Ale robil np Nikona D70s :)
 

Merida300  Dołączył: 12 Sie 2008
perl a mnie dokładnie chodzi o czyszczenie matrycy i matówki bo pozyczyłem moją zabawke i doszła w opłakanym stanie,a moze słyszałes jeszcze w Katowicach jest tez serwis na Wojewódzkiej tylko niewiem gdzie lepiej dac do czyszczenia i ile taki zabieg kosztuje... :-?
 

willi Dołączył: 12 Wrz 2006
Macie dokladne namiary na ten serwis na Wojewodzkiej w Katowicach? Chyba bylby najblizej. Dzieks.
 
Windman  Dołączył: 25 Maj 2008
Jest jeszcze w Chorzowie u Hajducka bodajże miedzy numerami 4-8
też Go chwalą
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
a nie wiecie gdzie na slasku potrafia skalibrowac AFa w body k10d? ale hardware'owo nie w menu serwisowym
 

willi Dołączył: 12 Wrz 2006
Windman napisał/a:
Jest jeszcze w Chorzowie u Hajducka bodajże miedzy numerami 4-8
też Go chwalą

Jest i sam go znam. Problem taki, ze ma tyle zamowien, ze ostatnio mi powiedzial, ze z analogami to sie mu juz nie oplaca... Dlatego szukam alternatywy.
 

savik  Dołączył: 22 Lis 2008
Chciałbym się podzielić opinią na temat Warszawskich serwisów aparatów.

Popsuł mi się ME Super. Problem był z pokrętłem do wyboru trybu pracy. Mimo wyboru trybu auto czy manual migawka działała w trybie "B". Czasem pomagało przesunięcie pokrętła w dół i znów do góry. Wtedy migawka trzymała czasy prawidłowo.

Byłem w BT Foto przy Armii Ludowej. Panowie nie chcieli mi uwierzyć, że migawka czasem działa prawidłowo, zwalili wszystko na uszkodzony potencjometr i problemy z elektroniką. Naprawę szacowali na jakieś 180zł. Ogólnie słabe wrażenie na mnie wywarli, mimo, że parę starych analogów jest u nich w komisie.

Postanowiłem pójść do Adama Bieńka w Alejach Jerozolimskich.
Od razu inne podejście:
Poczułem się trochę jak u lekarza - niech pan siądzie, co Pentax'owi dolega ;-)
Otworzył aparat, pocykał, pokręcił... niech pan poczeka chwilę...
Wyszedł na zaplecze, wrócił... naprawione.
Okazało się, że dokręcenie pokrętła rozwiązało problem.
Pytałem o możliwość przesmarowania i zakonserwowania aparatu. Pan Adam sprawdził, czy aparat trzyma czasy na specjalnej maszynie i powiedział, że sprzęt jest w idealnym stanie i nie ma co go rozbierać i konserwować. Sam się dziwił, że po tylu latach wszystko działa "jak z fabryki".

Za sprawdzenie i naprawę zapłaciłem 20zł. Jak to ujął Pan Adam - "Bardziej za wiedzę".
W każdym razie polecam Wam tego człowieka za uczciwość i bardzo fachowe podejście do tematu. Dobrze, że jeszcze są takie warsztaty.
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
no taaaak, ale... byłem u pana Adama kilka razy. pierwszy raz jeszcze w ubiegłym tysiącleciu ;-) . i o ile mam o nim jak najlepszą opinię i bardzo go szanuję, o tyle ostatnimi razy odmówił mi wykonania naprawy. stwierdził z rozbrajającą szczerością, że nie opłaca mu się naprawiać analogów bo jest z tym kupa roboty a koszty naprawy przewyższyłyby cenę zakupu kolejnej (sprawnej) puszki. rozumiem to doskonale i wcale się nie dziwię.

natomiast zupełnie bezinteresownie poradził mi kiedyś co zrobić, żeby naprawić niesprawny naciąg w mes'ie. poszedłem za jego radą i udało się.

bez wątpienia jest on osobą fachową, kompetentną i życzliwą. ale jeśli ktoś do niego pójdzie z analogiem, to nie koniecznie wizyta skończy się naprawą. spróbować w każdym razie zawsze warto.
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
W Ostrowie Wielkopolskim jest człowiek, który jeszcze naprawia analogi. MESa którego sp.... moja żona zrobił. Generalnie jest tak, że robi sam ale jak nie daje rady to wozi do Łodzi, nie chciał powiedzieć gdzie. Za naprawe wziął ode mnie o ile pamietam 80 zł - ale to było razem z wymianą gąbek i uszczelnień więc chyba nie tak źle. Jak coś to na PW moge udostępnić telefon.
 
wwiktor1  Dołączył: 30 Sie 2007
mam delikatny problem z obiektywem pentax 28-200 if&al. naprawdę delikatny bo lekko mi nie ostrzy, co widać przy oglądaniu zdjęć na matrycy kompa. inne moje obiektywy są ok, więc to nie wina body. sprawdzałem także ten sam obiektyw mojego znajomego i jego jest ok.
pierwszy post mówi:

Gdynia Foto-Serwis - Piotr Rendaszka
ul. Świętojańska 116
81-388 Gdynia
tel. (058) 629 45 22
info@foto-service.pl
www.foto-service.pl

mam z tym jeden problem. nie mogę się tam za diabła dodzwonić. próbowałem w różnych porach i za każdym razem ten sam efekt. czekam i czekam i nikt nie odbiera. próbował ktoś z 3city pojawić się tam osobiście? bo mi to zabierze trochę więcej czasu i kilometrów. a szkoda jechać gdyby okazało się, że jest zamknięte na głucho. z tego co wiem, to punkt przyjęć na Świętojańskiej już od dawna nieczynny.
będę wdzięczny ze każde info

próbowałem oddać do serwisu na Czarnym Dworze, ale stwierdzili, że to się nie opłaca, za dużo czasu będą musieli mu poświęcić, lepiej sprzedać i kupić coś innego.
fajny pomysł, szkoda, że odnoszę wrażenie, że im się nie chce.
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
kolega wspomniał mi ostatnio o panu "złota rączka" w Poznaniu.
Starszy człowiek mający swój mały warsztacik i będący pasjonatem fotografii.
Jak będę znał szczegóły (adres, telefon) to dam znać ;-)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
ryve napisał/a:
natomiast zupełnie bezinteresownie poradził mi kiedyś co zrobić, żeby naprawić niesprawny naciąg w mes'ie. poszedłem za jego radą i udało się.
Zapodaj ten przepis :->
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
rozebrać przy pomocy śrubokrętów i lutownicy, przeczyścić mechanizmy (głównie te przy lustrze - do tego akurat sam musiałem dojść), ewentualnie przesmarować a później zostaje już tylko złożyć w kolejności odwrotnej do rozkładania. no i gra muzyka.

można, ale nie koniecznie trzeba, w tzw międzyczasie położyć nowe smary (ryzykowne bo jeśli smar będzie nieodpowiedni, to odparuje i usyfi z czasem migawkę albo stężeje i wracamy do punktu wyjścia). no i oczywiście skoro aparat jest rozłożony na drobne śrubki i blaszki, to jest okazja wymienić gąbki w środku (naliczyłem 8 ale na pewno jest ich więcej).

z własnego doświadczenia: warto fotografować aparat po każdym kroku demontażu - ratuje cztery litery jeśli się nie wie jak coś było zmontowane. dobrze też mieć drugi egzemplarz jako wzorzec (nie wszystko da się sfotografować a "samoczynnie" odlutowany z dwóch stron kabelek potrafi przyprawić o ból głowy - możliwość obejrzenia drugiej puszki jest nie do przecenienia). warto też mieć trzecią jako dawcę części zamiennych - czasami się okazuje, że coś się urwało przy demontażu, albo już było zepsute i trzeba wymienić.


generalnie nie dziwię się, że się panu Adamowi grzebać w tych aparatach nie opłaca. roboty dużo a w czasie naprawy jednego mes'a jest pewnie w stanie zrobić kilka cyfrzaków i więcej dzięki temu zarobić.

nemo: a co - masz zepsutego? może byłbym w stanie go naprawić jeśli nikt inny się nie podejmie ;-)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
ryve, no mam ale ME więc nie opłaca się płacić za naprawę... Naciąg właśnie szlag trafił i dzyndzel luźno lata :-P
 

woj747  Dołączył: 15 Lut 2009
ryve, próbowałem znaleźć serwis do optyki w Wa-wie, w wątku przeczytałem że takowy jest ale adres/kontakt poszedła na PW. Mam do czyszczenia Zeiss-a od Practiki, bardzo ostry obiektyw ale zależał się i ma kilka paprochów in side.
W które drzwi pukać :?:

Wojtek
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
jest taki pan arek, który robił mi dwa szkła. w każdą niedzielę jest na giełdzie w stodole z jakimś sprzętem (przeważnie m42). ja umawiałem się z nim też na mieście. o ile pamiętam, to naprawa obiektywu u niego kosztowała w granicach 50-100zł.
namiary mam w domu. mogę podać - przypomnij się mailem (adres w profilu).
 

zuzbal  Dołączyła: 12 Mar 2009
Kilka osób sie pytało o Łódź.
Polecam punkt napraw aparatów analogowych i cyfrowych przy ul. Piotrkowskiej 85 (po wejściu do bramy, prawa oficyna).
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
ryve, a ten pan magik od obiektywow grzybka tez umie sie pozbyc? bo jak tak to ja tez bym prosil o namiary na niego :->
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
czy ktoś z was naprawiał/czyścił/serwisował w którymś z serwisów z Górnego Śląska lub Zagłębia obiektyw z AFem. pytam bo raczej nie każdy serwis się tego podejmie
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
janek_wu napisał/a:

Dane kontaktowe:
FOTOOPTYKA - NAPRAWA
Szczepan Kostrzewski
60-241 POZNAŃ ul.Kuźnicza 13/8
tel 061 862 63 23


Gorąco polecam. Właśnie odebrałem FA45-85 do 645, którego naprawy nikt nie chciał się podjąć. Wczoraj gość wziął, a dzisiaj odebrałem. Upadł komuś i mocowania w środku były połamane + uszkodzone ścieżki. Pierwszy raz miał ten obiektyw w rękach i odebrałem nówkę. Cena do przełknięcia jak za tak nietypową pracę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach