mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Jeżeli zdarza Ci się bywać w pobliżu wsi stołecznej, to mógłbyś sam wypróbować. Nie narzekam na AF ale jestem zupełnym amatorem (3 pstryki z DA 50 zamieściłem jakiś czas temu w wątku Pokaż swój bokeh II - szukajką szybko je namierzysz).
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
coś chyba mało osób ma ten obiektyw i ciężko coś się o nim dowiedzieć a już zobaczyć jakieś sample...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 
keram7719  Dołączył: 30 Mar 2010
na fotocenach w Chorzowie jest aktualnie na promocji Pentax smc DA 50mm f/1.8 za 699 zł:
http://www.fotoceny.pl/product/index/id/23803
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Dostępny na zamówienie :) Fotozakupy też przeceniły. Nawet zamówiłem - taką kwotę przeboleję za to szkło. Zobaczymy kiedy dostarczą.
 
gkeb  Dołączył: 28 Lut 2012
W innym wątku pisałem, że w fotocenach mają mieć w drugiej połowie tygodnia. Mam nadzieje, że do czwartku, bo to by oznaczało, że w piątek trafi do mnie :)
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
A mógłby ktoś wrzucić jakiś sampel z tego obiektywu na 1,8, najlepiej popiersie człowieka - bo na rzęsach fajnie ostrość wychodzi ...
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
gkeb napisał/a:
W innym wątku pisałem, że w fotocenach mają mieć w drugiej połowie tygodnia. Mam nadzieje, że do czwartku, bo to by oznaczało, że w piątek trafi do mnie :)


Dotarł do Ciebie ? Ja nadal czekam...
 
gkeb  Dołączył: 28 Lut 2012
Jak dziś z nimi rozmawiałem to dostawa ma obsuniecie i mają mieć prawdopodobnie jutro. Jak tylko będę mieć potwierdzenie, że są na stanie i wysyłają to dam znać.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Ja to mam chyba jakiegoś pecha. Kiedyś zamawiałem w Fotozakupach FA43 i po 2 miesiącach czekania zrezygnowałem. Dzisiaj dzwoniłem do nich w sprawie DA50 i nie potrafili udzielić żadnej informacji...
 

wallace  Dołączył: 08 Maj 2010
mdfan napisał/a:
Ja to mam chyba jakiegoś pecha. Kiedyś zamawiałem w Fotozakupach FA43 i po 2 miesiącach czekania zrezygnowałem. Dzisiaj dzwoniłem do nich w sprawie DA50 i nie potrafili udzielić żadnej informacji...

Wydaje mi się, że w piątek widziałem go u nich na wystawie.
Edit:
A... przepraszam, to był FA50... wybacz zaćmienie umysłu.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
No i w końcu się dowiedziałem. Jak zwykle Apollo... (przynajmniej tak twierdzą). Najszybciej będzie 14 października.
 
gkeb  Dołączył: 28 Lut 2012
Fotoceny dziś realizują wysyłki tego obiektywu.

[ Dodano: 2013-10-10, 11:52 ]
Własnie odebrałem przesyłke. Może w weekend coś pstrykne to wrzuce do sampli.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
gkeb napisał/a:

Własnie odebrałem przesyłke. Może w weekend coś pstrykne to wrzuce do sampli.

No to fajnie masz. Ja nadal czekam.

Dziś dzwoniłem. W środę przesyłka ma u mnie być.
 
miczar  Dołączył: 18 Sty 2011
Od dzisiaj mam ten obiektyw i jestem bardzo z niego zadowolony... wcześniej używałem kitówki więc porównując widzę zauważalny skok w jakości zdjęć;)
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Do mnie dotarł wczoraj. Firma UPS robi wszystko, aby tylko utrudnić kontakt klientowi z kurierem. Na szczęście ten okazał się osobą inteligentną i sam się ze mną skontaktował, dzięki czemu dostałem szkiełko prosto do pracy.

Pierwsze wrażenia - plastik, plastik i jeszcze raz plastik. Ale wiedziałem przecież co kupuję. Porównałem go sobie z posiadanym SMC-M 50 f/1.7 (który przy okazji lada dzień ląduje na Allegro lub giełdzie) i muszę przyznać, że konstrukcja sprzed lat bodajże 30 robi lepsze wrażenie. Jest cięższa i sprawia wrażenie solidniejszej. Kiedyś jednak producenci bardziej przykładali się do tego co produkują.

Jeśli idzie o samą optykę, to nie narzekam. Jeszcze do końca go nie przetestowałem, ale kupowałem go właśnie ze względu na światło. Na pełnej dziurze jest całkiem przyzwoicie. Dla mnie byłoby jeszcze idealnie gdyby to była ogniskowa 30 mm, a nie 50. Fajnie, że Pentax poszedł po rozum do głowy i nieco spuścił z ceny, chociaż i tak 699 zł to drożej niż konkurencja, która oferuje podobne konstrukcje jeszcze taniej. W każdym bądź razie poprzednia cena na poziomie ok. 1100 zł to było wielkie nieporozumienie.

Sample powrzucam potem jak znajdę trochę czasu.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
mdfan napisał/a:
Fajnie, że Pentax poszedł po rozum do głowy i nieco spuścił z ceny, chociaż i tak 699 zł to drożej niż konkurencja

EF 50 mm f/1.8 II. Obiektyw dobry i ostry przez pierwsze pół roku. Jak się ma szczęście, to może rok. Potem dzieją się dziwne rzeczy (...) Serwis ufnie odesłał z komentarzem: „Luzy właściwe dla tej klasy sprzętu”. - fragment z optycznych. Dziękuję za taki sprzęt, nawet jeśli jest tani...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
tym bardziej że Nikkor 50 1.8 jest w podobnej cenie

...

tyle że posiada AF-S :roll:
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Gdyby jakimś trafem złożyło sie, że ktoś byłby w posiadaniu Fa 50 1,4 i tego obiektywu prosiłbym o jakieś identyczne sample na 1,8. Mam Fa 1,4 i mimo moich niewielkich wymagań co do ostrości jest dla mnie zbyt mydlany, sporadycznie ma to swój urok.
Zastanawiam się na sprzedażą i kupnem obiektywu z tematu. Miałem da 35 i wykonanie kompletnie mi nie przeszkadzało, a zakładam że tu jest podobne.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
cube007 napisał/a:
F 50 mm f/1.8 II. Obiektyw dobry i ostry przez pierwsze pół roku. Jak się ma szczęście, to może rok. Potem dzieją się dziwne rzeczy (...) Serwis ufnie odesłał z komentarzem: „Luzy właściwe dla tej klasy sprzętu”.[/i] - fragment z optycznych. Dziękuję za taki sprzęt, nawet jeśli jest tani...

Pożyjemy, zobaczymy. Jak dotąd nie miałem problemów, nawet z tanimi szkłami. W każdym bądź razie na pewno zapamiętam, to co napisałeś. Dodam jeszcze, że u mnie to szkło i tak nie będzie bardzo eksploatowane.
pazuzu88 napisał/a:
Miałem da 35 i wykonanie kompletnie mi nie przeszkadzało, a zakładam że tu jest podobne

Podobnie - sam plastik. Rzekłbym nawet, że poczułem się nieco zniesmaczony (jeśli można to tak ująć) w porównaniu z SMC-M 50 f/1.7.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach