Longer  Dołączył: 22 Mar 2012
Bardzo ciekawie się to wszystko zapowiada.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Czy 35/2,4 ma QSF? Bo zgodnie ze specyfikacją 50/1,8 ma.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
jorge.martinez napisał/a:
Czy 35/2,4 ma QSF? Bo zgodnie ze specyfikacją 50/1,8 ma.

Nie.
DA Limitedy i DA* mają. Co z resztą - nie wiem, ale na pewno FA tego nie ma.
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
Teraz tylko powstaje pytanie - czy polować dalej na 1.4 czy czekać na 1.8 ?
kto ma kulę? ;)

1.4 w granicach 1k można wyjąć - a sam mam bardzo fajne wspomnienia z tym szkłem póki mi go nie ukradli... http://pentax.org.pl/view...der=asc&start=0
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
jaczes, zapoluj na 1.7. Bez względu czy F czy FA. Oba tak samo bajeczne.
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
FA 50/1.4 na 1.4 jest mydlany, aczkolwiek da się stolerować - wazne by mądrze wybrać gdzie ma byc "ostro" (Pentaxy mają spore punkty AF-u więc wskazane ostrzenie ręczne) i by był to punkt raczej bliżej centrum kadru (tam najostrzej). Ale nawet takie miękkie zdjęcia mają swój niezaprzeczalny urok, szczególnie że te szkło ma przyjemny bokeh. Na 2.2 te szkiełko zaczyna mieć zadowalajacą ostrość, zaś wyżej 2.8 to już wychodze jak chcę więkazą GO niźli ze względu na rozdzielczość. Jeżeli 1.8 zachowa podobne parametry - będzie wystarczające.
QSF rzecz naprawde fajna, ale i bez niego sa da się żyć. Całkiem dobrze powiedziałbym. Szczególnie, że przełacznik AF/MF jest na body w wygodnym i łatwo dostępnym miejscu.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
RiddlerPL, To ja miałem jakąś walniętą sztukę. Bo na 1.4 było bardzo ok (należy pamiętać o papierowej GO), a przy 2.0 szkło robiło miazgę.
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Pamietaj, że to o czym piszemy to odczucia wybitnie subiektywne. Bardzo zależą one od stylu pracy konkretnego fotografa. To co dla jednego jest tolerowalne dla innego może być mydłem. Ja raczej preferuję ostro (tam gdzie trzeba) i kontrastowo, ale mam kumpla który zdjęć praktycznie nie wyostrza bo lubi miękko i lekko "rozwianie". "De gustibus..."
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
poluje na wszystko po troszkę, jednak korci mnie ten 1.8 - przez 20 lat musiało się poprawić na dobre w dziedzinie powłok itd. (chodzi mi o odświeżenie konstrukcji), jednak z FA 50/1.4 mam super wspomnienia!
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Ja po cichu liczę na to że nowa 50 będzie tak samo ostra na 2,4 i tak samo szybka jak da 35 :) Przyjdzie mi wtedy sprzedać A 1,7 którego darze wielkim sentymentem.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Cytat
Ja po cichu liczę na to że nowa 50 będzie tak samo ostra na 2,4 i tak samo szybka jak da 35 :)


ja licze ze ona bedzie ostra juz od 1.8...
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Cytat
ja licze ze ona bedzie ostra juz od 1.8...
nie ma wyjścia, być tak musi
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
pazuzu88 napisał/a:
po cichu liczę

Ja po cichu liczę pieniążki, aby kupić to cudo.
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Zastanawiam się co takiego jest w 50-tce. Jedni twierdzą ,że to ogniskowa nie dla cyfry,inni ją uwielbiają. Ja należę do tych drugich i też nie wiem co ma w sobie ta konstrukcja. Właściwie to traktuję ją dość szczególnie, nie potrzebuję w tym obiektywie AF bo lubię bawić się w manualu. Natomiast marzy mi się 70 mm w przystępnej cenie i z AF bo portretowane dzieciaki nie maja dużo cierpliwości przy pozowaniu.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Cytat
portretowane dzieciaki nie maja dużo cierpliwości przy pozowaniu.
mój jeszcze nie wie że pozuje, więc MF mi wystarcza. Ale za chwilę taki wiek że będzie wiedział że coś kombinuję i wtedy MF nie wystarczy. Później wiek, że będzie całkiem świadomy co robimy wspólnie, więc MF wystarczy tylko chęci może nie mieć a co za tym idzie trzeba będzie użyć jakiejś łapówki ;-)
A już za ładnych kilkanaście lat mam nadzieje że on mi strzeli kilka fotek ;-)


Wtedy ja się będę wiercił ze swoim Parkinsonem :evilsmile:
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
dlugas1982 przeskoczyłeś (prawdopodobnie z braku doświadczenia) okres, w którym nie będzie go interesowało co kombinujesz a ucieknie z przed obiektywu. Ja zanabyłem Pentaxa 28-70 F4 (ostry od pełnego otworu) za marne pieniądze ale daje radę. Smerf mi nie zwiewa.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Cytat
w którym nie będzie go interesowało co kombinujesz a ucieknie z przed obiektywu.
łączę z tym
Cytat
że będzie całkiem świadomy co robimy wspólnie, więc MF wystarczy tylko chęci może nie mieć a co za tym idzie trzeba będzie użyć jakiejś łapówki
odnosi się do mniejszej latorosli jak i tej w okresie buntu, tylko wtedy łapówki już muszą być inne ;-)
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
mogliby wypuścił pełną klatkę zamiast się bawić w jakieś dziadostwa na apsc :-?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
MMM, jaki sens ma Twój post w wątku o szkle kryjącym mały obrazek?
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
dlugas1982 a ta 50 to pewnie będzie w sam raz.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach