hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
cube007 napisał/a:
Po czym wnosisz?

Zapewne po specyfikacji i po wyglądzie.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
cube007 napisał/a:
krzy90 napisał/a:
No ale cóż, to następca k-r,
Po czym wnosisz?


No właśnie też się zastanawiam, czy nie wypuszczą czegoś jeszcze z niższej półki z matrycą K-x/K-r. Ale musiałoby to być pozycjonowane nawet niżej niż K-r, a chyba się na to nie zanosi.

Po prostu, mamy drugie podejście do entry-level opakowanego w lepszy papierek.
 
krzy90  Dołączył: 01 Sie 2010
hitman1986 napisał/a:
Zapewne po specyfikacji i po wyglądzie.


jeszcze po cenie i wcześniejszych plotkach.

edit:
ciekaw jestem jak bedzie się sprawował nowy AF
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
jorge.martinez napisał/a:
No właśnie też się zastanawiam, czy nie wypuszczą czegoś jeszcze z niższej półki z matrycą K-x/K-r.
Nie wypuszczą, bo ta matryca wyszła z produkcji.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
jorge.martinez napisał/a:

No właśnie też się zastanawiam, czy nie wypuszczą czegoś jeszcze z niższej półki z matrycą K-x/K-r. Ale musiałoby to być pozycjonowane nawet niżej niż K-r, a chyba się na to nie zanosi.
Otoz to. Nawet zostawiajac matryce mozna jeszcze wykroic z K-30 calkiem zgrabny entry-level.
Biorac pod uwage ploty o 4 lustrach do III 2013, to kto wie...
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
cube007 napisał/a:
Biorac pod uwage ploty o 4 lustrach do III 2013, to kto wie...


Ja bym wpierw nasłuchiwał plotek o zakupie nowych garaży na Filipinach przez tajemniczego inwestora z Japonii.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
jorge.martinez napisał/a:
cube007 napisał/a:
Biorac pod uwage ploty o 4 lustrach do III 2013, to kto wie...
Ja bym wpierw nasłuchiwał plotek o zakupie nowych garaży na Filipinach przez tajemniczego inwestora z Japonii.

Zawsze mozna zlecic produkcje w cudzym garazu ;-) Ponadto, Ricoh chyba jakies wlasne manufaktury posiada?

 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Zamiast 2 kółek wolałbym 1 i górny wyświetlacz. Czyli takie współczesne K200d. Ale i tak to b. ciekawy sprzęt na początek.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
rbucz napisał/a:
Zamiast 2 kółek wolałbym 1 i górny wyświetlacz
Ja zdecydowanie wolę 2 kółka.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
jaad75 napisał/a:
rbucz napisał/a:
Zamiast 2 kółek wolałbym 1 i górny wyświetlacz
Ja zdecydowanie wolę 2 kółka.


2 kółka i górny wyświetlacz czyli K30-5 :lol:
 
MT 01  Dołączył: 21 Gru 2011
Wystarczyloby aby nastepca K-r zostal pozbawiony uszczelnien, odrobinke okrojony technicznie, z obecna 16mgpix matryca oraz z dodanym, tak lubianym odchylanym ekranikiem i bylby naprawde spelnienien marzen wszystkich kupujacych z polki entry level. K-30 wskakuje wyraznie miedzy K-r a K-5; az strach pomyslec co znajdzie sie w, nadchodzacym wielkimi krokami nastepcy K-5 :mrgreen:
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
jaad75 napisał/a:
Ja zdecydowanie wolę 2 kółka.

Najlepsze byłyby 2 kółka + górny wyświetlacz, choćby niewielki, taki jaki był w k10d
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
hitman1986, K-5 są jeszcze w sklepach.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
hitman1986 napisał/a:
Najlepsze byłyby 2 kółka + górny wyświetlacz,
MT 01 napisał/a:
z dodanym, tak lubianym odchylanym ekranikiem
I jeszcze żeby kosztował 399$. Panowie, pomyślcie trochę ! To ma być entry-level !!

Właśnie Pentax przysłał mi maila z linkiem http://pentaximaging.com/...duct-highlights
Ciekawe. Wynika ze specyfikacji, że RAW-y są tylko w DNG. Za to jest "autofocus system w light wavelength sensor"
 
anteater  Dołączył: 17 Paź 2011
Jestem pozytywnie zaskoczony. Dla kogoś takiego jak ja (a więc osoby, której K-r wystarcza) K-30 będzie niczym cud, miód, orzeszki.
 
BAN Gedeon  Dołączył: 22 Maj 2011
Kilka fotek K-30, cena około 750,-€
1.

2.

3.

4.

http://www.pentax.de/de/s...entax-k-30.html

 
MT 01  Dołączył: 21 Gru 2011
Dada, brak uszczelnien w plasikowym body, sprawdzona, coraz tansza matryca, ewentualnie zwykly, odchylany ekranik, jako juz naprawde duzy gratis, w cenie ok 3000 z podstawowym, kitowym obiektywem nie wyroznia sie chyba az tak bardzo w klasie entry level. Skoro K-30 tak wyraznie odstaje od obecnego przedstawiciela tej klasy, to i jego nastepca ma miejsce na krok do gory, tak aby byla wyrazna roznica w hierarchii poszczegolnych modeli lustrzanek.
ps obecnie wydaje sie, ze najnizsze modele klasy entry level, beda zastepowaly najprostsze bezlusterkowce, tak wiec i najprostsze lustrzanki wyraznie poszly do gory.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
MT 01 napisał/a:
obecnie wydaje sie, ze najnizsze modele klasy entry level, beda zastepowaly najprostsze bezlusterkowce, tak wiec i najprostsze lustrzanki wyraznie poszly do gory.
Mam podobne intuicje.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
MT 01, No to popatrz na konstrukcję DSLR z poziomu EL dwóch wiodących firm fotograficznych. I nie mam tu na myśli ani Sony, ani Leiki. 8-)
MT 01 napisał/a:
najniższe modele klasy entry level, będą zastępowały najprostsze bezlusterkowce, tak wiec i najprostsze lustrzanki wyraźnie poszły do góry.
Zgoda, ale jakby nie kombinować, to w porównaniu z konkurencją, K-30 nie jest "najprostszą" lustrzanką. Nawet jeśli założymy, że wyleciała wręcz do góry.
 
krzy90  Dołączył: 01 Sie 2010
wydaje mi się że to będzie właśnie to czego powinniśmy się spodziewać po pentaksie - podnoszenie poprzeczki w cenie niższej niż u konkurencji.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach