arob  Dołączył: 01 Gru 2009
a ja mam pytanie gdzie jest ten sklep z filmiku z taką dostępnością Pentaxa ?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
że niby dużo? - swego czasu w MM i Saturnie była podobna ilość sprzętu (nie liczę gadżetów, folderów i stojaków reklamowych)
a sklep zapewne na Filipinach (CameraHaus)

dobrze że nie widziałeś fotek z adoramy, b&h czy też Yodobashi ( http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=22579 )
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Trochę ciekawe z tymi szumami. Różnica w zasadzie bez znaczenia całkowicie ale ciekawią mnie powody. Przecież k5 ma chyba rawy 14bitowe. Ciekawe czy takie rzeczy jak szumik poprawiają choć trochę w kolejnych wersjach oprogramownia, szczerze wątpię.
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
A może ktoś porównać pracę af w k-30 w stosunku do k-x?
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Słuchajcie, a jak to jest, że k30 daje rawy o prawie 10 mb mniejsze niż te z k5?
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
mcgyver, bo ma 2 bity mniej? (12 vs 14)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To nie powinno aż tak wpływać. Może poprawili algorytmy kompresji.
 

Setniew  Dołączył: 22 Lip 2012
paradziqs,

dwa razy musieli baterie wpisać i pasek ocenić bo za mało wad było???

co do światła żarowego i WB to też jakiś wymysł...

tak samo jak ocena ergonomii tylnego pokrętła jest bardzo subiektywna

ale za to nic nie wpisali o kretynizmie braku LV podczas wideo....
i druga bzdura - pochwalili "rozbudowany tryb filmowy"

oni w ogóle ten aparat w ręku mieli?!?!

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Setniew napisał/a:
ocena ergonomii tylnego pokrętła jest bardzo subiektywna

Mi też przeszkadza jego położenie. Rozumiem je w K-7 i K-5 bo ma być w tym samym miejscu przy chwycie za grip ale w body, które ma nie mieć gripa to nie bardzo.
 

Setniew  Dołączył: 22 Lip 2012
plwk,
moim zdaniem jest tu gdzie powinno tylko (jak na moje łapska) trochę za nisko.

oceniają temat który jest zależny od subiektywnej oceny użyszkodnika, troche to bez sensu moim zdaniem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dla mnie też za nisko ;-) , przed K-7 było wyżej.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Setniew napisał/a:
dwa razy musieli baterie wpisać i pasek ocenić bo za mało wad było???

Pewnie im się pasek w czasie "testów" przetarł i aparat glebę zaliczył ;-)

Testu jeszcze nie czytałem (ale pewnie to zrobię), a co napiszą to i tak mi "lotto", bo puszkę mam i nie sprzedam ;-) (znaczy klamka zapadła), a na moje potrzeby - jak już wielokrotnie podkreślałem - wystarcza i tak jakość z K100D i 6 MPix. W K-30 chyba gorzej mieć nie będę ;-)
 

Setniew  Dołączył: 22 Lip 2012
Rafi, ja po kilku sesjach i kilku razach kiedy się "zamieniałem" z kolegami zaczynam trochę żałować że nie mam gripa, jak i górnego wyświetlacza. Nie uważam tych dwóch "minusów" za kluczowe ale skoro je dostrzegam to warto o nich wspomnieć.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Setniew,
No to wygląda, że niestety niekoniecznie trafiłeś z wyborem pod tym względem...
Ja gripa nigdy nie używałem (przy tych obiektywach, które mam i przy tym co pstrykam, nie widzę potrzeby) i w K-30 też nie zamierza(łe)m.
Z brakiem górnego wyświetlacza nie wiedziałem jak będzie (bo jednak się przyzwyczaiłem), ale wystarcza mi w zupełności tylne LCD... Spojrzę co prawda czasem z przyzwyczajenia na prawą górną stronę szukając ustawień, ale szybko się reflektuję, że ten model tego nie ma... Daję radę i problemu raczej z tym nie mam.

Zerknąłem na linkowany test na dpreview i potwierdzę, że jakość w jpg (ale nie wiem, jak puszkę ustawiałem) sporo gorsza niż w RAW (dotyczy słabych warunków - postaci nocą). Wołałem RAW dopiero po przeczytaniu i faktycznie zdecydowanie lepiej. I tego m.in., czyli jpg + RAW jednocześnie brakowało mi w kaSetce - aby część zdjęć móc "ratować" z RAW-a.
Aha... Przy fotkach w dobrym świetle nie widzę różnic między jpg a RAW... Ale to na monitorze i okiem widziane... No i bardzo mało pstryknąłem jak do tej pory, a i też jakoś celowo nie porównuję dla samych porównań...
 

mak400  Dołączył: 23 Kwi 2010
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
mak400
Cała strona to dyskusja o teście do którego linkujesz.

Swoją drogą zarzut o kiepskiej jakości pasek zakrawa na żart. Można się tylko cieszyć, że muszą czepiać się takich dópereli aby odnaleźć jakieś minusy.
 

mak400  Dołączył: 23 Kwi 2010
To przez moje roztrzepanie. Przepraszam.


------------------
Pozdrawiam
 
Longer  Dołączył: 22 Mar 2012
Wg mnie tester troszkę za słabo ocenił K-30. Odniosłem wrażenie że osoba testująca niezbyt obiektywnie wykonała swoje zadanie. Canoniarzem zatwardziałym podleciało.

W tym teście np. K-30 porównywany jest do sprzętu o klasę wyższego niż entry level:
http://www.imaging-resour...pentax-k30A.HTM

Nawet Optyczni dobrze go ocenili. Na końcu testu Canona Eos 650 tabela punktowa. W tabeli porównany K-30, Eos 650d, D5100 i Sony A57:
http://www.optyczne.pl/18...n_EOS_650D.html

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ma kilka cech niespotykanych w entry level.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach