Setniew  Dołączył: 22 Lip 2012
Rafi napisał/a:
No to wygląda, że niestety niekoniecznie trafiłeś z wyborem pod tym względem...


a nie.... Napisałem że to nie jest jakiś ogromny minus, ale np. robiąc pionowe orientacje z manualnym obiektywem mam wrażenie że jest ciut mały i muszę dziwnie wyginać nadgarstki. Jak bym sobie syfa z nosa wyciskał ;) Grip z dodatkowym przyciskiem by ułatwił moim łapskom kontrolę. Wszystko zależy od sytuacji, chodząc po mieście jego kompaktowość jest na plus.
 
kadilak  Dołączył: 06 Wrz 2012
Witam,
Dzisiaj kupiłem k-30 i jak na razie wszystko jest w porządku poza jedną rzeczą, która mnie lekko drażni. Mianowicie po poruszeniu aparatu uslyszałem oprócz "palca filipinki", jakieś brzęczenie. Po niedługim czasie odnalazłem sprawce tego dźwięku i jest to metalowa szyna od wbudowanej lampy błyskowej. Gdy przytrzymam ją palcem, nic nie brzęczy. Czy ktoś z posiadaczy k-30 lub innego pentaxa ma z tym problem? Nie wiem czy mam go oddać na gwarancje i czekać na nowy, czy po prostu z tym żyć, bo ten typ tak ma? Trochę mi się nie widzi teraz oddawanie i czekanie nie wiadomo ile na kolejny aparat...
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
Tak tylko ponawiam pytanie, czy ktoś z krakowa posiada k-30?
 

Setniew  Dołączył: 22 Lip 2012
kadilak, u mnie nic nie brzeczy
 
kadilak  Dołączył: 06 Wrz 2012
Chyba nie będę go oddawał, bo nie chce już dłużej czekać na aparat, a może w kolejnym będzie inna poważniejsza wada. Ponoć w prawie każdym nikonie d700 sprężynki od lampy tak brzęczą i nikomu to nie przeszkadza. Próbowałem dokręcić mocniej śrubkę, ale to nic nie dało. Czekam tylko aż bateria się naładuję i zacznę testować :)
 

Watanabe  Dołączył: 18 Cze 2012
U mnie również nic nie brzęczy jeżeli to ważne.
 
przemoo  Dołączył: 03 Lis 2009
kadilak napisał/a:
Chyba nie będę go oddawał, bo nie chce już dłużej czekać na aparat, a może w kolejnym będzie inna poważniejsza wada. Ponoć w prawie każdym nikonie d700 sprężynki od lampy tak brzęczą i nikomu to nie przeszkadza. Próbowałem dokręcić mocniej śrubkę, ale to nic nie dało. Czekam tylko aż bateria się naładuję i zacznę testować :)


czekam na info jak tam sprawuje się ktrzydzietka, sam też przymierzam się do zmiany body
 
kadilak  Dołączył: 06 Wrz 2012
Brzęczenie w normalnej pracy jest niezauważalne, więc zostawiam aparat i zaczynam robić zdjęcia zamiast doszukiwać się problemów ;) Dopiero jak nim macham na boki to słychać i tylko kiedy lampa jest zamknięta. Ogólnie pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Jakość wykonania na wysokim poziomie, wszystko dobrze spasowane, nic nie trzeszczy. Dla mnie jest wygodny, ponieważ nie mam dużych dłoni. Grip jest dobrze wyprofilowany i aparat trzyma się pewnie. Tak na szybko sprawdziłem jak radzi sobie z wysokim ISO i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. W porównaniu do k100d to ogromny skok jakości właściwie pod każdym względem. Wszystko działa bardzo szybko, sprawnie i bez opóźnień, czego nie miałem w swojej kasetce. Muszę przyznać, że jak sprzedałem swoją kasetkę, to myślałem też o zmianie systemu, ale po obejrzeniu konkurencyjnych puszek i przeczytaniu kilku testów szybko wróciłem do pentaxa. W takiej cenie naprawdę nie ma nic lepszego i nie ma się co zastanawiać. W najbliższych dniach jak znajdę trochę czasu to wybiorę się gdzieś w plener i dokładniej mu się przyjrzę. Teraz pozostaje mi zbierać na obiektywy, bo zostałem tylko z kitowym... który swoją drogą wydaje mi się ostrzejszy niż ten dodawany do k100d.
 
rafal_ski  Dołączył: 09 Maj 2009
też już mam swoją K-30, jednak kupioną w PL a nie w UK, okazało się, że w srsie był out of stock, więc koniec końców w PL o 3 stówki drożej zakupiłem K-30. Wrażenia moje w porównaniu z K200d, bo takową mam są następujące:
K-30 trochę bardziej wydaje się być plasticzana, wygodniej trzymało mi się K200D, choć nie miałem dodatkowego battery Gripa, w K-30 trochę słabsza pokrywa baterii, przynajmniej takie wrażenie sprawia. z racji iż k200d nie miała przedniego pokrętła to do pokrętła w k-30 trzeba się przyzwyczaić -przyznam, że dlugo mi nie zajelo, głownie korzystam z AV, + ISO auto, i pod pokrętło przypisałem sobie zmianę ISO, wizjer w K-30 super w porównaniu z K200d, nie razi brak górnego wyświetlacza, wszystko wyswietlane na wyswietlaczu głównym, wiem ciągnie bardziej baterię, ale cóż poradzić. Co do zakresu ISO i jego używalności to jestem pod wrażeniem. LiveView - bardzo przydatna razem z focus peakingiem, ostrzenie manualnymi obiektywami to teraz miód i malina :mrgreen:
funkcja nagrywania filmów również dodatkowy plus, oczywiscie nie glowny ale zawsze milo takie cos miec. Ocena ogólna aparatu: 4+/5. Dodam, ze rozwazalem zakup zamiast k-30, K-01, ale za K-30 przemawia: 1. wizjer optyczny, 2. uszczelniane body
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
rafal_ski, A jak Ci się spisuje Focus Peaking przy bardzo jasnych obiektywach i portretach w plenerze?
Jeśli w krakowie nie ma nikt k-30 to może jest jakiś posiadacz k-01? Chciałbym przetestować przede wszystkim Focus peaking... Stawiam dobre :-B
 
rafal_ski  Dołączył: 09 Maj 2009
Motyl, nie próbowałem jeszcze pleneru, aparat mam od wczoraj, z roboty nie mam jak wyskoczyc w plener, wiec czekam na weekend :roll:
co do jasnych obiektywów, sprawdzałem 50 1.4 AF, ale ustawiłem sobie na M i bawiłem się focus peakingiem, dało radę - to w domu, wieczorem, więc komfortowe warunki bo słońce nie patrzy na LCD, a jak to będzie w dzień, na zewnątrz przy dużym nasłonecznieniu - to się okaże, powinno być zdecydowanie trudniej, focus peaking działa tak ze zakreskowuje na biało kontury/obszary które są w focusie, wydaje mi się że do jasnych szkieł i robienia zdjęć na max otwartej przesłonie (w tym wypadku 1.4 manualne ostrzenie) + focus peaking, przydałby się tripod żeby wykluczyć rozjechanie związane z drżeniem ręki np. to takie moje subiektywne wrażenie, bo jednak aparat trzymasz tak jak kompakt z LCDkiem w tym wypadku.
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
Ja do ostrzenia ręcznego przez LV dokupiłem sobie LCD Viewfindera i trzyma się praktycznie jak przy ostrzeniu przez wizjer i znika także problem nasłonecznienia.
 
rafal_ski  Dołączył: 09 Maj 2009
No to jest jakieś rozwiązanie.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
W najnowszym DFV obszerny test K-30.
Autorowi tekstu aparat ten kojarzy się z niepozornym bulterierem. Czyli kawał psa z dużymi możliwościami ale z efekciarskim wyglądem nie zawsze przystającym do tego co oczekujemy od czworonoga.
Okazuje się, że Pentax ma koszmarne menu, które przegrywa ze sposobem "komunikacji wizualnej " starożytnych(?) Egipcjan.
Uchwyt K-30 jest świetnie wyprofilowany, ale ułożyć wygodnie dłoni na nim nie sposób.
Fotografować można nim a jakże, tylko nie Wyspy Karaibskie( odwzorowanie kolorów).
Rozdzielczość układu sensor/optyka jest niska, a w użyciu był obiektyw DA 18-55 [inny test redakcji (aparat Sony A99) przeprowadzany był z Zeissem 85mm/1.4].
No ale jak na bulteriera przystało Pentax K-30 potrafi wysoko podskoczyć.
Najlepsza w klasie jakość obrazu, wysoka dynamika, niskie szumy, uszczelnienia i ze 100 innych zalet przekonują testującego iż : " za te pieniądze trudno znaleźć coś lepszego"
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Blesso napisał/a:
za te pieniądze trudno znaleźć coś lepszego


Ech ten Pentax, jak on śmie tak nieuczciwie konkurować z innymi... ;-)
 

dendrol  Dołączył: 25 Paź 2010
Zwróciliście może uwagę w teście na dpreview jaka ładna mora jest nie tylko na K-5IIs ale i K-30. Normalnie coraz bardziej podoba mi sie ten k-30;)
https://picasaweb.google.com/zaborek/17Listopada2012#5811805320145255426
 
napalm  Dołączył: 19 Lis 2012
czy w k30 da sie wylaczyc lcd na stale bo moj resetuje sie po restarcie aparatu.i jescze jedno w ciemnych warunkach oprocz podswietlenia ustawionego punktu af delikatnie podswietla jakby swiatlem odbitym rozproszonym inne punkty(nie widoczne w dobrym oswietleniu)-ma tak ktos w swoim?
niby nic ale jednak znowu cos w pentaxie
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
napalm napisał/a:
w ciemnych warunkach oprocz podswietlenia ustawionego punktu af delikatnie podswietla jakby swiatlem odbitym rozproszonym inne punkty(nie widoczne w dobrym oswietleniu)-ma tak ktos w swoim?
Tak, to normalne i obecne w każdym znanym mi modelu (oprócz tych bez podświetlenia :-P )...
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
napalm napisał/a:
czy w k30 da sie wylaczyc lcd na stale bo moj resetuje sie po restarcie aparatu

Jeżeli po restarcie podświetlenie wraca, musisz znaleźć opcję w menu odpowiadająca za pamięć ustawień, strona 215 wg angielskiej wersji, i ustawić sobie opcje, które aparat ma pamiętać po ponownym włączeniu.

[ Dodano: 2012-11-20, 10:25 ]
napalm napisał/a:
niby nic ale jednak znowu cos w pentaxie

Bo pentax to dosyć niedorobiony system i powinien się uczyć od lepszych braci, oni to mają wszystkie opcje na najwyższym poziomie :evilsmile:
 

Setniew  Dołączył: 22 Lip 2012
w menu aparatu 1-4-5-2-4 zakliknac ok

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach