MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
napalm napisał/a:
w ciemnych warunkach oprocz podswietlenia ustawionego punktu af delikatnie podswietla jakby swiatlem odbitym rozproszonym inne punkty(nie widoczne w dobrym oswietleniu)-ma tak ktos w swoim?
niby nic ale jednak znowu cos w pentaxie


Tylko w pentaxie światło diody potrafi się rozproszyć po matówce, w innych systemach fizyka nie obowiązuje... :-B
 
Kiślaq  Dołączył: 25 Wrz 2011
dendrol napisał/a:
Zwróciliście może uwagę w teście na dpreview jaka ładna mora jest nie tylko na K-5IIs ale i K-30. Normalnie coraz bardziej podoba mi sie ten k-30;)
https://picasaweb.google.com/zaborek/17Listopada2012#5811805320145255426


To mogłoby wskazwać na użycie słabszego filtra AA? Czyli skutkiem byłaby lepsza ostrość? Dobrze myślę?
 
Paulos  Dołączył: 08 Mar 2007
W exifie z pliku DNG PhotoME nam podaje:
"Relative strength of camera's anti-alias filter" = 1
(wartość najwyższa możliwa)
więc ja bym się na osłabiony w tym modelu AA wstępnie nie napalał.
 

jocker  Dołączył: 26 Lis 2008
Pytanie do właścicieli K-30, czy ma ona wyjście na zewnętrzny mikrofon? Bo w necie znajduje sprzeczne informacje, jeżeli nie ma, to jakiej jakości jest dźwięk?
 

Setniew  Dołączył: 22 Lip 2012
nie ma
 
napalm  Dołączył: 19 Lis 2012
jaad75 napisał/a:
napalm napisał/a:
w ciemnych warunkach oprocz podswietlenia ustawionego punktu af delikatnie podswietla jakby swiatlem odbitym rozproszonym inne punkty(nie widoczne w dobrym oswietleniu)-ma tak ktos w swoim?
Tak, to normalne i obecne w każdym znanym mi modelu (oprócz tych bez podświetlenia :-P )...


w k10 i kr tego nie zauwazylem
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
napalm napisał/a:

w k10 i kr tego nie zauwazylem
No cóż, po prostu nie zauważyleś... :-) Bo występowało z pewnoscią.
 
napalm  Dołączył: 19 Lis 2012
jaad75 napisał/a:
napalm napisał/a:

w k10 i kr tego nie zauwazylem
No cóż, po prostu nie zauważyleś... :-) Bo występowało z pewnoscią.


przez 4 lata z k10 nie zauwazylem ,przez rok z kr tez nie ,ale juz po jednym dniu z k30 tak .wraz z zakupem nowego aparatu percepcja mi sie polepszyla.musze to dodac do listy jego zalet
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
napalm, ja widziałem zarówno w *istDS, K100D, K10D, K20D, K-7, K-r, jak i K-5. Tak w swoich, jak i cudzych. Po prostu, muszą wystąpić odpowiednie warunki.

 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
jaad75 napisał/a:
napalm, ja widziałem zarówno w *istDS, K100D, K10D, K20D, K-7, K-r, jak i K-5. Tak swoich swoich, jak i cudzych. Po prostu, muszą wystąpić odpowiednie warunki.


Z tego co pamiętam *istDS w ogóle nie miał podświetlanych punktów AF?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Kuba Nowak, miał.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
napalm napisał/a:
jaad75 napisał/a:
napalm napisał/a:
w ciemnych warunkach oprocz podswietlenia ustawionego punktu af delikatnie podswietla jakby swiatlem odbitym rozproszonym inne punkty(nie widoczne w dobrym oswietleniu)-ma tak ktos w swoim?
Tak, to normalne i obecne w każdym znanym mi modelu (oprócz tych bez podświetlenia :-P )...


w k10 i kr tego nie zauwazylem


A ja owszem , właśnie to na k-10 sprawdziłem - w słabszym świetle po prostu jest - na sąsiednich punktach to widać, pewnie gdyby było jeszcze ciemniej - to na wszystkich. Mogłeś nie zwracać uwagi patrząc na fotografowany obiekt, ale jak się pobawiłeś i zauważyłeś - to zacząłeś zwracać uwagę. Poza tym z K-10 zapewne nie próbowałeś tak ciemnych motywów na jakie możesz się "porwać" z K-30. Inna sprawa że w K-30 mogli dać trochę silniejszą diodę np. żeby w słońcu było lepiej widać, poza tym K-10 parę lat już ma więc może też ciemniej nieco świecić.
Ale jakby ci przeszkadzało - to mogę ci na K-X wymienić - tam wcale nie świeci... ;-)
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
jaad75 napisał/a:
napalm, ja widziałem zarówno w *istDS, K100D, K10D, K20D, K-7, K-r, jak i K-5. Tak w swoich, jak i cudzych. Po prostu, muszą wystąpić odpowiednie warunki.


Słabo.. Jakbyś zobaczył w K-x to by było coś. :-)
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Pytanko do filmujących K-30-tką, jak się sprawuje AF w trakcie ujęcia przy zmianie planu? Jak długie można zrobić ujęcie ?
 

Sound  Dołączył: 31 Sie 2010
zobaczcie co się dzieje z gościem z czerwoną parasolką :)
powinni go zatrudnić do sagi Zmierzch
http://www.youtube.com/wa...d&v=jpthUt9kQVc
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
K-30 ma swoje zalety, k-5 ma swoje (zwłaszcza przy obecnej cenie) ale k-5II, przynajmniej dla mnie, biorąc pod uwagę ostrzenie w słabym świetle, co mnie bardzo interesuje, też ma swoje zalety. K-5IIs po prostu się boję (mora, mora i jeszcze raz mora, która jest dla mnie czymś, co może mnie dopaść w każdej nieprzemyślanej klatce, czymś przez co z tyłu głowy będę miał ciągłego stressa).
Dylemat na miarę jajka i kury a Wy piszecie na forum o czerwonych parasolkach!
 

Pyrek  Dołączył: 22 Lis 2010
MAX581 napisał/a:
Jak długie można zrobić ujęcie ?
4GB lub 25min
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
germario napisał/a:
K-5IIs po prostu się boję (mora, mora i jeszcze raz mora, która jest dla mnie czymś, co może mnie dopaść w każdej nieprzemyślanej klatce, czymś przez co z tyłu głowy będę miał ciągłego stressa).
Ale co strasznego w morze skoro tak prosto się ją usuwa? :roll:
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Zapewne głównie problemem jest to, że trzeba ją usuwać, a to zajmuje czas. Ja osobiście często przy reporetce używam jpg prosto z puszki. LR, w nim szybkie przycięcie i lecą do klienta kilka h po imprezie. To razy np 100 zdjęć zajmuje już i tak troszkę czasu (a ludki chcą teraz-zaraz bo reporterskie foto ma wartosć jak jest szybko). Jakbym mał każde z tych zdjęć jeszcze "odmorzać" to doszłaby dodatkowa czynność i dodatkowy czas zużyty na nią. Co innego jakbym robił tylko foto krajobrazowe/fashionowe (itp) - tam pracuje się nad każdym pojedynczym kadrem i przyrost ostrości jest wart poświęconego czasu.
 

Sound  Dołączył: 31 Sie 2010
germario napisał/a:

Dylemat na miarę jajka i kury a Wy piszecie na forum o czerwonych parasolkach!


wątek jest o K-30, a skoro masz stracha to weź K-5 aparat sprawdzony, wiesz czego możesz się spodziewać, albo czekaj jak wypłynie więcej opinii o nowych modelach i jak już będziesz chciał kupić, wyjdą jeszcze nowsze i znowu dylemat :-P :shock:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach