pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Przegapiłem na którejś ze stron informację o głośności i "szlachetnosci" dźwięku lustra i migawki... Jak ona wygląda w porównaniu z k-m/k-x/k-r? a jak z k-7/k-5? wczoraj miałem przyjemność pstrykać 5D i w porównaniu do mojej k-m to niebo a ziemia :) zresztą wielokrotnie widziałem miny znajomych którzy bawili się moim aparatem i krzywili się po pierwszym wyzwoleniu migawki ;-) :-P
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
Cytat
głośności i "szlachetnosci" dźwięku lustra

gdzieś tu czytałem, że K-30 klapie podobnie do k-r, czyli moją śpiacą córkę by obudził, gdybym jej strzelił przed nosem (a k-5 nie daje jej rady ;-) )
 

Watanabe  Dołączył: 18 Cze 2012
Niestety k-30 kłapie głośno, o porównaniu do K-5 nie ma co gadać.
 
kadilak  Dołączył: 06 Wrz 2012
Wracając do brzęczenia, to już wszystko załatwione. Posmarowałem obie prowadnice pomadką do ust "carmex" i problem zniknął tak szybko jak się pojawił :) To tak na wypadek gdyby ktoś miał z tym kłopot...
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Skończyło się brzęczenie - zaczęła korozja.
 
kadilak  Dołączył: 06 Wrz 2012
Korozja? Nie wydaje mnie się :) Działa na takiej samej zasadzie jak tłusty smar. A swoją drogą Pentax chyba w całości aparatu użył stali nierdzewnej.
 
przemoo  Dołączył: 03 Lis 2009
właśnie doszła do mnie paczka z k30tką i faktycznie jak mówił Pyrek zmiana w stosunku kx jest widoczna pod każdym względem. . . po pierwszym dniu to co najważniejsze dla mnie jak za dawnego DL, żadnych BF/FF na każdym szkle
 

Pyrek  Dołączył: 22 Lis 2010
przemoo napisał/a:
faktycznie jak mówił Pyrek zmiana w stosunku kx jest widoczna pod każdym względem. .

No przecież bym nie oszukiwał ;-)
 

REMIK  Dołączył: 26 Kwi 2007
Czy mi się wydaje czy k-30 wypluwa ostrzejsze jpgi niż k-5II i K-5IIs
k30
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
REMIK napisał/a:
Czy mi się wydaje czy k-30 wypluwa ostrzejsze jpgi niż k-5II i K-5IIs
k30

a zaraz za nim stary k-5
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
nie wiem jak przekładają się na rzeczywistość takie porównania, żeby było śmieszniej zamiast k-30 wstawcie k-xa :)
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
to teraz ustaw rawy
k-5 mz najlepsze ;-)
ale fajnie, ufff nie muszę zmieniać korpusu :mrgreen:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
bilko, ustawiłem ale może już wzrok nie teges ;)
oczywiście różnice są... nie ta półka i lata, ale spodziewałem się większych :)
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
pszczołowaty tzn.? gdzie te różnice? pomiędzy k-x i k-5?
MZ pomijalne ;-)
p.s. pentax x90 - ten to daje ostro :-P
 

dendrol  Dołączył: 25 Paź 2010
bilko napisał/a:
REMIK napisał/a:
Czy mi się wydaje czy k-30 wypluwa ostrzejsze jpgi niż k-5II i K-5IIs
k30

a zaraz za nim stary k-5

A teraz przesuwamy w lewo i lekko do góry na futerko pod kredkami ;)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
REMIK napisał/a:
Czy mi się wydaje czy k-30 wypluwa ostrzejsze jpgi niż k-5II i K-5IIs
k30
A kogo obchodzi jakie JPEG-i wypluwa dany aparat na domyślnych ustawieniach? To częsty przypadek, że im bardziej amatorski korpus tym wyżej ustawione domyślne wyostrzanie.
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
dendrol napisał/a:
A teraz przesuwamy w lewo i lekko do góry na futerko pod kredkami ;)

no zdecydowanie nowe k-5IIs do Futerka najlepsiejsze :-D
(celowo z dużej napisałem :-P )
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
jaad75 napisał/a:
REMIK napisał/a:
Czy mi się wydaje czy k-30 wypluwa ostrzejsze jpgi niż k-5II i K-5IIs
k30
A kogo obchodzi jakie JPEG-i wypluwa dany aparat na domyślnych ustawieniach? To częsty przypadek, że im bardziej amatorski korpus tym wyżej ustawione domyślne wyostrzanie.


i nasycenie...
i kontrast...
 
scordia  Dołączył: 13 Lut 2009
Po przełączeniu na RAWy k-30 cały czas utrzymuje poziom k-5-tek. Po krótkiej zabawie iso/przesunięcie cropa kolorki k-30 i k-5II sa najbardziej zbliżone do siebie.
K-5 najbardziej wysyca, a K-5IIs daje jednak trochę inną kolorystykę niz pozostałe modele. Bardziej naturalną? Czy po prostu inną?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
scordia napisał/a:
Po przełączeniu na RAWy k-30 cały czas utrzymuje poziom k-5-tek.
Nic w tym dziwnego, to w końcu ta sama matryca.
scordia napisał/a:
Po krótkiej zabawie iso/przesunięcie cropa kolorki k-30 i k-5II sa najbardziej zbliżone do siebie.
K-5 najbardziej wysyca
Profile są z podobnego okresu i przede wszystkim proces jest ten sam, stara K-5 była wołana procesem 2010, który miał m.in. inne domyślne ustawienia kontrastu.
scordia napisał/a:
K-5IIs daje jednak trochę inną kolorystykę niz pozostałe modele. Bardziej naturalną? Czy po prostu inną?
Inną, bo wygląda, że Adobe używa tego samego profilu co dla K-5II (albo inaczej interpretuje profil zaszyty w DNG?), a najwyraźniej wersja "s" ma nieco inne spektrum.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach