Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
dr_Fell napisał/a:
Bez bicia przyznaje, ze nie czytałem całego wątku

Co na to instrukcja obsługi?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
dr_Fell, w trybach półautomatycznych można przypisać jedną bądź drugą rolkę aby zmieniała czułość. A jak nie, to przycisk "ISO" ("góra" na wybieraku) i tylna rolka.

[ Dodano: 2014-07-13, 11:11 ]
Enzo, słuszna uwaga 8-)
 
dr_Fell  Dołączył: 30 Sie 2008
Enzo napisał/a:

Co na to instrukcja obsługi?


Nie mam tego aparatu, przejrzałem instrukcję w części "ustawianie czułości" i (wersja ang.) tak ją zrozumiałem, że było tam pokazane tylko ustawianie w oparciu o LCD. Domyślam się w takim razie, że w full manual też można ustawiać ISO nie odrywając oka od wizjera. W takim razie, szkoda że odpuściłem całkiem ładną okazję.
 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
Mam pytanko, czy aparat będzie pamiętał indywidualne ustawienie mikroregulacji dla serii K i M? Cy tylko dla A w górę?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Diamond32, trochę nie rozumiem. Przecież tymi szkłami i tak ostrzysz tylko ręcznie. Pzdr
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Diamond32 napisał/a:
Mam pytanko, czy aparat będzie pamiętał indywidualne ustawienie mikroregulacji dla serii K i M? Cy tylko dla A w górę?
tylko dla szkieł z AF czyli od F w górę. Dla szkieł bez AF i dla potwierdzania ostrości działa ustawienie ogólne jeśli się nie mylę.
 

lukarch  Dołączył: 03 Lis 2012
powalos napisał/a:
Diamond32, trochę nie rozumiem. Przecież tymi szkłami i tak ostrzysz tylko ręcznie. Pzdr


Chodzi zapewne o wpływ mikroregulacji na potwierdzenie ostrości.
Mikroregulacja dla obiektywów K, M i A działa tylko jako ustawiana dla wszystkich obiektywów.
 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
lukarch napisał/a:
powalos napisał/a:
Diamond32, trochę nie rozumiem. Przecież tymi szkłami i tak ostrzysz tylko ręcznie. Pzdr


Chodzi zapewne o wpływ mikroregulacji na potwierdzenie ostrości.
Mikroregulacja dla obiektywów K, M i A działa tylko jako ustawiana dla wszystkich obiektywów.


Dzięki, o to mi chodziło - wydaje mi się, że moja Tokina 135mm f2,8 nie ostrzy na nieskończoność. Tzn. potwierdzenie pika, ale obraz jest nieostry.
 
kfercik  Dołączył: 22 Maj 2014
Witam serdecznie. Mam pytanie, na które odpowiedzi nie znalazłem w instrukcji.

Chodzi mi o czas "wyciszenia" aparatu. Gdy obserwuję coś przez wizjer, po kilku sekundach nieużywania aparat zamarza (linijka ekspozycji, pomiar ostrości itd) i wybudza go dopiero ruszenie rolką, lekkie wciśnięcie spustu/

Da się gdzieś ustawić, by aparat nie zasypiał tak szybko?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ustawiasz w menu C czas pomiaru, zakładka 1, poz. 4 - instrukcja w pdf, str. 108.
 
Bogdan  Dołączył: 07 Lip 2008
Może przyłączę się do tematu K-30.
Po podłączeniu Sigmy 17-50, w menu aparatu nie mogę ustawić "korekty obiektywu"
Funkcja ta jest wygaszona.
Posiadam Firmware 1.04.
Na stronie widzę V 1.05 oraz V 1.06 ale czytając jego poprawki, wspomniana jest głównie poprawa AF.
W Pentaxie 18-135 jest ok- funkcja działa.
Pracuje ktoś z tym obiektywem K30? Ma tą samą niedogodność przy tym samym sofcie czy przy wyższym mija?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Korekcje obiektywu nie działają z żadnym obiektywem innym niż D-Xenon,Pentax,Samsung.
Co jest oczywiście bezsensu bo bazę łatwo byłoby rozszerzyć niestety ale Pentax "broni" swoich interesów...
Chcesz mieć korekcję kupuj obiektywy Pentaxa... :-(
 
Bogdan  Dołączył: 07 Lip 2008
dzięki.
 
scordia  Dołączył: 13 Lut 2009
Markus napisał/a:
Korekcje obiektywu nie działają z żadnym obiektywem innym niż D-Xenon,Pentax,Samsung.
Co jest oczywiście bezsensu bo bazę łatwo byłoby rozszerzyć niestety ale Pentax "broni" swoich interesów...
Chcesz mieć korekcję kupuj obiektywy Pentaxa... :-(


A skąd takie informacje? U mnie K-30 + Tamron 17-50 korekta +2 i śmiga aż miło

[ Dodano: 2014-09-02, 11:07 ]
Bogdan napisał/a:
Może przyłączę się do tematu K-30.
Po podłączeniu Sigmy 17-50, w menu aparatu nie mogę ustawić "korekty obiektywu"
Funkcja ta jest wygaszona.
Posiadam Firmware 1.04.
Na stronie widzę V 1.05 oraz V 1.06 ale czytając jego poprawki, wspomniana jest głównie poprawa AF.


Firmware nie ma znaczenia przechodziłem przez wszystkie i za każdym razem korektę mogłem ustawiać dla dowolnego obiektywu.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To nie chodzi o kalibrację obiektywu do puszki lecz o korektę zniekształceń geometrycznych i innych błędów obrazu, wprowadzanych przez obiektyw.
 
scordia  Dołączył: 13 Lut 2009
plwk napisał/a:
To nie chodzi o kalibrację obiektywu do puszki lecz o korektę zniekształceń geometrycznych i innych błędów obrazu, wprowadzanych przez obiektyw.


ok
 
pandeusz  Dołączył: 28 Lip 2014
Witam. Mam podobny problem jak Bogdan.
Po podpięciu dwóch starszych obiektywów do mojego k-30, nie mogę zdefiniować długości ogniskowej. I nieważne czy mam ustawionę redukcję drgań matrycy czy nie. Nie jest w menu podświetlona funkcja ,,podaj ogniskową,,
Mam wersję oprogramowania 1.06.
Obiektywy
Auto Revuenon MC 1;1,4 f50
Clubman MC 1;2,8 f28
Dodam że obiektywy mają metalowy babnet, i po odizolowaniu styków na korpusie aparatu można cyknąć fotkę, ale w dalszym ciągu nie można zdefiniować ogniskowej.
Czy macie jakieś pomysły jak to rozwiązać
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Być może te obiektywy mają bagnet pokryty lakierem bezbarwnym.
Dupka obiektywu musi zwierać styki w body.
 
MT 01  Dołączył: 21 Gru 2011
Bogdan, kluczowym terminem, ktorym posluguja sie producenci, podczas aktualizacji firmware, jest ogolna poprawa stabilnosci, czytaj wszystkie bledy funkcjonalnosci aparatu, do ktorych nikt nie chce sie oficjalnie przyznac. Aktualizuj, nie zapominajac resetu wszystkich ustawien aparatu :-B
 
pandeusz  Dołączył: 28 Lip 2014
plwk napisał/a:
Być może te obiektywy mają bagnet pokryty lakierem bezbarwnym.
Dupka obiektywu musi zwierać styki w body.


Chodzi o to że obiektywy nie mają styków

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach