jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
plwk, miał na myśli zwieranie styków w body a nie na bagnecie obiektywu. Metalowy bagnet obiektywu (nie pomalowany) powinien zwierać styki w body.

Z tego co pamiętam, podanie ogniskowej jest potrzebne jeśli mamy uruchomione SR.
 
atomek  Dołączył: 16 Maj 2013
pandeusz,
Zobacz czy w menu, w ustawieniach szczegółowych pkt. 23 - czy masz włączone użycie pierścienia przysłony.
W moim K-30 tylko w pozycji włączone (2) , po podpięciu obiektywów bez styków mogę podać ogniskową do dobrej pracy SR.
Mam soft fabryczny 1.00
 
pandeusz  Dołączył: 28 Lip 2014
atomek napisał/a:
pandeusz,
Zobacz czy w menu, w ustawieniach szczegółowych pkt. 23 - czy masz włączone użycie pierścienia przysłony.
W moim K-30 tylko w pozycji włączone (2) , po podpięciu obiektywów bez styków mogę podać ogniskową do dobrej pracy SR.
Mam soft fabryczny 1.00


Dziękuję za pomoc, zadziałało.
Wcześniej zanim odizololowałem kawałkiem taśmy styki body od obiektywu aparat wcale nie robił zdjęć.
 

Kronk  Dołączył: 26 Lis 2007
Cześć wszystkim,
mam takie wrażenie, że mój k30 prześwietla zdjęcia, tak mniej więcej 0,5 do 1 EV. Wcześniej nie prześwietlał, tak mi się przynajmniej wydaje. Sprawdzałem na kilku obiektywach. Po korekcji ekspozycji jest ok (daję -0,5 do -1). Pomiar wielosegmentowy, sprawdzałem wielokrotnie. Punkt ostrości nie jest powiązany z ekspozycją. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Czy to się leczy?
Pozdrawiam
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Też czasami doświadczam takiego wrażenia w terenie, ale coraz częściej dochodzę do wniosku, że to zależy od pory roku czyli jakości światła i zmienności "ośrodków rozpraszających" tj. liści, wody, śniegu itd. Chyba trzeba się z tym pogodzić i cierpliwie korygować.
 

Kronk  Dołączył: 26 Lis 2007
W pierwszym momencie też pomyślałem zmienności "ośrodków rozpraszających", super określenie, chyba mi się przyjmie, dzięki :), ale tym razem to jakby coś więcej. Z drugiej strony nie chce mi się wysyłać aparatu do serwisu, więc pozostaję na razie przy korygowaniu. Będę mu się przyglądał, czy nie przegina.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Kronk, sprawdź jak będzie w przypadku pomiaru centralno-ważonego. Matrycowy potrafi być w pewnych warunkach nieco zaskakujący ;-)
 

Kronk  Dołączył: 26 Lis 2007
komtur, próbowałem i to. Była różnica, jak należało oczekiwać. Ale dalej lekko prześwietlone :evil: Zastanawiam się, czy problem nie leży po mojej stronie ... ;-)
 

lukarch  Dołączył: 03 Lis 2012
Kronk napisał/a:
Zastanawiam się, czy problem nie leży po mojej stronie ... ;-)


Może komplementy w stylu "promieniejesz" można odnosić również do przedstawicieli płci brzydszej ;-) Z avataru ciężko to ocenić :mrgreen:
 

Kronk  Dołączył: 26 Lis 2007
lukarch, nie jestem smoczycą, z całą pewnością smokiem :mrgreen: :-B
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Nie wiem, czy ktoś wcześniej zwrócił uwagę:



http://mkropa.republika.p..._5_4_5_PM_2.jpg
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
fuen napisał/a:
Nie wiem, czy ktoś wcześniej zwrócił uwagę:
A na co konkretnie miałby ktoś zwracać uwagę?
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Na daszek
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Nie widzę jakiegoś specjalnego podobieństwa. Jeśli Ty widzisz, to może to wynikać z tego że nigdy nie miałeś D800si w ręcach. :-P
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
ZbyszekB napisał/a:
w ręcach.
W czym ? :roll:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To takie południowo-wschodnie grabie.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Dada napisał/a:
ZbyszekB napisał/a:
w ręcach.
W czym ? :roll:
:evilsmile:
plwk napisał/a:
To takie południowo-wschodnie grabie.
No i zepsułeś mi zabawę. :evil:
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Widzieliście w necie ostatnie ceny na k30?
Chyba mylą je z k3, bo widziałem od 3000-4000tys.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach