adrian  Dołączył: 06 Mar 2007
Ktoś się zna na Coppermine?
Mam dwa problemy z tą galerią:

1. Nie potrafię wysłać zdjęć przez wbudowaną "wysyłaczkę"
- wybieram opcję Dodaj Pliki, zaznaczam plik do wysłania i klikam Kontynuuj, po chwili dostaję komunikat - 0 poprawnie wysłanych plików.

2. Nie działa mi album prywatny.
- Pomimo ustawienia hasła w albumie każdy może na niego wejść.

Ktoś może wie jak to ugryźć?
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
zmien galerie!
 

adrian  Dołączył: 06 Mar 2007
Nie nazwałbym tego konstruktywną odpowiedzią... :-P
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
daj ssylke na galerie
 

adrian  Dołączył: 06 Mar 2007
Tak jak w podpisie: http://www.adi.com.pl :-)

P.S. właśnie zmieniłem...
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
znaczy udalo sie ;-)
 

adrian  Dołączył: 06 Mar 2007
Galeria działa mam w niej fotki, natomiast do wysyłki musze używać opcji administracyjnej - wsadowe wysyłanie plików. Zdjęcia muszę wysłac przez ftp na serwer potem zaciągnąć tą opcją i rozdzielić na albumy. Jak wysyłasz kilka, kilkanaście fotek to jest to wygodne. Ale do wysłania jednej - zbyt skomplikowane. Stąd moje pytanie, tak samo te prywatne albumy - też nie chodzi. Pewnie coś gdzieś trzeba ustawić/przestawić - ale nie mam pojęcia co.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
pewnie chodzi o prawa dostępu do folderów. zmień na 777 i zobacz czy działa.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Oglądałem zdjęcia i po którymś się pocięło. I jest info o nieprawidłowym zainstalowaniu kopalni miedzi.
 

adrian  Dołączył: 06 Mar 2007
macioh napisał/a:
pewnie chodzi o prawa dostępu do folderów. zmień na 777 i zobacz czy działa.


Są 755 - w FAQ pisze, że takie też mogą być.

Meggido napisał/a:
Oglądałem zdjęcia i po którymś się pocięło. I jest info o nieprawidłowym zainstalowaniu kopalni miedzi.


To moje kombinacje, chwilowo kilka razy tak było. :-)

P.S. Dałem 777 i dalej nic.

P.S2 - Rozwiązanie dla potomnych:

Stworzyć katalog tmp (lub inny o równie wyrafinowanej nazwie) i ustawić w php.ini zmienną upload_tmp_dir na ten katalog.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Fuj, okropny jest ten Coppermine :-?
 

adrian  Dołączył: 06 Mar 2007
dan napisał/a:
Fuj, okropny jest ten Coppermine :-?


To już kwestia gustu. mnie się podoba. Poza tym jest prosty w obsłudze i ma niezłe możliwości konfiguracji. No i po Polsku. :-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dan napisał/a:
Fuj, okropny jest ten Coppermine :-?

brzydki jak sto nieszczęść!
nikt nie lubi oglądać zdjęć w takich albumach, naprawdę..
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Ja w tym albumie przede wszystkim widze wszedzie wku... tzn. rozpraszajace napisy! :-P
 

adrian  Dołączył: 06 Mar 2007
Problemy rozwiązane, można zamknąć temat. Zwłaszcza, że dyskusja zaczyna odbiegać... ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
adrian napisał/a:
Problemy rozwiązane, można zamknąć temat. Zwłaszcza, że dyskusja zaczyna odbiegać... ;-)


dyskusja trafiła w samo sedno. zaufaj nam i zmień galerię na coś co przypomina galerię a nie
portal informatyczny z 92 roku :) (bez obrazy)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
adrian napisał/a:
Problemy rozwiązane, można zamknąć temat.
Złe przyzwyczajenia z innych forów. Zamykamy tylko drastyczne przypadki. A co by było, gdybyś miał jeszcze jeden problem z Coppermine, w przyszłości?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
adrian, jak juz sie upierasz przy tych galeriach w stylu portalowym, to sprawdz to:
http://gallery.menalto.com/

To tez jest skrypt PHP, mozliwosci ma zblizone, a skorki sa bardziej estetyczne.
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Cytat
adrian, jak juz się upierasz przy tych galeriach w stylu portalowym, to sprawdz to:
http://gallery.menalto.com/

Mi się podoba, sam używam. http://www.galeria.jpserwis.pl
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
dan napisał/a:
adrian, jak juz się upierasz przy tych galeriach w stylu portalowym, to sprawdz to:
http://gallery.menalto.com/
To tez jest skrypt PHP, mozliwosci ma zblizone, a skorki sa bardziej estetyczne.


Koperek nie jest taki najgorszy w tej epoce wczesnego sredniowiecza dla budowy galerii z CMS-em... Mozna sie pobawic i zainstalowac - fajny minihelp naswietlajacy temat jak instalowac jest tutaj: http://www.active24.pl/pomoc/coppermine/

Gallery2 smialo moze tez z nim konkurowac i na odwrot - kwestia skorki.

Problem zaczyna sie, gdy chcemy zastosowac te galerie na powaznie - a jezyczkiem uwagi staje sie wtedy dostawca uslugi i jego serwer. W momencie gdy ma ustawione na serwerze np. safe mode na on - to wiele z tych narzedzi nie bedzie dzialac - bo tworca kodu akurat chce grzebac na serwerze i ustawia wymog opcji safe mode na off (czy odwrotnie, bo juz nie pamietam) - a admin krzyczy, ze to naraza bezpieczenstwo serwera..... A takich haczykow serwerowych jest wiecej jak sie okazalo w praktyce, i nie wszedzie wszystko da sie bez wysilku zaintalowac.

W dodatku, juz pol dysku mam zawalone juz roznymi skryptami od CMS'ow - i dziwi mnie podejscie samych programistow - ze albo robia to jak na zaliczenie "na odwal sie", albo jak juz cos chce wygladac, to ozenienie tego z funkcjonalna galeria przypomina chodzenie po bagnach :mrgreen: Konieczne sa jakies brydze, hakowanie samego siebie itd.... :mrgreen:

Stad widze, ze sprawdzone rozwiazania biora gore nad eksperymentami i SimpleViewer rzadzi (jak widac z linku wyzej, gdzie kolega sie chyba na razie z Koperkiem poddal :mrgreen: )

Ja na razie sie nie poddaje i eksperymentuje z ozenkiem CMS'a i jakiejs galerii nadal - przypomina to troche chodzenie we mgle, ale mam juz swoje typy - na tapecie mam Joomla pl i jako CMS latwy jest - polecam. Portal mozna zrobic w minute.... Niestety, stoje przed problemem wykonania prostego zadania jakim jest opcja w menu, ktora odpala np. gallery.htm :mrgreen: Ostatni raz pisalem kiedys jakies kody w Fortranie, no byl maly epizod poznawczy z Delphi, ale na stare lata pisanie czy poprawianie skryptow w php slabo mnie podnieca...

Wrrr..... czemu programista to leniwa czlowieka i nie zrobi CMS'a, bloga, newsettera od razu z fajna galeria - nawet jesli to mialby byc swietny SimpleViewer :mrgreen:
A tak - ile trzeba sie nakombinowac zeby jedno z drugim sie nie pogryzlo...
Epoka wczesnego sredniowiecza jesli idzie o galerie z CMSem...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach