Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Album tradycyjny
Właśnie - googlarka nie zwraca nic ciekawego, szukajka podobnie - gdzie kupujecie albumy na zdjęcia (najlepiej w Krakowie lub wysyłkowo), jakie są ceny sensownego grubego (na minimum 100 fotek) albumu z czarnymi kartami. Chciałbym kupić coś tradycyjnego bo lubię się bawić w układanie odbitek i różne ich wymiary :). A poza tym nienawidzę zdjęć za folią, tracą cały urok :evil:
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
Szczerze odradzam zakup w tradycyjnym sklepie (nawet 100% marzy), no i dominuja tandetne folie na 10x15. Polecam znalezienie ciekawego albumu i sprawdzenie importera/marki i wygooglowanie najniższych cen.
Jak nie masz czasu na oglądanie - poszukaj na alledrogo.
Sam mam kilka albumów (tradycyjnych z czarnymi kartami) od importera Poldom - karty około 26x26 [cm], kart 40-50 dałem 34 zl. Jakościowo wystarczają.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Na alledrogo niestety same ślubne, mało jest takich które mnie interesują :-) Skoro odradzasz w tradycyjnym to zanurzam się w odmętach szatańskiego wynalazku :evilsmile:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na allegro też kiedyś nie mogłem znaleźć żadnego pasującego i olbrzymi wybór znalazłem w jednym z zakładów fotograficznych w moim mieście.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Ja kupiłem ostatnio album firmy Poldom z serii Mystic Drops: http://www.fotokoszyk.pl/...duct&prod_id=21 (sklep z Krakowa), bardzo fajny, grube czarne karty przekładane pergaminem.
 

budrys  Dołączył: 03 Lut 2008
Ijon, Bruinen, - też kupowałem albumy w www.fotokoszyk.pl z tym, że odbiór osobisty. Dobre ceny i sprzedawca zorientowany w temacie. Można za troszkę większą kasę niż poldom kupić dużo lepsze jakościowo albumy. Poldom ma niedoróbki- kartki gorzej docięte i czasami klej wyłazi to tu to tam...
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Re: Album tradycyjny
Bruinen napisał/a:
Chciałbym kupić coś tradycyjnego bo lubię się bawić w układanie odbitek i różne ich wymiary :). A poza tym nienawidzę zdjęć za folią, tracą cały urok :evil:


Folia to syf (ale mi się elokwentnie napisało :))

http://allegro.pl/item466...arnych_str.html

Ja używam tych, ale granatowych ;) co prawda na 100 KARTEK nie widziałem, ale na 100 stron, tak ;)

Wytrzymałe, nie wylatują ani kartki, ani przekładki.
 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
ma ktoś album z białym i kartki?
jak się na takich prezentuję zdjecia?

chce znajomym zrobić prezent w postaci takiego albumu, tylko nie wiem czy wybrac czarne czy białe kartki. nie mam gdzie popróbować....
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
białe kartki to raczej do albumu ślubnego :)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Grendel napisał/a:
iałe kartki to raczej do albumu ślubnego

Właśnie to ma blanchet na myśli :-)
 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
ale czy zjdęcia lepiej nie prezentują się na czarnym tyle?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Do ślubnego brałem z tłem kremowym.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
blanchet napisał/a:
ale czy zjdęcia lepiej nie prezentują się na czarnym tyle?

To chyba rzecz gustu. Moim zdaniem na białym się prezentują równie dobrze jak na czarnym.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Robiłem ostatnio ślubny album na białym (kremowym) papierze. Pierwotnie chciałem czarny, ale wybór ślubnych z kartami w tym kolorze jest dużo bardziej ograniczony... Generalnie jestem zadowolony z tego obrotu sprawy. Wklejając zdjęcia na czarne kartki planowałem dorobić im jeszcze białe ramki, ponieważ wiele zdjęć zawierało dużo ciemnych powierzchni przy krawędziach, przez co zlewały się z kartami. Nie podobało mi się to. Na lekko kremowym papierze tego problemu nie było a zdjęcia poszły bez ramek. Dodatkowo, na wielu stronach zostawiałem sporo wolnej przestrzeni (karty 28x30 cm, zdjęcia 1x20x15 albo 13x18+10x15) i czarny kolor działał tutaj nieco przytłaczająco.

Wiele zależy od konkretnych zdjęć. Ja zrobiłem sobie projekt w programie do prezentacji (Impress) w OpenOffice, po czym zapisałem do PDFa w kilku wersjach: z białymi i czarnymi kartami, z ramkami i bez. Po porównaniu spodobało mi się najbardziej właśnie na białym papierze bez ramek... Proponuję podobny eksperyment :-)
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Najładniejszy album ślubny jaki widziałem, miał kolor ciemnej wiśni. Przepiękna sztuczna skóra, wiśniowe karty i przekładki z lekkimi tłoczeniami. Cena niestety dobiła - >300zł...
 

wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
My też kupujemy głównie w fotokoszyku. Poldom jest całkiem sensowny jakościowo ale my sprawdzamy każdy album przy odbiorze - trafiają się sklejone kartki i kalki to bierzemy inny.
Ostanio braliśmy taka 100:
http://www.fotokoszyk.pl/...ct&prod_id=1233

Minus jest taki że 60 str czy 80 po wklejeniu robi się równy album - grubość. A 100 str żeby się nie łamało musi mieć gruby grzbiet więc po wklejeniu fot dalej grzbiet albumu jest trochu grubszy od brzegu.

Co do koloru kart - naszym zdaniem bez porównania lepiej prezentują się foty na błyszczącym papierze z białą ramka na czarnych kartach niż na białych. W realu naszym zdaniem czarna karta robi lepsze wrażenie, odbiera się zdjęcie jako "jaśniejsze" a jednak ślubne foty głownie na zastanym świetle są bardziej ciemne niż jasne więc ma to sens. Robiliśmy w ubiegłym roku cały album B&W i do takich fot tylko czarne karty (oczywiście biała ramka) efekt bez porównania lepszy niż na monitorze jako fota czy jajko prezentacja.
 
mimi  Dołączyła: 02 Cze 2009
blanchet, naszym zdaniem (jak pisał już wieja) zdecydowanie lepsze wrażenie, eleganckie i "profesjonalne" robią czarne karty, ale ludzie się ich troszeczkę boją... robiliśmy album dla rodziców na kremowych kartach, dla młodych na czarnych - moim zdaniem czarne lepiej, młodym też się podobało.

Jest jeszcze Fotoleksy na Karmelickiej - niedawno były tam pustki, ale byli chyba przed dostawą. Ceny nie najmniejsze za to wybór bywa ogromny i nie tylko ślubny (mają też perełki - za 2 500 za album -ale do tego nie zachęcam :)
Zdarza nam się też kupować u Ostrowskiego - niestety wybór dużo mniejszy niż w fotokoszyku.
 
rafal_ski  Dołączył: 09 Maj 2009
Witajcie,
Ja głównie wywołuję zdjęcia do takich tradycyjnych albumów z czarnymi kartkami. Kupuję albo na alledrogo jak nie ma akurat takiego albumu jakiego szukam w http://www.foto-kwiatek.pl/

Pozdrowienia i :-B dla wszystkich

Rafal
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
A ja mam głupie pytanie: jak Wy wklejacie te foty? Jakim klejem? Czy nie macie przy tym problemów typu: zapaćkane paluchy itp?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Marcinicus napisał/a:
A ja mam głupie pytanie
To dobre pytanie!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach