Siekierus  Dołączył: 13 Mar 2010
Problem z kartą - gubi zdjęcia
Witam!
Nie jestem pewien, czy to dobry dział (może powinien być w "problemy ze sprzętem"), niemniej jednak problem dotyczy karty. Mam dwie 8GB Sandisk Extreme C10. Używam je z K-5. Niestety, z niewiadomych mi przyczyn, podczas przerzucania na kompa:
1. Zdarza się, że nie gubią się (nie można ich odczytać ) zdjęcia , mniej więcej 5-6 na całą kartę.
2. i tu jestem bardziej zaniepokojony- pliki zdjęć "zlały " się w jeden plik. Na karcie były 3 foldery i część plików z tego ostatniego folderu właśnie się w ten sposób zlała. Dodam jeszcze, że gdy włożyłem kartę, to komp pokazywał prawidłową ilość plików, a potem tak się "wykrzaczył"
Zdjęcia były robione na weselu, na szczęście nie byłem tam jedynym fotografem :)
Przyznaję się bez bicia, że w drugim przypadku kasowałem zdjęcia "ręcznie" w galerii, nie formatowałem karty. Czy właśnie to może być przyczyną?
Dzisiaj zrobiłem test- format, a potem zrobiłem na Hi całą kartę. Podobnie jak w pierwszym przypadku zgubiło się 6 zdjęć.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli to dzieje się z jedną kartą to bym jej nie używał.
 
Siekierus  Dołączył: 13 Mar 2010
Właśnie przeprowadziłem test z drugą kartą- podobnie gubi zdjęcia. Ale teraz najlepsze: coś mnie tknęło i podłączyłem K-5 przez kabel. Na tej samej karcie, co wcześniej były błędy w odczycie przez czytnik kart, teraz wszystkie poszły bez zająknięcia :) Czyli na to wychodzi, że problemem był czytnik.... :shock:
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Starsze, (czasem tania chińszczyzna) czytniki nie radzą sobie z nowymi kartami. Miałem tak z oryginalnym czytnikiem SanDiska.
Rozwiązaniem jest upgrade firmwaru czytnika, lub wymiana na nowy.

Kartę też bym potestował na innym czytniku.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach