gkeb  Dołączył: 28 Lut 2012
Mitakon 85 f2
Jestem posiadaczem obiektywu jak w temacie. Obiektyw posiada pozycję A na pierścieniu przysłon. Niestety w tej pozycji nie działa. Aparat (K-r) oczywiście ustawiony na Av. Na manualu oczywiście działa. Tak wygląda ten obiektyw:


IMGP8522 by gkeb, on Flickr


IMGP8523 by gkeb, on Flickr

Jakieś propozycje co może być nie tak?

W samplach wrzuciłem kilka fotek z tego obiektywu. Jestem ciekaw jak go oceniacie.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
To wersja dla Ricoha, poznać to po jednym dodatkowym bolcu w stosunku do manualnego obiektywu na bagnet K. Dziwnym nie jest, że pozycja A nie będzie działać z Pentaksem.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
A ja bym sprawdził, czy styk dla Pentaxa po ustawieniu w A zwiera, lub rozwiera w stosunku do masy. Jak mi padł kiedyś A50/1,7 to właśnie ten styk nie łączył wewnątrz obiektywu.
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Takie niefortunne te zdjęcia dałeś :roll: .
Jest gdzieś na nim napisany rodzaj bagnetu? PK, PK/A, PK/R coś w ten deseń?
 
gkeb  Dołączył: 28 Lut 2012
Nie posiadam oryginalnego pudełka i na obiektywie nigdzie nie ma informacji o typie bagnetu. Postaram sie po południu zrobić lepsze zdjęcie bagnetu. Który styk powinien zwierać przy ustawieniu A? W tym obiektywie z tego co widzę są dwie dziury i jeden styk.

Tutaj jakiś mały test tego obiektywu: http://laurphoto.blogspot...itakon-852.html

A tutaj świeżo znaleziony ciekawy wątek na forum: http://forum.mflenses.com...ina-t30160.html najbardziej ciekawe z tego jest to, że jego konstrukcja jest podobna do Carl Zeiss Sonnar T* 85/2. Co prawda pewnie z gorszych materiałów jest zrobiony.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
gkeb napisał/a:
jeden styk.
No to jest bagnet KA. Stawiam na brak styku wewnątrz. A sprawdzałeś na ustawieniach innych niż A ? Spróbuj pierścieniem przysłony wte i wewte pokręcić.
 
Pajkiewicz  Dołączył: 26 Paź 2009
gkeb napisał/a:
Tutaj jakiś mały test tego obiektywu: http://laurphoto.blogspot...itakon-852.html


w tym tescie jest na koncu taka wzianka, ktora chyba wszytsko tłumaczy

"[UPDATE: 1/27/2012]: I just found out that the production of these lenses has dropped the PK-A contact, so they are now simple PK mount lenses (like the Pentax K or M series). They still have the A position on the aperture ring, but it just works as f/22. Apparently, there were too many failures involving that contact, so the manufacturer preferred to stop providing the feature. If you are concerned about this aspect - ask the seller to clarify whether the lens is a PK-A or a PK. I think this lens is worth getting regardless of mount."
 
gkeb  Dołączył: 28 Lut 2012
A czytałem to 2 razy i jakoś mi uciekło :) Dzięki za zwrócenie uwagi :-B
 

Oruniak  Dołączył: 02 Paź 2009
Pentax KA poznać po styku zaraz za otworem blokady bagnetu,Ricoh ma styk w rejonie "wiertarki"AF,czyli niżej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach