jakub_chojnowsk  Dołączył: 25 Mar 2007
Kadyszka- a lampa
Witam wszystkich... Mam pytanie, czy mogli byście polecić jakieś ciekawe lampy do kadyszki (takie o których wogole warto jest mysleć, no i w rozsądnej cenie).. Zalozylem ten temat, ponieważ nie znalazlem podobnego, w ktorym pisał by ktoś konkretnie, co sprawdzał, co jest dobre, co widział ze jest warte zakupu itp. Pozdrawiam:D
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Podejrzewam, że p-TTLe Pentaxa i Sigmy już przejrzałeś i Cię cena powaliła.
 

jakub_chojnowsk  Dołączył: 25 Mar 2007
Meggido napisał/a:
Podejrzewam, że p-TTLe Pentaxa i Sigmy już przejrzałeś i Cię cena powaliła.


hmm , no niezbyt niskie sa te ceny , ale chyba nie ma nic w zamian , co by dobrze pracowalo z kadyszka?? A jak nei ma to ktora lampe bys polecił z tych dostepnych??

[ Dodano: 2007-04-24, 22:56 ]
A i czym różnią się te lampy z roznymi przedrostkami przed TTL ?? w sensie iTTL , STTL, e-TTl??
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jakub_chojnowsk napisał/a:
iTTL
- inteligientny ttl
jakub_chojnowsk napisał/a:
STTL
- slimaczy ttl
jakub_chojnowsk napisał/a:
e-TTl
- elektronicznointernetowy ttl
:-P
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
Fafniak, Ty już nie pal tego świństwa :evilsmile:
 

jakub_chojnowsk  Dołączył: 25 Mar 2007
troche offtop ,

 
pxl666  Dołączył: 12 Kwi 2007
komentarz do SIGMA EF500 DG Super P-PTTL
otoz jesli ktos sie interesuje ta lampa do k10d to moze wie ze wystepuja problemy z kompatybilnoscia. napisalem wiec do SIGMY osobiscie i oto co mi odpisali:

Thank you for your inquiry. The flash, before the firmware upgrade, may not
function normally and not give correct exposure results.

Our latest EF500 DG Super P-PTTL with serial number after 8064000 will be
fully compatible and will not need an upgrade.

Sincerely,
SIGMA Corporation of America
15 Fleetwood Court
Ronkonkoma, New York 11779


to jak cos to wiadomo na co patrzec
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pxl666 napisał/a:
otoz jesli ktos się interesuje ta lampa do k10d to moze wie ze wystepuja problemy z kompatybilnoscia. napisalem wiec do SIGMY osobiscie i oto co mi odpisali:
Jak byś poczytał wątki na forum :-) , to byś wiedział, że o tym było. Nawet podane były ceny z polskiego serwisu Sigmy dotyczące upgradu starszych lamp, tak by działały z K100D i K10D. Poza tym, na stronie Sigmy, w tabeli kompatybilności tej lampy nadal nie ma K10D. Ale podobno działa.
 
pxl666  Dołączył: 12 Kwi 2007
napisalem do nich zapytanie dokladnie o k10d z naciskiem na funkcje zdalnego odpalania lampy przez wbudowany flash. innych watkow nt temat nie znalazlem
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
Ja mam Sigma FLASH EF-500 SUPER /Pentax numer zgodny z K10d, lampa działa bezprzewodowo na palnik z aparatu bez problemu....

Dziwne że ja kupiłem tą lampę z gwarancją na dwa lata a teraz dają tylko rok...???

Pozwolę sobie zdementować plotkę jakoby lampa wyglądała jak by się miała zaraz rozpaść, jedyne co mnie drażni to wysuwany dyfuzor który można faktycznie wyłamać przez nieuwagę i brak wysuwanego odbłyśnika, choć to jest najmniejszy problem bo i tak lepszy efekt się uzyskuje używając większą kartkę białej tektury (większa powierzchnia odbicia)...

Zawsze dziwiło mnie że goście w kościołach walą lampą w sufit z wysuniętym malutkim prostokącikiem, przecież nie ma szans tak doświetlić sceny....????

Acha jeśli cię interesuje podświetlanie focusa to działa tylko w pozycji AFS w pozycji AFC nie działa... wpadłem na to chyba po trzech dniach i mnie trafiało że nie ma podświetlania focusa.... :)) nie ma nic w tym temacie w instrukcji, przynajmniej ja dostałem w PDFie od sprzedawcy strasznie lakoniczna.....

Acha czytałem że ludzie marzekają na P-ttl bo ludzie zamykają oczy od przedbłysku, mnie się to jeszcze nie zdarzyło, a fociłem na wprost i od sufitu ścian.... Cóż pożyjemy zobaczymy oby problem nigdy nie zaistniał...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
vivooo napisał/a:
jedyne co mnie drażni to wysuwany dyfuzor który można faktycznie wyłamać przez nieuwagę
Mnie się to zdarzyło w FGZ 540 :evil:
 

Flagoon  Dołączył: 28 Lut 2007
vivooo napisał/a:
Ja mam Sigma FLASH EF-500 SUPER /Pentax numer zgodny z K10d, lampa działa bezprzewodowo na palnik z aparatu bez problemu....


Sorry, mózg mi pierdnął i nie doczytałem. Możesz powtórzyć? Jesteś pewien, że ta Sigma działa bezprzewodowo na lampę wbudowaną w K10D? Ale tak na 100% pewien? Jest to jedyny powód, dla którego wolę kupić lampę Pentaksa niż Sigmy, ale jeżeli tą drugą też można odpalić przze flash wbudowany, to właśnie zaoszczędziłem 900 zł (które w skromnej części sporzytkuje na JEDNO :-B dla Ciebie :-) )
 
pxl666  Dołączył: 12 Kwi 2007
no mnie wlasnie oto glownie chodzilo z zapytaniem do SIGMY...to ze lampa DZIALA to ja wiem. chodzi mi oto zeby dzialala W PELNI - noi te z upgradowanym chipem niby smigaja wifi
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
pxl666 napisał/a:
no mnie wlasnie oto glownie chodzilo z zapytaniem do SIGMY...to ze lampa DZIALA to ja wiem. chodzi mi oto zeby dzialala W PELNI - noi te z upgradowanym chipem niby smigaja wifi
A gdzie z Sigmy ci napisali, że będzie działał wireless z wbudowaną w P-TTLu?
Bo jakoś do tej pory było jasne, że to NIE DZIAŁA.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
vivooo napisał/a:
lampą w sufit z wysuniętym malutkim prostokącikiem, przecież nie ma szans tak doświetlić sceny

zaklad? przeciez to kwestia mocy lampy - tylko i wylacznie.
 
pxl666  Dołączył: 12 Kwi 2007
Cytat
A gdzie z Sigmy ci napisali, że będzie działał wireless z wbudowaną w P-TTLu?
Bo jakoś do tej pory było jasne, że to NIE DZIAŁA.


"will be fully compatible"
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja tem wszędzie czytam, że upgrade pozwala na dobrą pracę z K10D i K100D, kiedy lampa jest na stopce. A bezprzewodowy PTTL nie działa.
 
pxl666  Dołączył: 12 Kwi 2007
Cytat
Ja tem wszędzie czytam, że upgrade pozwala na dobrą pracę z K10D i K100D, kiedy lampa jest na stopce. A bezprzewodowy PTTL nie działa.


no przecierz masz pare linijek wyzej w tym watku:

Cytat
Ja mam Sigma FLASH EF-500 SUPER /Pentax numer zgodny z K10d, lampa działa bezprzewodowo na palnik z aparatu bez problemu....
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
pxl666 napisał/a:
no przecierz masz pare linijek wyzej w tym watku:
Cytat
Ja mam Sigma FLASH EF-500 SUPER /Pentax numer zgodny z K10d, lampa działa bezprzewodowo na palnik z aparatu bez problemu....

No, mam. Gdzie tu napisano, że Sigma była wyzwalana wbudowaną lampą i pracowała w P-TTLu? Bo że się da wyzwolić bezprzewodowo, to ja wiem.

Ludzie kupują AF-360FGZ i zakładają na sanki, żeby kontrolować Sigmy bezprzewodowo.

A tu inny cytat:
"Got my flash back from Sigma today. So far it appears that they've not been able to reverse engineer the K10D wireless mode. It does, however, work as a normal slave now, which it didn't pre-firmware update. "

Z mojej strony EOT.
 
pxl666  Dołączył: 12 Kwi 2007
no to ja nie rozumiem...masz na mysli wifi komunikacje aparatu z lampa? ja mialem na mysli jedynie wyzwalanie...cos jak z fotoceli w trybie manual. niewiem czy w takiej klasie sprzetu bedzie mozliwa komunikacja urzadzen wifi - bo tobie chyba chodzi o komunikacje dwukierunkowa...??

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach