nowakka  Dołączył: 22 Kwi 2006
Vivitar 285HV - czy byliby chętni na zakup w B&H?
Witam,

myślę o 1-2 takich lampach (na Allegro jak wiadomo pojawiają się raz na ruski rok) - przy obecnym kursie dolara wychodzi to ok. 220zł + VAT/sztuka.

Natomiast przesyłka to kolejne $40 - więc szukam osób, które byłyby także zainteresowane tą lampą (lub innymi drobiazgami) celem partycypacji w kosztach przesyłki :)

Z własnego doświadczenia wiem, że przesyłka pocztą idzie ok 10 dni + 1,2 dni na odprawę celną - zamawiałem tak w grudniu 35mm AL.

--
pozdrawiam,
Krzysztof
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
zastanawiałem się nad zakupem gorących stopek i kabelków do lamp, koszt wysyłki mnie zniechęcił, nadal jednak chcę kupić myslałem równez o B&H
przeczytaj wątek zakupy w USA
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
To są wprawdzie kultowe lampy, ale jaki sens ma ich kupowanie, jeśli w tej samej cenie możesz mieć np. używaną SB-26 Nikona w idealnym stanie? Krótszy czas ładowania, regulacja do 1/64 mocy, wbudowany slave, gnazdo PC-Sync, a i sama lampa mniejsza, ładniejsza i bez tego zgrubienia z przodu, które utrudnia zakładanie żeli, czy modyfikatorów... Jedyną zaletą 285HV jest szybka regulacja mocy pokrętłem...
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
nowakka, jeżeli myślisz o lampie ze stamów popatrz na tą:

http://www.ritzcamera.com...ves%3Bciflashes

+ moduł do Pentaksa w "akcesoriach" na drugiej pozycji od góry za $14.
Palnik główny obracany, auto, manual, TTL i drugi palnik doświetlający.
... za te pieniądze....
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Quantaray'e są po pierwsze słabe (GN86 dla 50mm), a po drugie, mają regulacją mocy do 1/16, a jak wnioskuję, kolega potrzebuje lampy do używania off camera, więc to jest dość istotny parametr...
 

nowakka  Dołączył: 22 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
To są wprawdzie kultowe lampy, ale jaki sens ma ich kupowanie, jeśli w tej samej cenie możesz mieć np. używaną SB-26 Nikona w idealnym stanie?


W podobnej cenie jest SB-24, (używana SB-26 to już koszt minimum 450zł - patrząc na allegro), o którą zazwyczaj bije się na allegro wiele osób, a osiąga ceny w granicach 300zł - za używaną, kilkunastoletnią lampę.

Na używkach z zagranicznego ebay'a naciąłem się już 2-3 razy, więc w przypadku tak skomplikowanego elektronicznie sprzętu, jakim jest flesz wolę już nie ryzykować.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
No to już SB-24 jest lepsza od tego Vivitara, IMHO - przynajmniej ma regulację mocy do 1/32 i głowicę, na którą łatwo coś założyć (nawet łatwiej niż na SB-25/26, ze względu na regularny kształt)...
BTW, wszystkie moje niesystemowe flesze (2x SB-25, 2x SB-26) kupiłem używane - 3 na ebay'u, jeden w KEH.com. Trzy są w stanie idealnym, jedna SB-25 jest trochę porysowana i ma rzepy na głowicy - mogłem odesłać, ale stwierdziłem, że działa ok, a parę rysek mi nie przeszkadza... SB-25 możesz na e-bayu trafić za $70-80, SB-26 za $90-100, biorąc pod uwagę wbudowanego slave'a, wolę dopłacić do SB-26...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach