p_kocot  Dołączył: 24 Sty 2008
Metz 36 CT3
Witam

Kupiłem właśnie Metza 36 CT3. Od razu widzę, że działa dużo lepiej niż lampa wbudowana w K100D. Ponieważ nie mam do niej instrukcji, mam kilka pytań do osób które też taką posiadają.

1. Aparat ustawiam w manual. Iso200, przysłona np. 5,6 (czas /180). To samo na lampie. Odległość od obiektu ok 3m. Jak skieruje palnik na wprost, to zdjęcie jest przepalone, jak do góry, to albo OK albo lekko niedoświetlone. Ratuje się korektą przysłony w aparacie, ale chyba nie tak ma działać automatyka lampy ?
2. Do czego są przyciski:
- zielony "I"
- czarny koło stopki (pochyla ją minimalnie, ale po co ?)
- zielony przełącznik, widoczny po całkowitym zdjęciu klapki baterii
3. co ma dawać przeźroczysty odbłyśnik ?

Pozdrawiam
Piotrek

----
Okazało się, że automatyka nie działa w ogóle, lampę oddaje :(

 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
p_kocot, witaj.
Na tej stronie - http://www.metz.de/en/pho...anuals.164.html - jest trochę instrukcji do lamp, co prawda identycznego symbolu jak Twój nie widzę.
Mam nadzieję, że jakieś informacje dla siebie tam znajdziesz.
 

budrys  Dołączył: 03 Lut 2008
od kogo kupileś tą lampę??czy może na allegro??bo mam okazję kupić za 180zł i nie chcę żeby to była ta sama a wystawienie aukcji zbiegło się w czasie...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
p_kocot napisał/a:
czarny koło stopki (pochyla ją minimalnie, ale po co ?)
Może przydać się przy błyskaniu na bardzo małą odległość.
p_kocot napisał/a:
co ma dawać przeźroczysty odbłyśnik ?
Rozproszenie światła i pokrycie mniejszej ogniskowej światłem z lampy.
 
p_kocot  Dołączył: 24 Sty 2008
Cytat
od kogo kupileś tą lampę??czy może na allegro??bo mam okazję kupić za 180zł i nie chcę żeby to była ta sama a wystawienie aukcji zbiegło się w czasie...


allegro: "megansc47"


Pozdrawiam
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
p_kocot napisał/a:
Aparat ustawiam w manual. Iso200, przysłona np. 5,6 (czas /180). To samo na lampie.

Masz manual, to znaczy M na suwaczku ? No to pali pełną mocą i resztę ustawia się tylko i wyłącznie przysłoną w aparacie.
Automatyka lampy to ustawienia A na suwaku trybów. Ustawia się ISO i przysłonę wg "kalkulatora odległości" lampy, lampa steruje mocą. Jeśli mocy starcza, po błysku (także testowym) pewnie świeci się jakaś kontrolka (u mnie oznaczona o.k.)

p_kocot napisał/a:
2. Do czego są przyciski:
- zielony "I"
- czarny koło stopki (pochyla ją minimalnie, ale po co ?)

W moim Metzu 32MZ-3 przycisk I to załącza lampę... Z innych przycisków to może być test baterii. Jak się naciśnie (u mnie niebieski), to świeci się dioda koło symbolu baterii, że są dobre.
Czarny koło stopki - podejrzewam, że zwalnia stopkę. Ten model chyba działa w systemie SCA, czyli stopki ma wymienne.
 
p_kocot  Dołączył: 24 Sty 2008
Cytat
Masz manual, to znaczy M na suwaczku ? No to pali pełną mocą i resztę ustawia się tylko i wyłącznie przysłoną w aparacie.


Faktycznie trochę źle to opisałem, chodziło mi tak naprawdę o ustawienie lampy w trybie Auto na przysłonę 5,6 a aparatu w Manual (5,6 i 1/180).
Ale tak jak później dopisałem lampa okazała się uszkodzona i niezależnie od poziomu światła świeciła pełną mocą. Na szczęście sprzedawca zwrócił pieniądze.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach