sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
berpa, z tego co pamiętam to tak P50 jak i L800 ma tusze barwnikowe. Zresztą przysłuchiwałem się na targach foto na stoisku z L800 rozmowie jaka jest różnica między jednymi i drugimi.
 

siono  Dołączył: 14 Sty 2009
Na 99.99% jestem pewien,że epsony L800 i P50 mają tusze barwnikowe (Claria jak się nie mylę, chociaż nie jestem pewien czy te w L 800 to nie jakiś nowy patent). Tusze pigmentowe są w tych o wiele droższych ( UltraChrome K3 ). Nie wiem natomiast czy gramatura barytów nie jest za duża i czy p50 czy l800 przeciągną je. Z drugiej strony dobre jest pytanie o efekt/jakość-czy jest podobny/zbliżony do tych epsonów typu r3000 etc. Jak się zachowują te tusze z p50 czy L800 na barytach.
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
Ja akurat czytam zawsze instrukcję obsługi i specyfikację techniczną. Jest mi czasem wstyd z tego powodu bo prawdziwy mężczyzna nigdy tego nie robi. Epsony p50, Stylus Photo 1400/1500 mają tusze barwnikowe(czyli po prostu atramenty). L800 ma jakiś nowy barwnikowy. Inne typu r800/2000/3000/3880 mają tusze pigmentowe( czyli kolorowe drobinki zawieszone w rozpuszczalniku). Nie każdy papier nadaje się na dwa rodzaje tuszu, niestety trzeba na to uważać.
Przez p50 ludzie przepuszczali swobodnie papiery 300gr, ale to zależy chyba też od jego grubości i sztywności. U mnie 260gr łyka bez najmniejszego zająknięcia. natomiast jest problem ze zwiniętymi kartkami. Papier hp ma tendencję do zwijania i przed drukowaniem trzeba go podprostować bo inaczej gowica będzie zacierać nadruk.
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
Nieostry napisał/a:
Epsony p50, Stylus Photo 1400/1500 mają tusze barwnikowe(czyli po prostu atramenty). L800 ma jakiś nowy barwnikowy.


macie racje z tymi tuszami barwnikowymi :oops: . epsona p50 używam od niedawna a moje dwa poprzednie epsony fotograficzne szły na tuszach pigmentowych więc myślałem, że ten epson też tak ma.
dzisiaj przelewałem do wiecznych kartridży tusz z epsona l800 i faktycznie strasznie sikowate te tusze ( na pigment zupełnie to nie wygląda ). WSZYSTKO DZIAŁA PIĘKNIE! co do jakości wydruku nie zauważyłem istotnej różnicy pomiędzy oryginalnymi tuszami do epsona p50 i "moim wynalazkiem" ( 3 x płukałem głowicę nowymi tuszami więc wydruki są jest chyba na wynalazku??? ). co za to wyraźnie zauważyłem to 6 x niższą cenę tuszu :-P .

Nieostry napisał/a:
Ja akurat czytam zawsze instrukcję obsługi i specyfikację techniczną.


przeczytałem 3 x instrukcje do pentaxa k-5. po tej dawce wystarczy mi czytania instrukcji jeszcze na 2 lata :mrgreen: .
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
espresso napisał/a:
berpa napisał/a:
"moim wynalazkiem"
jaki to wynalazek?


nic specjalnego ale cieszy: epson p50 + wieczne kartridże + butelkowany tusz do drukarki epson L800.

w zasadzie tą drukarkę kupiłem od razu po wiadomości o wprowadzeniu do sprzedaży butelkowanego tuszu epsona. miesiąc wcześniej padł mi inny epson i rozeźlony tym faktem i zmęczony nieskuteczną reanimacją urządzenia byłem już nawet zdecydowany na zakup drukarki termosublimacyjnej.
co do canona o którym wcześniej pisałeś jest on całkiem przyzwoity niemniej ludzie piszą o zdecydowanie mniejszej żywotności głowic canona w porównaniu z epsonem. ale tak piszą ludzie. ja nigdy canona nie używałem więc nie mam swojego zdania.
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
espresso napisał/a:
berpa napisał/a:
butelkowany tusz do drukarki epson L800.
produkt epsona czy jakiś producent alternatywny?


no właśnie dowcip polega na tym, że jest to oryginał epsona. zapłaciłem w sumie 300 zł za 6 x 70ml tuszu. niby nie jest to pełna claria z gwarancją wydruku na 200 lat bo dają tylko 150 lat gwarancji. ale 150 lat to chyba akurat do emerytury mi styknie???
są dwa rodzaje butelkowanego tuszu ( o ile mnie pamięć nie myli ):: z 4-ema i z 6-oma atramentami do 3-ech nowych drukarek epsona z wbudowanym cissem.
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
berpa napisał/a:
niby nie jest to pełna claria z gwarancją wydruku na 200 lat bo dają tylko 150 lat gwarancji

Trzeba jeszcze zauważyć, ze jak producent podaje taką informację to podaje również do tego gatunek papieru. Podejrzewam, że na popularnym polietylenie będzie dużo mniej.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
berpa napisał/a:
nic specjalnego ale cieszy: epson p50 + wieczne kartridże + butelkowany tusz do drukarki epson L800


A jakich wiecznych kartridżów używasz? Są to jakieś samoresetujące wynalazki?
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
Mirek napisał/a:
A jakich wiecznych kartridżów używasz? Są to jakieś samoresetujące wynalazki?


kupowałem na amerykańskim albo niemieckim ebayu jakieś samoresetujace kartridże noname, za chyba 20$ komplet. do epsona p50 to nie ma ich za dużo.
 
gkeb  Dołączył: 28 Lut 2012
Na aledrogo jest p50 (nowa na gwarancji) z cissem za jakieś 540. Co prawda tusze to jakieś Trigon Ink premium, pewnie mało warte. Co o tym myślicie?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
A jak sądzicie, tudzież czy macie jakieś informacje, doświadczenia czy druk barwnikowymi na barycie ma jakiś sens czy będzie kaszana raczej?
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
gkeb napisał/a:
Na aledrogo jest p50 (nowa na gwarancji) z cissem za jakieś 540. Co prawda tusze to jakieś Trigon Ink premium, pewnie mało warte. Co o tym myślicie?


zależy co drukujesz, ile i jak. jeśli drukarka ma chodzić codziennie to się opłaca. jeśli planujesz używać tylko tego tuszu i jednego rodzaju papieru to pewnie gdy skalibrujesz drukarkę pod ten papier i tusz może być nieźle. jeśli mało drukujesz i na oryginalnych papierach epsona to raczej taki zakup nie będzie miał dużego sensu. przemyśl jakie masz potrzeby i uwzględnij, że za ok. 300 zł kupisz 420 ml oryginalnego butelkowanego tuszu epsona -co w moim przypadku wystarczy na rok a może i dwa.... i jeszcze jedno: zapamiętaj, że jeśli planujesz kiedyś w przyszłości używać nieoryginalne akcesoria epsona ( ciss, wieczne kartridże, itd ) lepiej NIGDY NIE AKTUALIZOWAĆ oprogramowania drukarki - możesz tak uniknąć wielu przykrych niespodzianek i rozczarowań.

sołtys napisał/a:
A jak sądzicie, tudzież czy macie jakieś informacje, doświadczenia czy druk barwnikowymi na barycie ma jakiś sens czy będzie kaszana raczej?


na różnych forach piszą, że najlepiej wziąć dany papier i sprawdzić empirycznie JAK TOBIE to pasuje. a nie znasz nikogo z epsonem p50?. swojej osoby nie polecam bo przesyłka 4000 km w te i 4000 km nazad trochę drogo wyjdzie.

 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
Papier błyszczący barytowy HARMAN by Hahnemühle GLOSS BARYTA 300g A4 kosztuje ok 21 zł za 5 arkuszy więc można poeksperymentować. Kończę ogarniać sterownik i za jakiś czas miałem zamiar spróbować. Jak nikogo w najbliższym czasie nie znajdziesz to możemy się dogadać. Trzeba tylko pamiętać, że barwniki nadają się tylko do zdjęć kolorowych, B&W wychodzi z zafarbami i tu najlepiej od razu zdecydować się na jakąś sepię albo inne tonowanie. Mnie bardzo ciągnie do prawdziwego matu na podłożu z bawełny. Kiedyś były takie fajne matowe papiery radzieckie. Z pod powiększalnika wychodziły takie bardzo miękkie, ale pełne szczegółów odbitki. Ciekawy jestem czy da się to powtórzyć na drukarce?
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
espressoDzięki. O takich informacjach myślałem zakładając ten wątek. Czyli jak drukowąć z jak najlepszą jakością wkładając w to pieniądze w granicach zdrowego rozsądku i unikając niespodzianek w stylu:
berpa napisał/a:
i jeszcze jedno: zapamiętaj, że jeśli planujesz kiedyś w przyszłości używać nieoryginalne akcesoria epsona ( ciss, wieczne kartridże, itd ) lepiej NIGDY NIE AKTUALIZOWAĆ oprogramowania drukarki - możesz tak uniknąć wielu przykrych niespodzianek i rozczarowań.


Poczytałem o tych papierach w sieci. Ludzie generalnie bardzo zadowoleni. Kupię chyba sobie na początek zestaw z próbkami papierów. Nawet z przesyłką wyjdzie mnie taniej niż kupno bardzo firmowych papierów na miejscu. A może jest jakiś dystrybutor w Krakowie? Ktoś coś wie?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
berpa napisał/a:
WSZYSTKO DZIAŁA PIĘKNIE! co do jakości wydruku nie zauważyłem istotnej różnicy pomiędzy oryginalnymi tuszami do epsona p50 i "moim wynalazkiem"

I jak tam wrażenia po kilku dniach użytkowania P50 z tuszami od L800? Nadal entuzjastyczne?

Znalazłem wczoraj w media expert niedaleko mnie Epsona PX660 za cenę o prawie 200zł tańszą niż w najtańszej ofercie jaką znalazłem w sieci i mocno się zastanawiam - wszak jeśli chodzi o drukowanie to praktycznie to samo co P50 ... tylko mam obawy czy nie będzie problemów jak dokupię CISS i sam będę instalował :roll: :roll: :roll: Pewnie stracę gwarancję :roll: Jednakże skaner by mi się też przydał, a i możliwość bezpośredniego drukowania z kart czy pendrive mi się podoba.
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
sołtys, kup ;) będę miał blisko możliwość druku na niestandardowych materiałach ;)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dada, no właśnie mimo, że stosunkowo drogi to skłaniałbym się ku INKSYSTEM - znalazłem ofertę tej firmy na targach w Łodzi - wygląda solidnie.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
No ja tez myślę o zainstalowaniu do P50, ale raczej rozważam coś z innymi tuszami np. z Trigonem.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Przemas, spoko :D

Ogólnie stwierdziłem, że nie ma się już co więcej zastanawiać - jadę po PX660 za niedługo, bo by mi się przydała na JUŻ. Póki co podrukuję na oryginalnych tuszach i zamówię CISS, i tusze od L800.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach