plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Patrzę na Canon PIXMA MG7550. Posiada w zestawie szary tusz więc druk zdjęć bw powinien być bez zafarbów.
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
plwk, Ja kupiłem canona mg6350, też ma dodatkowy szary tusz (ale jest sporo tańszy), do tego kupiłem zestaw cartidgy na ebay do samodzielniego napełniania i jak dla mnie jakość wydruku jest super, chociaż espresso może mieć rację ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Motyl napisał/a:
zestaw cartidgy na ebay do samodzielniego napełniania

Jaki tusz używasz?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Motyl napisał/a:
Ja kupiłem canona mg6350, też ma dodatkowy szary tusz

Znalazłem test http://www.fotopolis.pl/n/16961/canon-mg6350-test/
Do wydruków bw jednak używa kolorowych tuszy i zalicza tutaj wpadkę.
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Właśnie testuję Canona MG8150, czyli z serii, którą testował i opisywał czornyj na różnych forach oraz na zamiennikach przez niego testowanych czyli z printlab. Dziś do mnie dotarło i właśnie jestem po kilku próbnych drukach na podstawowych ustawieniach. Efekty na tanim błyszczącym Emtecu z markietu 10x15 i satynowym 15x20 z papier-do-zdjec są zaskakująco dobre mimo, że to tylko 3 kolory :shock: Oczywiście, będzie trzeba to wszystko jeszcze dopasować i pogrzebać w ustawieniach, żeby zbliżyć się do tego co na ekranie, ale jest na prawdę dobrze i wcale nie gorzej niż z 5-kolorowego Epsona PX660. A b&w jest rzeczywiście b&w :shock: No to jest kosmos i nie wierzyłem, że uda się coś takiego ze zwyczajnej, domowej drukarki. Jedyny minus, o którym wspominał czornyj po mocnym naświetlaniu UV, że trwałość jednak słabsza, ale jakość mimo, że to zamienniki zaskakująco zaskakująca :shock: ... ale za dwa zestawy tuszy zapłaciłem 60zł z przesyłką :D .... tylko te zbiorniczki jakieś strasznie małe są :roll:

Ten model ma dodatkowo ramki do skanowania slajdów i negatywów. Pierwsze testy nie wyglądają obiecująco, ale może się jeszcze nauczę skanować 8-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kupiłem z ciekawości papier Fomei Collection 265 Velvet 13x18 i stwierdzam, że nie ma większej różnicy między nim a Tecco PL250 Luster. Poza ceną oczywiście. Tecco ma białą powierzchnię, Fomei trochę wchodzi w szarości ale odwzorowanie kolorów na jednym i na drugim jest identyczne (drukowałem na Epsonie L800).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Podobno papiery PRO-line są identyczne z odpowiednikami Epsona. Tak twierdzili przedstawiciele inks (dawny Gellex), na spotkaniu z którymi byłem.
 

szym0n  Dołączył: 02 Paź 2012
Enzo napisał/a:
Kupiłem z ciekawości papier Fomei Collection 265 Velvet 13x18 i stwierdzam, że nie ma większej różnicy między nim a Tecco PL250 Luster. Poza ceną oczywiście. Tecco ma białą powierzchnię, Fomei trochę wchodzi w szarości ale odwzorowanie kolorów na jednym i na drugim jest identyczne (drukowałem na Epsonie L800).


Fomei Collection Velvet 265 produkowany jest w Japonii w jednej z najlepszych fabryk na świecie. To papier dedykowany do proofingu, nadający się przy okazji do drukowania zdjęć. Taka a nie inna biel i jasność tego papieru wynika z wymogów normy ISO 12647-2:2013 i certyfikacji FOGRA dla papierów proofingowych. Pracuję z tym papierem od ponad siedmiu lat i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to niezwykle powtarzalny i stabilny papier foto do drukarek, moim zdaniem najlepszy jakościowo w tym segmencie cenowym. Dodatkowy plus to formaty kartki - 10x15, 13x18, A4, A3, A3+ + rolki w różnych szerokościach. Kwestią gustu pozostaje powierzchnia, która jednym się może podobać, a innym nie.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Kupiłem sobie Canona MG7550 i jest bardzo spoko, ale wkurza mnie, że nie widzę w systemie (OSX Yosemite) żadnych profili dla specyficznych papierów Canona. Zanabyłem z drukarką paczkę taniego MP101 (matowy), który jest całkiem ok, ale jednak chciałbym móc ustawić Szopę jak trzeba, a nie zlecać dobór kolorów drukarce.

Nie mogę znaleźć tych profili nigdzie w necie; teoretycznie powinny być instalowane ze sterownikiem, ale nie są, a przynajmniej nie u mnie. Czy ja jestem dziwny (pytanie retoryczne), czy wymagam za dużo? Ma ktoś te profile może? Ściskam.

[ Dodano: 2015-09-25, 09:02 ]
Już sobie poradziłem, wyciągnąłem z .pkg. Jednak znalazły się. Co nie zmienia faktu, że przy papierze Glossy II i korzystaniu z profilu, z którego powinienem i tak pokazuje się za dużo czerwonego... Ciekawe. Za to bw drukuje pięknie. Spoko, i tak głównie o to mi chodziło, a jak wybiorę sensowny papier to skalibruję cholerę i będzie ok.
 
wareks  Dołączył: 18 Wrz 2009
Mam pytanie do posiadaczy L800.
Czy swoje drukarki "tankujecie" kiedy zacznie wołać czy też kiedy poziom tuszu
w osiągnie poziom kreski znaczonej na zbiorniczku ?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
wareks, drukarka po kilku informacjach o kończącym się tuszu przestaje po prostu drukować (pomimo iż w zbiorniczku jest go jeszcze sporo nad kreską).
 
wareks  Dołączył: 18 Wrz 2009
Dziękuję za informację.
Tak pytam gdyż zaczęła się dopominać kiedy w zbiorniku jeszcze 1/3 tuszu było lecz ignorując wezwania pomalutku dochodzi do kreski dochodzi i dalej sobie drukuję.
Jenak ciągłe zaglądanie na poziom atramentu trochę irytujące jest.

Pozdrawiam
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
wareks, ja ładuję już jak się poziom zbliży do górnej krawędzi trójkąta - czyli jakiś cm przed kreską z poziomem tuszu - trzeba jedynie uważać żeby nie przeładować zbiornika - bo ostatnio trochę przeładowałem niebieski i przez jakiś czas plamił wydruki na niebiesko :D ale jak wydrukowałem trochę stron, w którym niebieski dominował to jej przeszło :).
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Innym niepokojącym objawem przelania powyżej kreski max jest zapowietrzenie. Generalnie lepiej ciut niżej niz za wysoko.
 
wareks  Dołączył: 18 Wrz 2009
Może głupio zapytam, ale kiedy pozostanie troszkę tuszu w butelce to zepsuć się chyba raczej nie powinien ? :oops:
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
wareks, tusz ma jakąś datę przydatności - na opakowaniu jest napisane do kiedy wykorzystać :) Dolewałem w ratach i nic się nie działo.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Data ważność dla takiego produktu chemicznego? Chyba tylko po to zeby nabijać pedantycznych klientów w butelkę. Zasada pierwsza i ostatnia w odniesieniu do tuszu barwnikowego-chroń przed ostrym światłem. Koniec zasad.
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
M.K, hmm no tak jest podane na opakowaniu - fakt że i tak zużyję niczym dojdzie do tej daty. Poza tym leżą w pochowane w szufladzie :)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Przemas ja Ciebie nie neguję - zapewne tak jest. Po prostu ten świat jest chory pod wieloma względami i to jest kolejny na to dowód - przeterminowanie tuszy. Tak zgęstnieją, że zakleją głowice, albo drukarka złapie rozwolnienie, bo zatruje się starymi tuszami. Co za bezsens!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach