plwk  Dołączył: 21.04.2006
Rozmawiałem z człowiekiem, który mi robił profile i mówił, że u niego standardowy papier to jakiś Tetenala półmat 260g/m2, kosztujący za arkusik A4 trochę ponad 1 zł. Ile płaci klient nie pytałem.
Za zdjęcia A3 na wystawę, z której przed chwilą wróciłem, autor płacił 7 zł za sztukę.

M.K  Dołączył: 26.08.2007
wariat133, no to ładnie was kasują. Ja biorę za 10 x15 - 0,45. Za 15x21 -1.2. I ja to mam skalibrowane na lale. Obsługuje tylko klientów realnych. Rownież profesjonalistów i artystów, choć tych jest mniej, ale to naturalne.

ktosia  Dołączyła: 29.06.2016
Posiadam 2 drukarki epsona i jednej będę chciała się pozbyć. Mam dylemat, którą zostawić, a muszę jednej się pozbyć, bo mało miejsca w domu ;( Częściej drukuje na starej, ale jarej ;) p50 z cissem z barwnikowymi tuszami. Mam jeszcze drukarkę Epson SP 600 z oryginalnymi tuszami pigmentowymi epsona w środku. Głównie drukuję na p50, ale trochę mi szkoda sprzedawać sp 600, bo ma większy format i więcej kolorów, ale oryginalne tusze sa trochę za drogie. Drukuję na potrzeby domowe. Chciałam Was spytać czy jest możliwa zmiana tuszy pigmentowych na barwnikowe i czy jest sens mi to robic, skoro mam p50. Coś mi się obiło o uszy, że zmiana jest możliwa, ale czy to będzie w miarę bezpieczne dla drukarki? Wiem, że nie można łączyć tych tuszy i pytanie czy laik zrobi taka zmianę tuszy, aby nie zaszkodzic drukarce.

M.K  Dołączył: 26.08.2007
Choć nigdy tego nie robiłem to wg mojego serwisanta oczywiście Jest to możliwe, ale.... No właśnie trzeba dać drukarkę do przepłukania. Poza tym jeśli cena tuszu jest dla ciebie barierą to zastosuj wieczne pojemniki i tusz producentów niezależnych. Jeśli natomiast nie podobają Ci się wydruki z 600 to chyba lepiej sprzedac i kupić dla formatu a3 Epsona 1500 lub 1800.

[ Dodano: 2017-12-13, 21:39 ]
Biorąc pod uwagę możliwisci to ja bym 600 nie sprzedawał. Raczej kupiłbym albo zamienniki albo wieczne kartridże. Drukowalas na kartonie coś? Jeśli nie to spróbuj w cz-b rzucić obraz na karton gr 1-1,5mm gr. Może być passepartout.

Skocz do: