KasiaMagda
[Usunięty]
szpajchel napisał/a:
sałata

Jaką jesz sałatę - lodową?

U mnie dzisiaj tradycyjnie rosół się gotuje na mięsie z indyka i kaczki, dużo jarzyn, tym razem dodałam jeszcze połowę jabłka. Jutro idę do rodziny, to też pewno będzie rosół.
Klusek z sosem nie mogę już jeść :cry: ale z ciasta i torcików nie rezygnuję, nie ma mowy.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
KasiaMagda,
Różne odmiany sałaty, najbardziej lubię te chrupiące.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Turbodoładowane naleśniki: szklanka mleka, łyżeczka masła, dwie łyżki odtłuszczonego mleka w proszku, łyżeczka cukru (powyższe składniki podgrzane razem), dwa jajka, szczypta soli, kilka kropli oleju, mąka do pożądanej konsystencji; zmiksowane i usmażone na patelni minimalnie posmarowanej olejem.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Ciekawy przepis. Masło i mleko w proszku, nie spotkałam się z tym. Jakie są te naleśniki i z czym, z czekoladą? ;-)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Klasyczne, francuskie naleśniki mają masło w składzie. Maślane smakują po prostu lepiej :-P A mleko w proszku, to mój pomysł, żeby było więcej białka - jestem ojcem-przemytnikiem :-)
Dodatki? Ja lubię z masłem orzechowym, ale moi domownicy nie, wolą np. dżem truskawkowy czy powidło śliwkowe. Wariant deluxe to posmarowane cieniutko powidłem lub nutellą, do tego plastry banana czy brzoskwini i posypane wiórkami czekolady (wg mnie najlepiej gorzkiej). O, bywa i tak, że dodajemy trochę dobrego jogurtu z owocami.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Spróbuję z tym masłem.
Pracowałam kiedyś w naleśnikarni i mieliśmy takiego naleśnika na słodko, że był posmarowany nutellą na to obrany banan, zawinięte i na 2,5 minuty do mikrofalówki, po wyjęciu bita śmietana na wierzch i jeszcze polane czekoladą. Muszę powiedzieć, że miał powodzenie, zwłaszcza jako deser np. po naleśniku z kapustą kiszoną polanym sosem pieczarkowym.

Często w piątek u mnie najszybszy obiad, to podobnie naleśniki z dżemem truskawkowym albo z powidłami.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ja tam wolę naleśniki z białym serem ze skórką z pomarańczy + sos z jagód z gruszką na miodzie z dodatkiem mięty. Nikt się nie oparł :mrgreen:

Ktoś próbował naleśników na Hali Izerskiej?
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
rychu, naleśniki z białym serem to jest osobna kategoria doznań. Ale to już jest perwersja. I ja w to wchodzę :!:
Masz przepis, którym mógłbyś się podzielić?
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Ja dzisiaj na obiad miałem poniekąd naleśniki z białym serem. Ruskie. Zeżarłem osiem. 8-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
rychu napisał/a:
Ktoś próbował naleśników na Hali Izerskiej?
Najbliżej naleśników na Hali Izerskiej byłem jedząc naleśniki w schronisku na Stogu Izerskim ;-)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
rychu napisał/a:
Ktoś próbował naleśników na Hali Izerskiej?
Na Hali Izerskiej w Chatce Górzystów naleśniki wyśmienite, palce lizać. Zaglądam tam zawsze przy okazji pobytu w Świeradowie. ;-) :mrgreen:
Kytutr, na biegówkach tam nie dotarłeś?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Zbynio napisał/a:
Kytutr, na biegówkach tam nie dotarłeś?
W tym roku nie. Ale to jest dobry plan na nowy śnieg.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006


Wstawione z googla zgodnie z instrukcją plwk

Teraz moja prywatna lokalizacja:
1. Naleśnik CHata Górzystów Hala Izerska


2. Naleśnik rycha
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
rychu, wyznaczyłeś drogę, którą będę podążał.

A dziś na śniadanie żona zażądała kiełbasy z cebulką w sosie :mrgreen:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
aż zgłodniałem
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
szpajchel, Żona wie co dobre.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Odszukałem mój przepis na białą kiełbasę zapiekaną z warzywami. Z tej radości przystąpię niezwłocznie do realizacji :mrgreen:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
mój przepis na białą kiełbasę zapiekaną z warzywami.

Kiełbasa do garnka z żurem, warzywa do komórki królikom . Smacznego. :mrgreen:
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
rychu napisał/a:
Kiełbasa do garnka z żurem, warzywa do komórki królikom.

rychu, pierunie, to najkrótszy przepis na kiełbasę z warzywami :!: :mrgreen:
A co do królików i żuru, to moja babcia by powiedziała: nadają się.
Żur to jest opcja. Bardzo dobra opcja. Kto wie, czy dziś nie wygra. I tak jakąś zupę ugotować trzeba.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Kopytka.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach