DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
powalos napisał/a:
PK, no, ale 500mg to tylko 0,5 dekagrama czyli tyle co nic.


500 mg to 0,05 dag
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Po aptekarsku się czepiacie aptekarskiego przepisu.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Cholera, za dużo w pracy siedzę. Popatrzyłem, przecież 500 mg to zwykle końska dawka, nie mówiąc już o gramie. pfu, dobrze, że nie podałem przepisu na metr kwadratowy. :oops:
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Prawie rok nikt się nie chwalił obiadowymi przepisami, więc odkopuję ten cenny wątek. Bardziej w celu przypomnienia niż pochwalenia się jakimś spektakularnym przepisem.
U mnie dzisiaj pstrąg w całości zapiekany - jedno z prostszych dań na świecie. Zazwyczaj robię go, jak mam mało czasu na gotowanie, więc jest super prosty. Pstrąga przyprawiam solą i dowolnie wybranymi przyprawami (co komu pasuje do ryby i na co ma aktualnie ochotę) - dzisiaj czosnek granulowany i gotowa mieszanka przypraw do ryb (bez sztucznych polepszaczy) , czyli najprościej jak się da + włożone do środka plasterki cytryny. Jeśli chodzi o pieczenie, to w zależności od tego jak kto lubi: od 15 do 25 minut, od 180 do 200 stopni. Dodatkami nie mam co się chwalić, bo są standardowe: gotowane ziemniaczki i surówka z kapusty pekińskiej. No ale miało być szybko!
A żeby nie było, że zawsze się w kuchni lenię, to miałam ostatnio serię bardziej pracochłonnych realizacji: zrazy wołowe, rolada z piersi kurczaka ze szpinakiem, pieczone polędwiczki z sosem pomidorowym czy zupa selerowa. Oczywiście nie wszystko na raz :mrgreen:

Piszcie, co u Was dobrego.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Doczytałem do "czosnek granulowany"
fuuu
CZOSNEK!!!!!!!!! tylko naturalny z Polski.

A tak to pstrąga uwielbiam piec. :-)

A w tym tygodniu miałem fazę na dynię pieczoną.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
opiszon napisał/a:
fuuu
CZOSNEK!!!!!!!!! tylko naturalny z Polski.
Wiedziałam, że ktoś (najprędziej opiszon) się czepnie :-P
A ja lubię i taki i taki, obydwa mają swoje zalety i do niektórych dań wolę świeży, a do innych granulowany.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Iza napisał/a:
A ja lubię i taki i taki, obydwa mają swoje zalety i do niektórych dań wolę świeży, a do innych granulowany.
jesteś całkiem jak Kasia :-)

ona to nawet potrafi wrzucić przekornie kostkę bulionową do rosołu który robię od A do Z na świeżych składnikach :-D

ale z kobietą nie pogadasz





ale czosnek :-(

:-P
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
opiszon napisał/a:
ona to nawet potrafi wrzucić przekornie kostkę bulionową do rosołu który robię od A do Z na świeżych składnikach
O nieeee, czegoś takiego w życiu bym nie zrobiła. Czosnek granulowany to czosnek, tylko w innej postaci. Na samą myśl o kostce rosołowej robi mi się jakoś niedobrze.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Porozmawiasz z nią? Weź porozmawiaj.

[ Dodano: 2015-10-16, 18:18 ]
Chociaż, to w sumie jedyna zbrodnia kuchenna.

Innych nie pamiętam. :D
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
Iza napisał/a:
Czosnek granulowany to czosnek, tylko w innej postaci.


Taaa - tak jak kostka rosolowa to rosol,tylko w innej postaci :mrgreen:

W jednym artykule bylo napisane -> "W czosnku granulowany jest tylko 11,8 proc. czosnku"

a sklad samego czosnku granulowanego (skopiowane z jednej z firm):
"Skladniki:
Na terenie zakładu produkcyjnego wykorzystywane są: gorczyca, gluten, seler, soja, mleko, jaja i sezam.
Może zawierać : Seler, Gluten, Jaja, Mleko, Gorczyca, Nasiona sezamu, Soja / nasiona soi
Zawiera : Dwutlenek siarki / siarczyny"

Smacznego :mrgreen:
:-P
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Kapuuuuśniak na wędzonej ogonówce :-D koniecznie z kminkiem i naturalnym, polskim czosnkiem.
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Nie dzisiejszy obiad. Zaplanowane na poniedziałek ale skoro mowa o czosnku to ja zrobię:
Česneková polévka – czeska zupa czosnkowa. Pyyyyycha.
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Może i nie dzisiaj, raczej jutro. pieczona dorada, taka sama jak na moich zdjęciach jakiś czas temu. Pychota, polecam.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
DeKa napisał/a:
Česneková polévka – czeska zupa czosnkowa. Pyyyyycha.

Nie bądź samolub dawaj przepis.

hitman1986 napisał/a:
pieczona dorada, taka sama jak na moich zdjęciach jakiś czas temu.

Co do ryb to dawno temu usłyszałem od mistrza w tej dziedzinie pewną prawdę:
Ryba tylko wtedy jest świeża a danie dobre gdy widzisz wodę z której ją wyłowiono !!!
I coś w tym jest, jam choć nad morzem rodzony to ryb nie lubię, ale faktycznie, byle płotka wyjęta z wody i zrobiona od ręki na ognisku smakuje lepiej niż najlepsza ryba kupiona w sklepie i pichcona na wymyślne sposoby.
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Grzechotnik napisał/a:
Co do ryb to dawno temu usłyszałem od mistrza w tej dziedzinie pewną prawdę:
Ryba tylko wtedy jest świeża a danie dobre gdy widzisz wodę z której ją wyłowiono !!!
I coś w tym jest, jam choć nad morzem rodzony to ryb nie lubię, ale faktycznie, byle płotka wyjęta z wody i zrobiona od ręki na ognisku smakuje lepiej niż najlepsza ryba kupiona w sklepie i pichcona na wymyślne sposoby.

Przykro mi - nie mieszkam nad morzem, dostępu do jakiegoś bajora z rybami też nie mam, więc jedyne co mam to wiara w to, że rynka którą będę jadł była dobrze hodowana ;-)
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Grzechotnik, ja samolub? No co Ty? Proszę bardzo. Przepis nie jest mój. Jeszcze nie sprawdzony ale wybrałem ten.

Będę miał porównanie. Świetną czosnkową jadłem w mini browarze w Czechach.
Hostinec a Pivovar U Koníčka. Niedaleko granicy. Dobre piwo, pyszne jedzenie a niedaleko inne mini browary tylko trzeba mieć kierowcę ;-)

W przepisie jest czosnek granulowany. Ja też nie jestem jego zwolennikiem (było o nim wyżej) więc i tak go nie użyję.
Tylko nasz polski (nierówny, lekko fioletowy, mocny). A grzanki zrobię ze zwykłej bułki a nie chleba tostowego. Rosół z niedzieli mi pewnie zostanie więc na nim zrobię czosnkową. Poniżej przepis.

Jutro prawie typowy śląski obiad (rosół, kluski, modro kapusta) ale zamiast rolady będzie królik duszony w winie przyprawiony rozmarynem i czosnkiem.

Czosnkowa.

- 2 główki czosnku (nawet 3 jeśli ktoś lubi mega-czosnkowy smak)
- okruchy z 4 kromek chleba
- 3 średnie ziemniaki
- 1,5 litra bulionu gotowanego na kurczaku
- czosnek granulowany (całe opakowanie)
- 2 jajka
- olej bądź oliwa z oliwek
- ser żółty, przyprawy
- 2 kromki chleba tostowego pokrojone w kwadraciki (na grzanki)
- natka pietruszki

"Najpierw gotujemy kurczaka aż puści swoje charakterystyczne oka tłuszczu. Dodajemy ziemniaki. Gotujemy aż ziemniaki będą średnio ugotowane. W tym samym czasie przeciskamy dwie główki czosnku przez praskę. Olej rozgrzewamy na patelni, wrzucamy czosnek (uważajcie by go nie przypalić, bo zmieni smak na gorzki!!) a następnie dodajemy okruchy chleba. Ma być ich tyle aby pochłonęły całą oliwę z patelni.

Wyjmujemy kurczaka z bulionu. Dwa jajka możemy roztrzepać widelcem w talerzu i wlać do zupy. Ja jednak wybrałem inny sposób – jajka wbiłem bezpośrednio do garnka. Niektórzy je tak zostawiają aby się ścięły. Ja wolałem jednak, aby żadne całe żółtka mi w zupie nie pływały. Gdy jajka były już ugotowane, wsypałem całe opakowanie mielonego czosnku.

Gdy zupa gotowała się na małym ogniu, w tym samym czasie smażyłem na suchej patelni grzanki z chleba tostowego.

Na spód talerza położyłem trochę startego sera żółtego i zalałem wrzącą zupą. Posypałem na wierzch grzanki i przyozdobiłem natką pietruszki. Woń czosnku unosiła się w domu jeszcze pół godziny."
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Galus81 napisał/a:
"Skladniki:
Na terenie zakładu produkcyjnego wykorzystywane są: gorczyca, gluten, seler, soja, mleko, jaja i sezam.
Może zawierać : Seler, Gluten, Jaja, Mleko, Gorczyca, Nasiona sezamu, Soja / nasiona soi
Zawiera : Dwutlenek siarki / siarczyny"

Smacznego :mrgreen:
Ja używałam innego. Czytam etykiety.
 

popi74  Dołączyła: 20 Kwi 2009
Zapiekanka makaronowa z kurczakiem i szpinakiem :)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Wiedziałem, na popi można liczyć. Smakowite zdjęcie.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Świeża dostawa papryczek prosto z Brazylii :-D


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach