Stanislaw B.  Dołączył: 22 Kwi 2007
Punkty AF
Witam serdecznie

Chciałbym zapytać oto, czy w K10 możliwe jest ustawienie wszystkich punktów ostrości tak jak ma to miejsce np. w C400D ?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Stanislaw B. napisał/a:
Chciałbym zapytać oto, czy w K10 możliwe jest ustawienie wszystkich punktów ostrości tak jak ma to miejsce np. w C400D ?
sprecyzuj pytanie. Wszystkich na raz na pewno nie :-P .
Nie wiem jak to jest w C400D, pewnie inni też się słabo orientują.
W K10D jest kilka puntów ułożonych w prostokąt i można je ustawiać poprzez <>.
 
Stanislaw B.  Dołączył: 22 Kwi 2007
w C400D możliwe jest ustawienie wszystkich pól AF naraz, dlatego pytam czy w K10 też tak można, ale jednak chyba nie można:) Dzieki za zaspokojenie mojej ciekawości.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Stanislaw B., - chodzi ci o automatyke wyboru AF -tzn wtedy aparat decyduje ktory AF jest aktywny?
Jezeli o to to niestety JEST taka mozliwosc...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
jak to na raz! Jeśli chcesz mieć ostrość na płaszczyznę to AF ustawia ostrość na jeden z punktów. Cała reszta jest nieostra, a jak bardzo to już zależy od ustalonej GO. Nie można jednocześnie ustawić ostrości na 9 pól ostrości, chyba że robisz coś w jednej płaszczyźnie! [ściana, ale wówczas w rzeczywistości i tak ustalana jest ostrość na jeden z punktów, a nie na wszytskie].

Gdyby było jak piszesz, to nic nie byłoby ostre [chyba, że przysłona byłaby 32 i więcej]. Idea ustawienia wszystkiego na raz to trochę podobne do:
jestem w jednej chwili po obu stronach globu
innych zazdrośc wpędziła do grobu


ale tak, to tylko PFK potrafi
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Stanislaw B. napisał/a:
czy w K10 możliwe jest ustawienie wszystkich punktów ostrości
Jeśli chodzi Ci o to, że aparat sam będzie sobie dobierał punkt ostrości automatycznie, to tak, da się. Jeśli chodzi Ci o manualne wybranie dowolnego punktu, to tak, da się.
Jak jest w C400D - nie wiem.
 
Stanislaw B.  Dołączył: 22 Kwi 2007
Kolega ma C400D i jest taka możliwość aby aparat ustawił ostrość poprzez wszystkie 9 jego pól AF. Jest tez możliwość ręcznie ustalić punkt AF na wybrany "cel" lub tez aby aparat sam to robił poprzez automatykę i wtedy też w zależności od sceny uruchamia od 1-go do kilku pól AF.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Stanislaw B. napisał/a:
aparat ustawił ostrość poprzez wszystkie 9 jego pól AF.
- CHYBA TYLKO NA PLASKIEJ SCIANIE :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Stanislaw B. napisał/a:
Kolega ma C400D i jest taka możliwość aby aparat ustawił ostrość poprzez wszystkie 9 jego pól AF.
Pomyśl, jak trzeba będzie to rozrysuj sobie. Tak się nie da - chyba, że rzeczywiście kolega tylko ściany fotografuje.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Stanislaw B. napisał/a:
Kolega ma C400D i jest taka możliwość aby aparat ustawił ostrość poprzez wszystkie 9 jego pól AF.
przeczytaj mój post powyżej, a potem "zagryź to*" postem Fafniaka.

phi :-D




* idę robić ten obiad [znaczy kupić składniki]
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Stanislaw B. napisał/a:
poprzez wszystkie 9 jego pól AF.

Jak jeden obiektyw moze ustawic rozne ostrosci w przestrzeni 3D, chyba jakis 9-obiektywowiec
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Eee tam, nie znacie się. Ustawiasz wszystkie punkty, celujesz na jakąś płaszczyznę, a aparat tak kręci czasoprzestrzenią, że ta płaszczyzna robi się równoległa do płaszczyzny zdjęcia. Mnóstwo czasu na łażeniu z aparatem można w ten sposób oszczędzić. Pentax jest jak zwykle zacofany i dlatego nie ma takiego ficzera.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
bEEf napisał/a:
Eee tam, nie znacie się. Ustawiasz wszystkie punkty, celujesz na jakąś płaszczyznę, a aparat tak kręci czasoprzestrzenią, że ta płaszczyzna robi się równoległa do płaszczyzny zdjęcia. Mnóstwo czasu na łażeniu z aparatem można w ten sposób oszczędzić. Pentax jest jak zwykle zacofany i dlatego nie ma takiego ficzera.

Wreszcie naukowe wyjasnienie. bEEf :-B :-B :-B
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Ustawiasz wszystkie punkty, celujesz na jakąś płaszczyznę, a aparat tak kręci czasoprzestrzenią
Czy chodzi o to, że aparat będize ustawiał ostrość od jakiegoś konkretnego punktu, aż do wieczora?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
A wieczorem włączy spawarę i bedzie ustawiał do rana ....
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Jarek Dabrowski, między innymi.
 
robi  Dołączył: 27 Wrz 2006
Możliwe jest jeszce pokręcenie tak przesłoną by wszystkie punkty AF znalazły się (mniej więcej w zakresie głębi ostrości) w kompakcie jest z tym łarwiej
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Stanisławowi chyba chodzi o ustawienie ostrości na każdym z pół af. W canonie tak jest (nawet w kompaktach), w pentaxie DL nie ma, przynajmniej ja na coś takiego nie wpadłem. Właśnie wczoraj rozmawiałem z kumpelą canonierką - na body ma przycisk do szybkiego wyboru jednego z tych pól na które ma być ustawiona ostrość.
W K10 D jest coś takiego?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
FraZa, - czytaj wszytkie posty :evil:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Stanisławowi chyba chodzi o ustawienie ostrości na każdym z pół af.

Czy jest na sali ktoś, kto w prostych słowach wytłumaczy debilowi, po co to komu? Bo ni dydy pojąć nie mogę do czego by to mogło by się przydać.
Cytat
W K10 D jest coś takiego?

Tak, nawet są 4 takie przyciski. Lewo, prawo, góra i dół :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach