Valot  Dołączył: 11 Mar 2007
W permitted mam na wyświetlaczach i czas i przysłonę - ale przysłona jest wirtualna gdyż w trakcie wyzwolenia migawki nie przymyka się( efekt -zdjęcie jest prześwietlone o czym informuje wcześniej migający wskażnik czasu jeśli przysłonę dam na więcej niż 4 w obiektywie 16-45 pentaksa ). W prohibited wyświetla się czas i przysłona bez migania cyferek jednak nie można wyzwolić migawki.
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Cholera tak czytam te różne zdarzenia z K10 i nie wiem czy dobrze robię chcąc kupić ten korpus. Czytając forum mam dziwne wrażenie, że sprzęt jest jakiś niedopracowany, albo składany przez z pijanych, spieszących się Filipińczyków. Czy już wiadomo co powoduje ,że z K10 i jego AF działa jak chce? Wina jest szkieł , czy body? :shock: :evilsmile:
Valot a od kiedy tak sie stało? Może, to Twoje działanie spowodowało ten defekt? :lol:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
zenza, Ci, którym aparat po prostu działa, pokazują zdjęcia albo nic nie piszą. No bo jak sobie wyobrażasz wpisy - "Cześć, dziś minął kolejny dzień z moją kadyszką - nic się nie popsuło, wszystko działa jak należy, stan licznika 1234fotki"? ;-)
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
bEEf- poprostu wyobrażam sobie duuużo zdjęć a nie tabelki z numerami seryjnymi i z wiadomośćią o BF/FF :mrgreen: Ale i tak go kupię! Nawet za cenę nazwania mnie snobem jak to w pracy kolega mnie nazwał pytając się ile miałem ista (rok) i co ma tamten czego nie ma ist? :lol:
 

Valot  Dołączył: 11 Mar 2007
Zenza - jak pisałem k10 mam od niecałych 2 miesięcy. Tuż przed usterką miałem pewne objawy ze strony AF (nie łapał ostrości w biały dzień) -jednak myślałem, że to kwestia
słabszego zasilania bo tak podobno w pentaksach bywa. Na marginesie powiem że wyświetlacz stanu zasilania jest delikatnie mówiąc do bani.
Ale sam aparat da się lubić.
 
ina  Dołączyła: 29 Mar 2007
Miałam podobny problem, ale z nowiutką k10. Różnica tylko taka, że popychacz przysłony w puszce się nie przemieszczał, chociaż silniczek działał. Serwis --> wymiana puszki na nową, która śmiga aż miło. U mnie szcześliwe zakończenie, czego i Tobie, Valot, życzę!
Pozdrawiam
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Cześć, dziś minął kolejny dzień z moją kadyszką - nic się nie popsuło, wszystko działa jak należy, stan licznika ... nie pamiętam :mrgreen: *


* - copyright by bEEf
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
bEEf, Gwiazdor, Przypominacie mi, jak w każdym numerze Tygodnika Powszechnego w stanie wojennym informacji, jakiej w ogóle cenzura nie mogła usunąć, było pod nagłówkiem: "Minął xxx tydzień stanu wojennego."
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Gwiazdor, ok - utrzymujemy równowagę! :mrgreen:
Model - kasetka, stan licznika - ok. 1500, wszystko działa i buczy (to SR). Parę syfów na matówce z mojej winy.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
sprzęt: młotek
model: 5kg -
przebieg: nieznany
sprawność: 100%
stan: lekkie zadrapania korpusu
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
sprzęt :slipy
model: zwykłe gacie
przebieg:dzień
sprawność: 100%
stan: brak jeszcze oznak pojawienia się instrukcji obsługi!!!:)

*instrukcja obsługi- zwykłe gacie zakładać żółtym do przodu , brązowym do tyłu
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Valot zwojowałeś coś? Czy nic? Gadałeś z serwisem?
 

Valot  Dołączył: 11 Mar 2007
Sympatyczny pan z serwisu apollo poinformował mnie, że spieszyć się z wysyłką nie muszę gdyż mają sporo pracy. Objawy opisane nie mówiły mu wiele - tyle, ze to raczej sprawa poważniejsza. Jeszcze chwilami walczę z różnymi ustawieniami mając (nikłą ale jednak) nadzieję że nagle
Coś-jak cud-zagrzmi- zalśni ... i zacznie działać.
Tymczasem dziękuje za wsparcie i pozdrawiam wszystkich szczęśliwych użytkowników SPRAWNEGO sprzętu
życząc świetnych fot w czasie dłuuugiego weekendu

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach