WvU  Dołączył: 10 Maj 2012
cosinon-s 50mm 1:2
Witam! Czy ktos z Was uzywal tego obiektywu? :roll:
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Dobra ostrość jednak spora dominanta żółci
 
WvU  Dołączył: 10 Maj 2012
dzieki za informacje Pawle,na razie testuje cosine z tym wlasnie obiektywem,co do koloru nie moge na ta chwile nic powiedziec-pstrykam wlasnie druga rolke bw w ramach testu :-)
po pierwszej moge powiedziec tyle,ze do aparatu nie mam sie o co przyczepic,do pomiaru swiatla tez nie mam zastrzezen,co do obiektywu na chwile obecna niewiele moge rzec :roll:
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Aparaty Cosina miałem ich kilka były dosyć zawodne . Wszystkie posiadane modele uległy uszkodzeniu . Jednak Cosina produkowała też korpusy dla tanich Canonów w latach 70-80tych te były juz lepsze . W ostatniej odsłonie wypociła lub tylko firmowała najgorsze zoomy na świecie które ktoś zareklamował w gazecie fotograficznej . Pamiętam porównanie Zomma Cosiny 28-80 do najtańszego Pentaxa 35-80 . Petnax go zmiatał pod każdym wzgledem . Wszelkie rozmowy telefoniczne z firma która sprzedawała to coś kończyło się nie wiem testy mówia inaczej . Zrezygnowałem sprzedałem to coś . Jednak stare mechaniczne obiektywy poza dominantą były niezłe i ostre . Równie ostre jak stałki np Tokiny . Jednak to co sprzedawano potem jako Zoomy pod nazwą Cosina , Voightlander( był taki okres że produkowano pod tą nazwą te obiektywy tylko zmieniono nazwę z Cosina na Voightlander) to było dno i nie polecam plastikowej optyki początku lat 90tych o tej nazwie . Swoja droga ktoś z gazety musiał wziąśc kasę za taką promocję bubla . I znowu gdy dzwoniłem do redakcji zbyto mnie
 
WvU  Dołączył: 10 Maj 2012
Z tego co sie orientuje,Cosina produkowala korpusy dla wielu firm.Jak na razie jestem z tego aparatu zadowolony czas pokaze czy moje poglady sie nie zmienia :mrgreen:
Co do obiektywu to po pierwszej rolce tez wypadl niezle ale jeszcze nie czas bym mogl cos o nim powiedziec :-) Jesli bedzie kiepsko to trzeba bedzie zainwestowac w adapter i podpiac sloiki m42,ktorych troszke posiadam :-D
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
CT-1A to dobry korpus. Wcale taki awaryjny nie jest ;-) posiadam CT-1 (zamiast diod ma wskazówkę w wizjerze) i jedno co mogę powiedzieć, to że ten aparat nigdy mnie za zawiódł.

A szkła z okresu tych korpusów, jak pisał kolega wyżej, są całkiem w porządku.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
WvU napisał/a:
Cosina produkowala korpusy dla wielu firm.
Dla Olympusa i Nikona m.in. O takich kundlach jak Voigtlander Bessa to nawet nie wspominam. :-P
 
WvU  Dołączył: 10 Maj 2012
Dada-wiem ale jako,ze jestem tu nowy nie chcialem sie wymadrzac :mrgreen:
Fenol wlasnie sie zastanawialem czym roznia sie te modele(CT-1/1A) dzieki za podpowiedz :-) byc moze skusze sie na zakup CT-1 sa naprawde tanie :mrgreen: poza tym myslalem o CSM pod m42 :roll:
Dziekuje Wszystkim,za wyrazenie swego zdania na temat aparatow Cosiny a teraz moze jakies opisy doswiadczen z obiektywami tejze firmy? Byc moze warto sie nimi zainteresowac? Cenowo z Tego co widze,nie jest zle :-) tylko nie piszcie mi prosze,ze tani i dobry jest denaturat :mrgreen:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
WvU napisał/a:
CSM pod m42
Mam taką. Co prawda przy ilości posiadanych aparatów rzadko używam, ale mogę tylko chwalić. Baaardzo precyzyjny światłomierz, wielkość jak Olka OM-1 i wyjątkowo solidne wykonanie. Wolę ją ze szkłami M42 używać, choć mógłbym dowolnego Pentaksa z przejściówką.
 
WvU  Dołączył: 10 Maj 2012
Dzieki Dada :-D co do swiatlomierza w CT-1A tez nie moge zlego slowa powiedziec,skoro tak zachwalasz CSM-a to chyba sie skusze i kupie sztuk jeden do moich sloiczkow :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach