reyn  Dołączył: 20 Wrz 2006
  [*istD] *istD Pasek na zdjęciach - jakaś nadzieja??
Witam wszystkich forumowiczów. Czytam forum od jakiegoś czasu.. dzisiaj chciałem się poradzić.

Mam problem z moim pentaxem. Na zdjęciach powstaje pasek, który wraz ze wzrostem iso staje się coraz bardziej widoczny. Jest szczególnie widoczny na zdjęciach niedoświetlonych, czy nawet w miejscach niedoświetlonych zdjęcia, a w miejscach jaśniejszych go nie ma.
Pozatym, gdy czas jest jest ustawiony powyżej 1sek znika całkowicie. Myślałem, że to może zasługa redukcji szumów, ale i bez niej na czasach >1sek nie ma go. To jest szczególnie dla mnie dziwne.

Dlatego chciałem zapytać się bardziej doświadczonych użytkowników, którzy wiedzą jak dokładnie działa matryca, lub mieli styczność z takim czymś. Czy serwis może coś na to poradzić??

Zamieszczam zdjęcia dotyczące tematu.

ISO1600 0,5 sek_____________________________ ISO1600 0,5 sek

ISO800 0,5 sek

Dodatkowo pasek ten nie występuje dla wszystkich czułości w tym samym miejscu. Jest mniej więcej w tym samym miejscu (choć też delikatnie się przesuwa) dla iso200 do 800, dla iso1600 i 3200 przesuwa się do środka kadru.

Nie mam wielkich nadziei na jakąś poprawę, praktycznie tracę tylko te wyższe czułości, a dużo zdjęć nie robi się na iso1600, ale czasem by się przydało ;-) Ogólnie daje sobie z tym rade, ale jeżeli jest jakaś szansa na naprawę to bym ją wykorzystał.

Proszę o jakieś opinie
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
może to coś z migawką, gdzies się zacina po drodze...hmm
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Obstawiam niestety uwaloną matrycę, tudzież elektronikę.
 
reyn  Dołączył: 20 Wrz 2006
Niestety też myślę że to elektronika.. czegoś takiego się nie wymienia w przystępnej cenie? ;-)
Zastanawia mnie jednak ta "potulność" po 1 sekundzie..
 
Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
Polecam zmianę softu na "świeży" miałem trochę inne paski w k100 przy nakładaniu filtrów barwnych.Wgranie softu pomogło. :->
 
reyn  Dołączył: 20 Wrz 2006
Ostatni firmware jaki wyszedł to 1.12. Już go próbowałem odświeżyć. Ale teraz pomyślałem, że może spróbować na ver 1.11, jednak nic to nie zmieniło.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach