tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
ZOZ REGULAMIN Konkursu
Na czas wakacji TKT zostaje przerwane [po 10 edycjach, czyli pierwszej serii].
Jego miejsce zajmie ZOZ. Zapraszam do zapoznania się z regulaminem.





.......................................

.........................................................REGULAMIN
______________________________________________________________>>>WYNIKI<<<

Zrób Opisane Zdjęcie jest konkursem, mającym na celu ćwiczenia zarówno nad własną wyobraźnią jak i nad techniką studyjną. Na pomysł tego konkursu wpadłem podczas TKT_008, kiedy to zinterpretowałem dość dziwacznie wszystkie nadesłane zdjęcia.
Idea: Konkurs polega na wykonaniu fotografii, która opisana została kilkoma zdaniami. Oczywiście opis pojawia się wcześniej, autor zaś ma za zadanie zobracować tę interpretację. Może nawet nie interpretację, lecz kila słów charakteryzujących "najmocniejsze" elementy widzianej oczyma wyobraźni poety fotografa.


1) Konkurs trwa przez tydzień (tj. od środy rano do wtorku godz. 0.00 czasu polskiego)

2) Każda edycja konkursu będzie posiadała odrębny temat (w przypadkach szczególnych ogłoszona zostanie seria edycji powiązanych tematycznie, ale to później).

3) Zdjęcia można wykonywać dowolną techniką i sprzętem.
Można: Operować na warstwach, kolorach, rozjaśniać/przyciemniać... Dopuszcza się abstrakcyjne przemiany kolorystyczne.
Zabroniony jest fotomontaż i zniekształcenia obiektów (przekształcenia typu rozciąganie, pochylanie! Jeśli zdjęcie będzie przedstawiało architekturę można wyprostować ściany, ale nie wolno ingerować w inne elementy).

4) Zdjęcia należy przysyłać na adres:
.........................kontaktZforum[małpa]poczta[kropka]fm
..........................................w temacie podając: ZOZ_xxx_nick

5) Zdjęcia proszę nazywać ZOZ_xxx_nick.jpg, gdzie xxx to numer kolejnej edycji konkursu.

6) W każdej edycji konkursu uczestnik może nadesłać maksymalnie jedno zdjęcie

7) Zdjęcia powinny mieć szerokość dłuższego boku nie większą niż 700px i być formatu .jpg Proszę o odciążanie plików, żeby nie ważyły zbyt dużo.

8) Rozstrzygnięciem konkursu będzie ankieta trwająca 72 godziny (wyniki tajne, aż do zakończenia głosowania!). Na czas jej trwania zdjęcia pozostają anonimowe! [Można pisać co się chce, wychwalać swoje i innych zdjęcia, krytykować, natomiast podpisy przy zdjęciach informujące o autorstwie pojawią się dopiero po zakończeniu ankiety. W ten sposób osoby, które nie chcą się sugerować opiniami innych będą mogły dokonać wyboru na podstawie oglądania zdjęć, a nie czytania postów]

9) Na czas trwania zdjęć temat pozostaje zamknięty, otwieram go w momencie upłynięcia czasu do realizacji. Wtedy też wstawiam Wasze zdjęcia, tworzę ankietę i możemy dyskutować.

10) PUNKTACJA: W każdej edycji przyznawane są punkty za zajęte w ankiecie miejsce. Za pierwsze miejsce przyznawana jest ilość punktów odpowiadająca liczbie uczestników danej edycji konkursu. Za miejsce drugie o jeden punkt mniej, itd. Każdy z uczestników otrzymuje punkty w każdej edycji. Dodatkowo za udział w edycji przyznawane jest 0.5 pkt [podliczane na koniec konkursu].

11) RÓŻNICA w stosunku do TKT - każdy głosuje na 3 najlepsze zdjęcia w edycji!

Punkty uzyskane przez uczestnika w kolejnych edycjach sumują się. Po zakończeniu edycji 10 komisja przeprowadzi skomplikowane obliczenia i wyłoni osoby zajmujące cztery pierwsze miejsca! Za miejsca 1,2,3 przyznawane będą nagrody (mile widziani sponsorzy). Miejsce nr 4 będzie wyłącznie honorowe!
W przypadku, gdy miejsce nagradzane zajmie sponsor nagrody, gadżet przechodzi na miejsce kolejne, natomiast dla sponsora przypadnie wielki honor bycia "na pudle".

Nie ma przymusu brania udziału we wszystkich edycjach. Zdobyte przez uczestnika punkty będą sumowane, zatem potencjalne laury po zakończeniu edycji 10 są bliższe osobom startującym w większej ilości edycji.

Jeśli zdarzy się, że kilka osób otrzyma taką samą ilość głosów wszyscy otrzymują punkty za najwyższe z zajmowanych miejsc. A jaśniej:
udział brało 5 uczestników (zatem max można zdobyć 5pkt).
uczestnik A - 3 głosy
uczestnik B - 10 głosów
uczestnik C - 3 głosy
uczestnik D - 3 głosy
uczestnik E - 2 głosy
Tabela końca edycji będzie wyglądać następująco:
M1 - uczestnik B - 5punktów
M2 - ex aequo uczestnicy A,C,D 4punkty
M3 - uczestnik D - 3punkty
itd.


11) Każda edycja konkursu będzie przyklejona w dziale Fotografia i tam należy szukać tematu.


12) TEMATY KONKURSÓW:
Czytając artykuły prasowe będę wybierał jeden z nich i na podstawie zawartych weń sformułowań stworzę opis wyimaginowanego zdjęcia. Opisy będą na tyle elastyczne, że pozostanie swoboda interpretacji owych słów lub też na tyle ścisłe, żeby zmusić uczestników do wykonania fotografii jak najbardziej zbliżonej do opisu.

 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Co do ZOZ -- swietny pomysl.

tref przeczytaj dokladnie tresc jeszcze raz, troche literowek Ci sie wkradlo.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
ozesz!

regulamin jak do aktywacji neostrady!

Ktos stresci? Michu?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
tak, tak, chwalcie mnie, chwalcie, jestem strasznie pazerny na miłe słowa. :mrgreen:

Zawiesza, TKT po pierwszej serii, żeby nie było nudno. ZOZ jako nieco odmieniona wersja spowoduje mam nadzieję pobudzenie wyobraźnie większej ilości forumowiczów, co w przyszłości może się przerodzić w większą frekwencję na TKT.

Ogólne założenia ZOZ są takie same jak TKT, streszczenie różnic:

- jest opis [treśc], do której trzeba zrobić zdjęcie [zamiast jednowyrazowego tematu]
- każdy głosuje nie na 1 zdjęcie, lecz na 3

reszta tak samo.

Tematy [opis] podam około weekendu.

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Ja jestem cały czas pod wrażeniem, że Ci się chce chopie ;-) Super, fajnie, że coś się będzie działo. Z niecierpliwością czekam na pierwszy temat :-)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
ja juz mam zdjecie na do tego tematu. A co jakos zawsze tam swoja interpretacje podepne. :-P

[ Dodano: 2007-04-24, 23:01 ]
Cytat
reszta tak samo.


przypomnial mi sie tekst z filmu Czarna Zmija z Rowanem Atkinsonem, jak to siedza w okopach, a Baldrick mowi do Zmiji, ze ma dwa dania do wyboru,
1. Szczur w potrawce
2. Szczur Sote

Na pytanie zmiji, czym sie roznia te dwi potrawy, Baldrick mowi
-w Sote szczor jest wiekszy. Reszta tak samo. :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cóż. Pora przetłumaczyć wywód Trefa o nowym konkursie.
Znudził mu się logotyp TKT (to pomarańczowe jajo), więc narysował bociana. Ponieważ głupio mu było tak, bez powodu zamieniać logotypy, więc wymyślił, że zrobi totalną rewolucję w regulaminie, napisze go w taki sposób, by nikt go nie zrozumiał - dzięki czemu zawsze będzie wygrywał (a nie ukrywa, że bardzo liczy na 1 miejsce - z tego bowiem co się orientuję, nagroda za zwycięstwo jest już znana: to dwa 0,9 litrowe słoiki z ogórkami konserwowymi. Cóż, typowo polski sposób myślenia. Mogę tylko dodać, że obecnie stara się, by za drugie miejsce było 0,5l spirytusu (sponsorzy ze stadionu X lecia), a zwycięzcą zostanie Argawen - wyprawa we dwóch na bunkry za 10 tygodni jak w banku.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Michu, podałeś link do wyrobów firmy DiA. Ten skrót to jakoś dziwnie mi się z inną zieleniną kojarzy, choć ogórki :roll: też mogą być.
:lol: Uprzedzam, że link do wyników nie działa i zwycięzcy nie sa jeszcze znani, więc szanse ma każdy, kto przyśle swoje prace :mrgreen:

[ Dodano: 2007-04-24, 23:25 ]
Michu napisał/a:
wyprawa we dwóch na bunkry za 10 tygodni jak w banku
no to może od razu grill, piwko? Szukamy kierowcy, który nas tam zawiezie :-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Dzieki, Michu. Tak jak przewidywalem, sloiki maja 0,9l a nie 1,1l. Nie startuje.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
O! Widzicie - przyznał się: trzecie miejsce jeszcze nie obsadzone, nagroda: kierownica.
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Pierwszy temat mamy "ZOZ"- Zakład Opieki Zdrowotnej- super pole do popisu zdjęciowego:) :lol: :lol:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
W sumie, to mając już tego bana, mogę się niczym nie przejmować (co więcej mi zrobią?) i szczerze wypowiedzieć się na temat całego tego ZOZu.
Otóż moim zdaniem, to tak chyba jednak nie do końca widzę tu sens. Jak dla mnie, to różni się to od TKT jak DS od DSa2. Taki lifting, by nie rzec tuning z remizy strażackiej. Jeżeli istnieje w narodzie chęć zmian i potrzeba czegoś nowego, to proponuję trochę inną zabawę. Otóż:
Niektóre zdjęcia na TKT tworzyły czasami same w sobie małą opowieść. Może by iść w ten deseń? Opowiedzieć jakąś historię - do 5 zdjęć tworzących całość. Oczywiście i tak zapewne najlepiej opowiada się 2-3 zdjęciami, ale czasami potrzeba czegoś dłuższego. Myślę, że forma tematu nie będzie miała znaczenia: obojętnie, czy hasłem będzie "upadek" czy też "Gebriella wzdychając wygieła swe smukłe ciało w łuk, odsłaniając tym samym ponętne uda, po których powoli prześlizgiwały się kropelki porannej rosy. Marcello poczuł, jak krew w nim wrze i nie czekając ni chwili, zerwawszy resztę...". Najważniejsza będzie forma wypowiedzi, interpretacji. Jako żywy przykład może oczywiście posłużyć wspomniany już upadek gdzie np. na jednym ujęciu pokażemy kubek Pentaksa stojący na krawędzi stołu, na drugim ów kubek na podłodze w kawałkach (jakże symboliczny przykład przyszłości naszego systemu).
Zastanawiałbym się jednak nad formą doboru tematów. Losowy wydaje mi się nieodpowiedni - rzeczowniki trudno jest ubrać w historyjkę. Może mała ankieta, albo trzydniowy wątek z propozycjami?
Uważam też, że taki konkurs musiałby mieć krótszą edycję, niż 10 wydań. Może 5? Szczerze powiem, czuję się trochę zmęczony TKT - być może niepotrzebnie biorę udział w każdej emisji (właśnie... może olać ostatni temat? Chociaż pomysł już mam...), lecz z pewnością jakaś przerwa między konkursami jest ze wszech miar wskazana.
A! I najważniejsze.
Zostawiłbym nazwę. A może skrót. Szybki konkurs - co w takim układzie miałby ów ZOZ oznaczać?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
co w takim układzie miałby ów ZOZ oznaczać?
Znienacka Opowiedz Zdjęciami?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Ja bym przede wszystkim odpoczął najpierw ze 2 tygodnie od konkursów. Nie potrafię w nich ot tak nie startować - to wciąga i gdzieś tam ambicja się odzywa :-) Dajmy sobie czas do połowy maja. Ten ZOZ - ok, ale może zacząć z poślizgiem?

[ Dodano: 2007-04-25, 20:26 ]
Michu, wiesz, co mi się w Twoim pomyśle nie tego? To, że będzie to konkurs z góry zaplanowany na "ustawki". Nie dopasujesz historyjki ze zdjęć z archiwum, nie cykniesz natchniony zauważoną sytuacją po drodze z pracy... Chyba, że źle kombinuję i jednak da się?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
A może niech tref poda chociaż przykład jakiegoś opisu, żebśmy zobaczyli z czym to się je?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Michu, idea ZOZ jest nico inna niż TKT, może bezpośrednio z regulaminu nie wynika. Wciąż szukam tematu [opisu] to ed.I i ciężko mi jest wyjaśnić bez konkretnego przykładu tę ideę pokazać. No, ale spróbuję [oczywiście nieudolna ta pierwsza próba]. Chodzi o zrobienie zdjęcia wyobrażonego sobie po przeczytaniu opisu. Taka bardziej techniczna niż "pomysłowościowa" łamigłówka fotograficzna.

Przykładowy temat/opis do edycji ZOZ:

Piękne światło wkradało się w kadr. Kadr, który dzięki owemu światłu był jasny w swej górnej części i jednocześnie poczerniony cieniami rzucanymi przez tajemnicze przedmioty w części dolnej. Od dnia, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem to ujęcie zastanawiałem się, gdzież tu sens? Jednak sens był. Ukryty za zasłoną nierealności.
Cóż więcej powiedzieć, fotografia wpadająca w oko tak samo łatwo, jak światło w obiektyw przy otwartej przysłonie.


[ Dodano: 2007-04-25, 20:34 ]
mygosia, no, właśnie podałem. Mam nadzieję, że teraz jaśniej już. Interpretacja opisu jest IMHO dość szeroka. Każdy może zrobić zdjęcie [założenie jest takie, żeby nie było jakichś trudnych do wyszukania przedmiotów niezbędnych do realizacji]. I jak? Moim zdaniem pomysł świetny, no ale ja jestem jego autorem, więc mogę się mylić ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
Piękne światło wkradało się w kadr. Kadr, który dzięki owemu światłu był jasny w swej górnej części i jednocześnie poczerniony cieniami rzucanymi przez tajemnicze przedmioty w części dolnej. Od dnia, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem to ujęcie zastanawiałem się, gdzież tu sens? Jednak sens był. Ukryty za zasłoną nierealności.
Cóż więcej powiedzieć, fotografia wpadająca w oko tak samo łatwo, jak światło w obiektyw przy otwartej przysłonie.
Nie bierz tego mocno do serca - ale przechodzisz samego siebie.
Mi ten opis pasuje do sytuacji, jak w nocy wstaję i wchodzę do ubikacji, żeby się wysikać.

Tak, mam tam okno.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
tref, to żeś teraz Januszem L. Wiśniewskim pojechał ;-)

[ Dodano: 2007-04-25, 20:39 ]
Cytat
Mi ten opis pasuje do sytuacji, jak w nocy wstaję i wchodzę do ubikacji, żeby się wysikać.

Cytat
cieniami rzucanymi przez tajemnicze przedmioty w części dolnej

Acha.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
tref, no brzmi ciekawie, tylko wiesz, no.., nie rób zbt dłgich opisów, bo się nie zdążę nauczyć na pamięć ;-) Ewentualnie sobie przepiszę, żeby wiedzieć co robię.

bEEf, no przez przesady - chłopak musi sie troche bardziej postarać ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Mi ten opis pasuje do sytuacji, jak w nocy wstaję i wchodzę do ubikacji, żeby się wysikać.

Tak, mam tam okno.
no to może poproś sąsiadkę o możliwość postawienia statywu do autoportretu z pozycji jej balkonu i strzel fotę w środku nocy wyzwalając przez czujnik ruchu. Zdaje się, że nagroda w pierwszej edycji byłaby Twoja ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach