westrider  Dołączył: 25 Kwi 2007
  Pentax K10D - wreszcie test na fotopolis!
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Sylwek, nic nie było o miękkich jotpegach, bandingu i frontfokusie. Jesteś stronniczy.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
ale ta 85/1,4 z K10d pieknie sie prezentuje :mrgreen:
 

rusek  Dołączył: 02 Kwi 2007
i jak wypadl test - mozna tym aparatem robic super fotki? czy mam go sprzedac?
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
rusek napisał/a:
i jak wypadl test - mozna tym aparatem robic super fotki? czy mam go sprzedac?


jeśli się umie dobrze czytać takie testy, to okazuje się, że to aparat do bani. po prostu pomyłka i wpadka. szkoda, że Pentax sam wpuścił się w takie maliny... rusek jeśli chcesz się go pozbyć, kupię go od ciebie, albo jak wolisz zamienimy się - dam ci o wiele lepszą "kasetkę". :evilsmile:
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Szóstka na fotopolisie? Dla Pentaxa? Czyżby wreszcie świat znormalnial? Przecież szóstki tylko dla C i N jak w przysłowiowej ERZE. Co na to konkurenci? Wskakuję na fora C,N,O i sobie poczytam, pewnie będzie sporo zastrzeżeń co do "6", a może nie? Piotr.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Generalnie bardziej laurka niż recenzja a tym bardziej niż test... Ale miło się czyta takie rzeczy :) W części poświęconej samsungowi informacja o "planowanym gripie" - grip już jest. Więc kłania się aktualizacja tekstu.
Generalnie tekst fajny o tyle, że przynajmniej tłumaczy przeznaczenie zielonego guziczka :) Nigdzie wcześniej tego nie widziałem;)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
rusek napisał/a:
i jak wypadl test - mozna tym aparatem robic super fotki? czy mam go sprzedac?
nie czytałem jeszcze, ale nie sądzę, aby to był dobry aparat, chętnie się zamienię [oddam feda5, praktikę MTL5 i może jeszcze MV]. Będziesz do przodu -> 3 za 1!

[ Dodano: 2007-04-25, 11:15 ]
chyba jest błąd w podpisie matówek -strona 3 [ale nie wiem, bo się nie znam!], czemu obie są L80?
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Dzięki sylwiusz. Kawałek dobrej roboty (dla niezdecydowanych :mrgreen: ) zrobiłeś.
Dla diehardów różnie może być oceniane. Miło się czyta, ale ceny... już poszły w górę. Np. Aster na alledrogo. Może to i skutek nagrody TIPA.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
W polskich testach brakuje mi hardcore'u ;)

lekko mi się biszkopcik wsuwany właśnie dźwignął jak zobaczyłem poniższy test:

http://pentaxlife.com/k10dgx10-news

w kwestii nazewnictwa matówek:

http://pentaxlife.com/ful...10d-accessories
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
tref napisał/a:
chyba jest błąd w podpisie matówek -strona 3 [ale nie wiem, bo się nie znam!], czemu obie są L80?


L80 - to napis na matówce oznaczający mocowanie w aparacie, a matówki:
LF-80 - standard
LI-80 - celownik krzyżowy
LL-80 - z siatką

[ Dodano: 2007-04-25, 14:04 ]
Grendel byłeś szybszy
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Czemu nie ma matówki z przyzmatami do ręcznego ostrzenia? :-? Zostaje tylko Katz-Eye.
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Pisząc o różnicach pomiędzy K10 a GX-10 Sylwek zapomniał tylko wspomnieć o tym, że Samsung nie zapisuje PEF-ów, a tylko większe DNG-i.

Ale poza tym to poważnie się łamię - chyba jednak kupię Samsunga, ale żal mi napisu Pentax :-/ .

 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Cytat
Ale poza tym to poważnie się łamię - chyba jednak kupię Samsunga, ale żal mi napisu Pentax


Nie lam sie. Popatrz na Sama od tylu, jak beznadziejnie w stosunku do Pentaxa wyglada, i sam zrozumiesz, ze wybor jest tylko jeden. Pentax. :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Korba napisał/a:
Samsung nie zapisuje PEF-ów, a tylko większe DNG-i.
Zaraz, zaraz, GX-10 przecież zapisuje oprócz DNG jeszcze swój natywny format (odpowiednik PEFa, rozszerzenia nie pomnę). Przynajmniej wersje przedprodukcyjne zapisywały - bo sam miałem na dysku takiego wyciekniętego rawa z Samsunga i nie był to DNG.

O ile mnie pamięć nie myli oczywiście.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarku, tak bylo w GX-1, w fabrycznym GX-10 jest tylko DNG.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
No to przepraszam za zamieszanie, nie mam powodów by Ci nie wierzyć :)
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Czy ja dobrze widzę - Pentax podrożał, a Samsung ma 2 lata gwarancji (a nie rok, jak byłem przekonany) i na dodatek chyba serwis naprawdę w Polsce?
Ja się pytam, kto za tym stoi i komu na tym zależy, żebym ja dał zarobić Koreańczykom, (którzy przecież niecnie doprowadzili do upadku fabrykę samochodów w moim mieście - wprawdzie to był chyba trochę inny koncern, ale i tak im nie ufam ;-) )?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Korba napisał/a:
Ja się pytam, kto za tym stoi i komu na tym zależy, żebym ja dał zarobić Koreańczykom, (którzy przecież niecnie doprowadzili do upadku fabrykę samochodów w moim mieście
Chcesz dać zarobić Japończykom?
Czymże jest upadek fabryki w Twoim mieście wobec wydarzeń w Pearl Harbour!
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarku, ja widze, ze Ty TAM stales sie juz chyba narodowym socjalista :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach