manfred  Dołączył: 31 Sty 2009
Pytanie o jakość skanowania w labie po raz II
Witajcie! Jestem świeżo po oddaniu do wołania i skanowaniu mojego pierwszego negatywu czarno-białego. Jest to Ilford Delta 400. Naświetlałem go na ISO 360, zdjęcia robiłem rok temu, gdy zaczynałem przygodę z analogiem i nie pamiętam dlaczego akurat taką czułość ustawiłem. Musiałem coś wyczytać w Internecie. Z ciekawości zmieniłem lab. I... sam nie wiem. W poprzednim temacie realizowane były materiały o czułości 100. Mimo to, moja Delta 400 nie przypomina mi internetowych sampli, ani kontrastem, a tym bardziej ziarnem. Więc znowu zwracam się do ekspertów o opinię, czy prześwietliłem, czy źle dobierałem parametry, czy źle dobrałem lab (czy to ziarno to cyfrowe ze skanera czy filmowe). Być może wszystko jest ok (jak w poprzednim temacie), lecz nie miałem kontaktu z materiałem czarno-białym więc pytam. Pozdrawiam.
PS. Skaner z tego co widzę to "Noritsu Koki". Oglądajcie najlepiej po powiększeniu, bo widzę, że zmniejszając Imageshack niszczy jakość :)















I sample z Internetu: (nie uwierzę, że to ten sam negatyw, a jeśli tak to zmieniam laboratorium, skaner w przyszłości dopiero)


LINK
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
manfred, kto Ci wołał ten film i w czym?

W jakiej rozdzielczości dostałeś skany? Te wyglądają na chamsko przeostrzone. Dostawałem takie skany, gdy brałem opcję 1500x1000px. W przypadku 2000x3000 miałem OK.

A same skany możesz przecież poobrabiać, bawiąc się krzywymi.
 

manfred  Dołączył: 31 Sty 2009
jorge.martinez, film wołał lab, generalnie o dobrej opinii, raczej noszą tam ludzie czarno-białe materiały, musiałem jechać do innego miasta. Jak mi się spodoba, to zacznę sam wołać. Skanowałem już w swojej mieścinie.

Rozdzielczość: 1545x1024, 72dpi, głębia: 24bity. Tyle wyczytałem.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Manfred, powinieneś pracować w ubezpieczeniach :mrgreen: skoro zabezpieczasz się i z przodu i z tyłu. Sprawdzasz które forum lepsze? ;-) Przed chwilą odpowiadałem na Twój post na "Koreksie".
 

manfred  Dołączył: 31 Sty 2009
 
technik219, tak, czekałem aż ktoś to zauważy. Chodziło mi też o to, że na forum Korex jest użytkownik z mojego miasta, a nie pamiętałem jego loginu. Poza tym byłem ciekaw opinii i tu i tu :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach